Home Sweet Home: Episode II

25.09.2019

Tim se po událostech prvního dílu probouzí v lese. Zpočátku si plně neuvědomuje, co se stalo, ale brzy si vše vybavuje. Jeho milovanou se mu nalézt nepodařilo. A tak mu nezbývá nic jiného, než se vydat na strastiplnou cestu temným lesem, ve kterém na něj opět číhá tajemné zlo.

A jak to tak v pokračováních bývá, Tim se musí vypořádat s větším počtem různorodých démonů inspirovaných thajskou mytologií. K dispozici ale tentokrát má několik zbraní, které proti nim může použít. Můžete se tak silám zla postavit, nebo je postaru obejít. Samozřejmě opět nechybí řešení složitých hádanek a puzzlů, které musíte vyřešit, aby Timova hrůzná pouť konečně dostála zdárného konce a on se opět shledal se svou manželkou.

@Jumas (25.08.2020 00:00): Tak tak, nakonec podařilo a dokonce bez cheatů. :-) Ale naštěstí ctím zásadu, že než použít cheat, tak se na hru radši vykašlu, takže za tím stojí "jen" hodně úsilí. ;-) Tamtu scénu s tím obrem, kterou jsem tu postoval, jsem sice udělal asi na třicátý pokus a finálního bosse zhruba taky tak, ale nakonec se dílo podařilo. Docela zírám, že Tě napadlo na ta data vydání kouknout a všimnout si toho, já většinou sleduji jen letopočty. ;-)

Do druhého dílu jsem kvůli svojí poněkud pocuchané nervové soustavě zprvu pouštět nechtěl, nakonec ale jsem k tomu byl tak trochu přinucen. První díl má totiž otevřený konec a já chtěl po těch všech útrapách přece jen zjistit, co se za zmizením Timovy ženy skutečně skrývá.

Jak už je tedy zřejmé, pokud bude chtít hráč příběhu přijít na kloub, musí chtě nechtě absolvovat díly oba, a tak jsem se na tu další nepříliš jednoduchou cestu s hutnou atmosférou vydal znovu. Rozdíly v obou dílech jsou a není jich zrovna nejméně. Předně jde o prostředí, které se neodehrává nejčastěji v uzavřených prostorách, jak tomu bylo v jedničce. Venkovnímu prostředí navíc dominuje tajemná mystická atmosféra, která tu celkovou výrazně podtrhuje.

Dalším výrazným rozdílem jsou častější souboje, kterých byla jednička zcela oproštěna. A musím říct, že s těmi jsem se potýkal víc než dost a u spousty scén jsem se doslova zadýchával.

Co dodat? Když si připomenu díl první, byl možná děsuplnější, dvojka proti němu atmosféričtější a tajemnější a každý díl měl tak něco do sebe. Každopádně, i když se oba díly mohou a asi i považují spíš za béčkovité, podle mě takové pro mnohé být nemusí.