Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

HIND: The Russian Combat Helicopter Simulation


Zajímavosti

Ostatní

Hra neobsahuje ukládání jak ho běžně známe, ale v průběhu výcviku se můžete rozhodnout, zda si výsledek mise necháte zapsat do záznamu pilota nebo ne. V kampani ovšem tato možnost odpadá, výsledek mise se do záznamu zapisuje automaticky. Hra navíc obsahuje permanentní smrt, pokud tedy v kampani zahynete, jediná šance jak pokračovat ve hře dál, je vytvoření nové postavy s čistým záznamem.

Toto se dá obejít zálohováním adresáře LOG nejlépe po každé úspěšné misi. V případě smrti je pak nutné ukončit hru, nakopírovat do adresáře hry zálohovaný LOG a hru znovu spustit a pokud možno přežít...
Instalace:
CD verzi Digital Integration HIND lze nainstalovat pod 32 bit Windows XP. Soubor setup.exe na CD musí být spuštěn v režimu zpětné kompatibility pod Windows 95.

DI HIND lze rozjet s 3Dfx efekty:
1. nainstalujete hru + aplikujte 3Dfx patch, který je ke stažení zde.
2. soubor hind_3dfx.exe na záložce Kompatibilita musíte spustit pod Windows 95 + vybrat:
a) Spustit v režimu 256 barev
b) Spustit v rozlišení 640*480
c) Zakázat vizuální motivy
2. stáhněte si a nainstalujete nGlide (emulace 3Dfx Voodoo)
3. při spuštění tréningových misí nebo i běžných bojových misí nejprve uslyšíte zvuk, a až po nějaké chvíli naběhne 3Dfx obraz. Buďte proto trpěliví.

Pozn.: při každém spuštění Training mise je nutné nechat nejprve instruktora domluvit text, a teprve až se ozve hudba, tak kliknout na Takeoff button. V opačném případě se neobjeví obraz ani po chvíli a budete slyšet zvuk ale obrazovka zůstane černá.

Ovládání/Joystick
V Preferences vyberte Control:
Collective (plyn) Throttle Stick
Tail Rotor (nožní řízení) Pedals
Cyclic (páka) Flightstick Pro (případně Virtual Pilot Pro) a ověřte si že funguje HAT při všech pohledech stiskem tlačítek do stran a nahoru/dolů.

Pozn.: HAT kloubouček zde funguje trochu jinak, povel UP/DOWN přepíná pohledy mezi kokpity pilota a střelce, pohledy LEFT a RIGHT skrolují doleva a doprava.