HotS jsem hrál jen a pouze kvůli petovi do World of Warcraft (Graves). Pro jeho získání je třeba získat hráčský level 20, k tomu musí dvacetkrát zvýšit level jednotliví hrdinové. Stačilo každého z nich dostat z prvního na druhý level...

Moje první hraní byla naprostá katastrofa (hrdina, za kterého jsem hrál), neudělal ani ten jeden blbý level) a hru jsem raději smazal.

Protože jsem ale toho peta moc chtěl, tak jsem se tento víkend kousnul, koupil si xp boost, aby to levelování moc nebolelo a během pěti dnů jsem odehrál 21 kol. Přičemž to první po letech bylo s živými hráči, což byl dost špatný nápad (když mě viděli, co tam dělám, rozhodli se mě zabanovat, což se jim asi nepodařilo).

Takže jsem zbytek odehrál pouze AI vs. AI, jednotlivá kola trvala často 20-30 minut a v polovině případů moje strana prohrála. Až teprve u několika posledních zápasů jsem to aspoň malinko dostal do ruky, přestal tolik umírat a jednou byl dokonce zvolen nejužitečnějším hráčem (jinak jsem se stabilně dostával do pětice užitečných hrdinů díky velkému množství zničených budov).

Asi nejvíc legrace jsem si užil jako Deathwing, kdy jsem podusával po mapě a griloval vojáky ohněm, za Gul'dana a nakonec za Thralla.

Jinak mi notebook místy hru vůbec nezvládal, zvlášť, když bylo na mapě velké množství jednotek.

Úkol splněn, zabralo mi to pět večerů, nikdy víc. Tenhle žánr jde úplně mimo mne...
Heroes of the Storm - daľšia MOBA hra ktorú som mal tu česť si vyskúšať, tentokrát od herného giganta - Blizzard. A po Smite je to daľšia MOBA ku ktorej sa celkom rád vraciam. Táto hra zaujme hlavne fanúšikov hier od Blizzardu, čo ja niesom (hral som tak Hearthstone a Overwatch) a preto sa veľmi divím že sa mi zapáčila, ale je to asi preto že v sebe má niečo viac ako tradičné LoL alebo Dota 2. Ale musím povedať že som si obľúbil pár postáv a ich lore, napríklad taký Varian Wrynn. No a samozrejme tu nejde o nič iné ako o zničenie nepriateľskej základne .

➤Moje začiatky a malé pokroky v hre
Heroes som skúšal už ked bolo v bete ale vtedy ma MOBA hry veľmi nelákali a vlastne doteraz nelákajú. Hru som si nainštaloval až ked sa ma môj kamarát nezpýtal či by som ju nechcel skúsiť, pretože som mu vždy hovoril že jeho obľúbené Lolko ma baviť nebude a tak ma namotal aspoň na Heroes. Není to moja obľúbená hra, ale veľmi rád si ju zahrám ked sa naozaj nudím. Profesionálne som ju nikdy nechcel hrať a čo sa týka hrdinov tak som mal najradšej Variana Wrynna, kým ho nenerfli a momentálne u mňa vedie kupodivu support Li Li.

➤A čo vlastne Heroes of the Storm ponúka ?

➤Postavy
V hre sa náchádzajú 4 classy a jedna špeciálna multi-class do ktorej patrí len Varian Wrynn. Dokopy je v hre 83 hrdinou (v deň písania komentára), na ktorých je niekedy poznať inšpiráciu z iných MOBA hier ale vačšina z nich je jedinečných a originálnych (Abathur, Mury, The lost vikings). Pokiaľ je nejaká postava z nejakej hry od Blizzardu vaša obľúbená tak je možné že sa v hre nachádza alebo sa v blízsej dobe objaví, pretože hrdinoc pridávajú celkom často. Jediný problém ktorý vidím je ich nevyváženosť. Jednoducho sú v hre postavy s ktorými si ani neškrtnete a aj také ktoré dominujú, ale dá sa vôbec niečomu takému zabrániť ? :)

➤Mapy a módy
Daľšie veľké plus. V hre sa nachádza celkom 15 druhov máp a každá je o niečom inom (zbieranie kvetín a následné prebudenie veľkej kvetiny ktorú môžete ovládať alebo mapa na ktorej budete obsadzovať chrámy, ktoré budú pomaly ničiť základnu nepriateľov). To hre dodáva vždy novú tvár a jedinečnosť.

➤Herná mena
V hre sa nachádzajú celkovo tri druhy mien. Goldy za ktoré si kupujete hrdinov (niektorý sú drahší a iný lacnejší), Gemy - vzácnejšia mena, ktorú získavate levelovaním a môžete si za ňu kúpiť hrdinov, skiny a rôzne bundly a Shardy za ktoré si môžete craftiť skiny a iné vylepšenia.

➤Skiny a iné kozmetické vylepšenia
Jeden z mínusov hry sú za mňa určite skiny. Jedna z naozaj mála vecí ktoré Blizzardu nejde je vytváranie skinov, a to som si všimol aj v Overwatchi, kde sa mi páčili tak 4 skiny. Ale ked opomenieme skiny tak sa v hre nachádzajú aj iné kozmetické vylešenia. Mounti na ktorých sa v hre rýchlejšie presúvate, bannery ktoré sa objavia ked zničíte nejakú nepriateľskú štruktúru, spraye - pre mňa zbytočnosť, portréty a Announcers packy ktoré vám môžu zmeniť hlas hlásatela v hre pokiaľ niekoho zabijete a podobne.

➤Absencia nakupovania itemov
Vo vačšine MOBA hier máte možnosť si na spawne nakúpiť itemy a tak si prispôsobiť svoju postavu na svoj štýl hrania. V Heroesoch máte namiesto itemov len rôzne vylepšovania schopností. Vždy dostanete na výber tri alebo štyri možnosti a tak si môžete prispôsobiť schopnsti ako chcete a taktiež si môžete vybrať aj z dvoch ultimátok. Niekomu takýto štýl hrania nevyhovuje a nepáči sa mu ale mne osobne je to veľmi sypatické ked sa nemúsím starať o itemy len hrajem.

➤Komunita
Aj v hrách od Blizzardu občas narazíte na otravných a toxických hráčov. Ale určite sú tu v menšom počte ako v takom LoLku. Pokiaľ nehráte rankedy tak je ľudom prakticky jedno kde so svojou postavou hráte takže nemávajú problémy a ked áno tak to vedia slušne vysvetliť.

➤Konečné zhrnutie
V skratke, Heroes of the Storm je daľšia MOBA hra, ktorá má v sebe pár originálnych nápadov, ale aj veľa nevyvážeností. Pokiaľ ste fanúšikovia Blizzardu tak určite doporučujem skúsiť a možno vás to začne baviť. Pre mňa to určite nieje najlepšia online hra ale určite dokáže zabaviť hlavne ked ste vačšia partia ľudí.

A nakoniec asi len to že od môj obľúbený Varian Wrynn ma naučil jednu frázu ktorú v poslednej dobe často používam ale musím si dávať pozor na ľudí pred ktorými ju používam - For the Alliance !!

Multiplayer řezba ve velkém.
Hra patří do kategorie HoN, Dota, LoL
K porovnání je tenhle kousek více dynamický, rychlejší, ale na druhou stranu jednodušší...
Jestli je to lepší anebo ne nechám na každém osobně, za sebe musím říct že itemy, které jsou nahrazeny talenty mi trochu chybí, ale docela dobře to kompenzuje spád hry.

Grafika je na vysoké úrovni a také aj HW nároky jsou na vyšším stupni.

Pozitivně musím hodnotit pestré mapy, nehraje se stále na stejné mapě, ale momentálně je asi 12 rozdílných map, kde v každý děláte něco jiného.

Zajímavostí je že každý champion má dvě "ultiny" a až na jednoho championa si vždy v hre můžete zvolit jeden typ "ulti"

Pro: hezká grafika, vyšší dynamika, pestré mapy

Proti: chybí itemy, některý championi jsou "unbalance"

Heroes of the Storm som spočiatku bral veľmi skepticky. No príjemne ma hra prekvapila. Oproti League of Legends tu nie je napríklad ALL chat, ktorý si myslím, že je jedným z aspektom všetkého zla v LoLku. Veľmi sa mi páčia nové špecializácie ako napríklad špecialista, ktorý ma za úlohu rýchlo potlačiť linku a zničiť veže, či warrior, ktorý okrem toho že môže byť tank, môže uštedrovať aj smrteľné rany. Rovnako sa mi páči to, že v hre je niekoľko máp, ktorá každá má svoje úlohy a tie treba pre úspešne dokončenie hry splniť.
Tu sa objavuje akurát ten problém, že hru hráva ešte veľmi veľa ľudí, čo tento princíp nechápu. Oproti LoL tu je menej nadávok a osočovania zo strany spoluhráčov. To môžem prisúdiť aj tomu, že sme na spoločnom servery s Rusmi, ktorí veľmi veľa krát nevedia ani základné frázy po anglicky a tak komunikácia viazne. Na druhú stranu som v hre stretol už veľa Rusom, ktorí boli naozaj v angličtine aj v hre zdatný a priateľský.
Ranked systém je trošku poslabší a podobný tomu z Hearthstone. Síce to nie je na škodu, ale viac ma motivuje napríklad postúpiť z Bronze do Silver ako z ranku 30 na 29.
Tiež sa mi páči levelenie postáv, ktoré je oproti League of Legends či Dota 2 úplne odlišné. Každým levelom si vyberiete jednu unikátnu schopnosť, ktorá ovplyvní vývoj vašej postavy. Nemusíte strácať čas nakupovaním v obchode ako u konkurencie. V hre sa nachádzajú aj napríklad kone ("mounti") na ktorom sa môžete po mape pohybovať rýchlejšie a nečakáte pol dňa na transfer z bodu a do bodu b. Vďaka tomu sú súboje dynamickejšie.
Hru hodnotím veľmi pozitívne!

Pro: Veľa máp, nové classy, úlohy na mape, náhodná rotácia máp, mounti, licencia postáv od Blizzard

Proti: Zastaralý ranked systém, málo serverov (EU, US)

Když jsem se dozvěděl o HotS myslel jsem si, že bude bez šance. Kam se asi vmáčkne mezi široké základny tradičního Lolka a novější a větší Doty 2... ? Nedával jsem tomu mnoho nadějí, ale hru jsem zkusil. Dobře jsem udělal!

Jak u LoL tak u Doty mě vždy štvalo kolik jednotlivé hry žerou mého času. První bitva na rozehřátí, druhá už jsem si to užil, musím dát ještě třetí abych rozehranosti využil. Ejhle 3 hodiny pryč ani nevíte jak. Toto považuji za hlavní půvab HotS. Dokázali ještě více zábavy (questy během hry, ze začátku frustrující, když si zvyknete, extrémně zábavné) naložit do mnohem kratšího časového úseku jedna hra 20 - 30 min.

Určitě dalším pozitivem je licence na jména i vzhled pravých hrdinů. Arthas, nebo Diablo, každý si najde svého a budete je milovat! Systém postupného levelování hrdinů je také skvělý. Dá Vám čas naučit se s nimi postupně hrát. Dalším kladem, a zde se mnou jistě mnoho lidí nebude souhlasit, je rotace hrdinů a jejich postupné odemykání. Díky tomu mám totiž mnohem lepší pocit a více si vychutnávám hru za každého z nich. Tento názor je však velice subjektivní. Grafická i zvuková stránka je velice pěkná. Hra není v žádném případě pay2win a hlavně můj osobní pocit je, že i s horšími spoluhráči se dá lépe "povodit" průběh matche, než-li u konkurence. Plusem je i absence itemů v jednotlivých zápasech,, ty dokázali vždy hru spíše zkomplikovat, zde předvedený systém traitů je moc dobrý.

Hlavní zápor spatřuji tak v naprosté absenci itemového systému, který byl tak skvělý na začátku Doty 2 a poté tak sprostě znásilněný, že jsem byl nucen děťátko od Valve opustit. Určitě by to HotS prospělo, nový hrdinové jako odměna za vítězství nemusí stačit dlouho a itemy by tomu rozhodně neuškodily

No moc záporů jsem na hře nenašel, tohle se zkrátka povedlo, i když jsem to nepovažoval za možné. Jako hbitá rybka se vklínila mezi LoL a Dotu 2 a našla si své místo na trhu MOBA her. Pokud chcete hrát jako amatér, pro radost a máte stejně jako já omezený čas na zábavu, mohu Vám ji ze srdce doporučit!

ps: ve hře mě najdete pod stejným nickem rád si zahraju s kýmkoliv

Pro: Rychlost jednotlivých her, známí hrdinové, a spousta dalších věcí viz nahoře

Proti: Absence větších odměn za zápasy, možná pro někoho přílišná jednoduchost (nikoliv pro mě já jsem za ní rád)

Do nového HOTS jsem se dostal už minulý rok. Jedná se pochopitelně o hru cílenou na kooperativní online multiplayer, takže je zcela ideální pro hraní s kamarády. Projekt nespojuje dohromady pouze tři největší univerza, což je samo o sobě obrovským tahákem, zastoupení z hratelných hrdinů totiž najdeme třeba i v logické sérii Lost Vikings a jako další hratelný hrdina je plánován např. i Kyle Blackhawk. Počet hrdinů se zatím pohybuje kolem čtyřicítky, ale svými principy, na kterých hrdinové fungují, by to snad málokoho dokázalo urazit. K tomu se dostanu později. Teď si musím položit otázku, kdo by si nechtěl zahrát za tak ikonické postavy jako je Thrall, Arthas, Kerrigan nebo Diablo či Tyrael?

A v tomto spočívá silná stránka hry, nejen čistě jako dobrý plán někde na papíře, ale i po odehraných několika stovkách her. Toto kouzlo není jediným plusem, kterým by tato hra disponovala. Hráč se sice ocitá na mapě s proslulou (a všem známou) vizuální strukturou, kdy každá ze stran má svou základnu v rohu, tři primární cesty na druhou stranu a jeden cíl, kterým není nic jiného než zničit nepřátelskou hlavní budovu. Abyste jako hráč převahy a následně výhry nad nepřáteli docílili, je nutná koordinace po určitých místech na každé z celkových 8 map. Pokud se teamu efektivně daří, jeho výhody budou znatelně lepší, a to se během vývoje hry většinou razantně projeví.

Samotné zabíjení skoro nic neznamená, tedy pokud chcete hrát neuváženě, pochopitelně v teamových šarvátkách je náhlá likvidace druhého teamu (pokud to společně dokážete) opět jen volným průchodem k aktivaci klíčových bodů obléhacích systémů. Každá mapa je svým způsobem originální a velmi nápaditá, alespoň ve srovnání s pouhým zabíjením. Důležité je, aby team získaval zkušenosti, které se přičítají všem zároveň, přičemž je v nejvyšším zájmu všech, aby se tak dělo, protože úroveň teamu je jeden z hlavních rozhodovacích faktorů. Ani to ale nemusí být konec všem dnům, náhlé otočení stran je vždy možné!

Další inovativní věcí je, že hráč nemá k dispozici žádné předměty, díky kterým by se mohl vymknout totální kontrole ostatním protivníkům. Hráč i takto může svého hrdinu ovlivňovat - na každém dané úrovni lze a je nutností rozmístit nějaký talent, a to zcela podle svého uvážení. A zvažovat nutno jest. Každého hrdinu je možné upravit na několik způsobů. Některé talenty si odemknete až po jisté míře odehraných her, ale rozdíly v umožněných ''buildech'' jsou velké a ve stylu hraní odlišné.

Hrdinové jsou rozděleny podle 4 skupin, jmenovitě assassini, supporti, warrioři a specialisté. Každá kategorie má svůj smysl a své principy. S někým se bude lépe dařit obléhat budovy a s někým třeba zabíjet. Každý má své silné a slabé stránky, a proto se pak může stát, že vám bude některý hrdina připadat slabý, ale není tomu tak. Za obzvláště zajímavé považuji např. hrdiny Abathur, za které se neocitáte na bojišti, ale v povzdálí v pokud možno bezpečné zóně a na dálku se ocitáte na kterémkoliv hráči jako efektivní buffer. Jako druhý příklad mohu uvést na začátku zmíněné Vikingy, kteří jsou zajímaví tím, že hrajete za všechny tři zároveň.

A co musíte udělat, abyste si za herní měnu mohli takového hrdinu pořídit? Systém hry funguje na principu daily questů, podobně jako je tomu v karetní hře Hearthstone. Samozřejmě je možné syslit zlaťáčky výhrami apod., ale je to poměrně pomalé.

Pro: hrdinové, odlišnost, hratelnost, variace skinů

Proti: daily systém (businessově skvělý a efektivní plán, z herního principu pro občasné hráče velmi neefektivní..)