Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Heroes of the Storm

76

Zajímavosti

Vývoj

Ve hře měla být mapa Tristram, kde by hráči bojovali s Diablem. Tento koncept oblasti z her Diablo se zrušil a Diablo se stal hratelným hrdinou.
30. června byl do hry přidán event The Eternal Conflict, tematicky zasazen na Diablo univerzum. Novinky se týkají mapy Battlefield of Eternity, možnosti na jakékoliv mapě zabít goblina a získat tak zlato navíc, nových skinů a hrdinů. Nejdříve Johanna (hratelná postava v Diablo III: Reaper of Souls), The Butcher (boss z první a třetí hry), Leoric (také boss z prvního a třetího Diabla) a jako poslední bude Monk. Mimo tento event se do hry průběžně přidávají hrdinové ze střídajících se univerz, tentokrát je to pouze Diablo. K tomu všemu bude na závěr ještě druhá mapa. Existuje silná spekulace, že celý event a všechny tyto novinky, které jsou časově rozvrženy na měsíce, jsou společně s aktuálními a oficiálními updaty samotného Diablo III: Reaper of Souls budujícím se povědomím před letošním ohlášením druhého datadisku Diabla.
U postav záleží i na tom, zda jsou ženského charakteru. Autoři chtějí mít ve všem diverzitu. Proto bude brzy přidán nový hrdina Monk (z Diabla), jehož role je support. Jelikož je aktuálně do hry třeba přidat více healerů, další ohlášenou postavou je Medic ze Starcraftu. Ten bude mj. disponovat novou mechanikou, kterou je možnost přemístit celý team.
Nově ukázaný hrdina Cho'Gall bude hrán dvěma hráči zároveň. Každá ''hlava'' má svůj skill tree. Během výběru mounta či skinu hra náhodně zvolí volbu jednoho z hráčů. Co se týče rankovaných her, postavu nebude možné zvolit jako první a ani jako poslední. Budou ho navíc muset zvolit oba hráči najednou. Pokud se během hry jeden z hráčů odpojí, bude nahrazen počítačem, který se bude v melee roli snažit poslouchat pingy, ale za druhou ''caster'' hlavu bude mít skvěle mířené skillshoty. Jelikož jde o ''game breaking'' novinku pro dva hráče, pokud svého kamaráda pozvete na dvě hry, dostane následně tohoto hrdinu zdarma. Pokud s někým odehrajete 4 hry, získáte přes 2000 goldů.
Produkční cyklus hrdiny je vždy 15 týdnů a skládá se z 5 fází.

Easter eggy

Po dohrání map Eternal Conflictu padají z nebes na počest vítězů svítící legendární a setové předměty. Sice se jedná o stejný efekt jako když hráči v Diablo III: Reaper of Souls vypadne předmět, ale vzhled neodpovídá žádným zbraním.
Pokud se Stukov podílí na killu Dehaky, prohlásí hlášku "Fifty-seven to Forty-three. My favor.", což je odkaz na hlasování z oficiálního Twitteru.

Ostatní

Dalším získatelným mountem je kůň Malthaela. Jedná se o bonus z nadcházející čtvrté sezóny v Diablo III: Reaper of Souls, kde je zapotřebí získat s novou sezónní postavou maximální úroveň.
Mechanického pavouka, jednoho z bonusových mountů, je možné získat i díky Facebooku. Stačí sestavit team z několika lidí a navolit jim schopnosti.
Po dobu cca jednoho měsíce je možné zakoupit treasure goblina jako mounta, a to za 20k zlata.
Kdokoliv vlastní na svém battle.net accountu hru Diablo III, má během omezeného času jednoho měsíce možnost za přihlášení do hry získat hrdinu Diabla zcela zdarma.
Pokud po spuštění hry kliknete na backgroundu s Moralesem (s každým hrdinou je nové pozadí) na vycházející světélko za planetou, proletí se za stanicí Billie the Kid na unicornovi.
Již před 15 lety byl předpovězen příchod Kel'Thuzada do Nexusu :)
Jeden z redditorů poskytl jména 6 hrdinů, kteří postupně vyjdou. Právě byl oznámen třetí a vše bylo správně, což je skoro nemožné trefit, tudíž zbývají tito..
Vyjmenování všech následujících titulů nové postavy Kel'Thuzáda během oficiálního traileru je odkaz na "meme" z redittu a pozdrav komunitě. Kel'Thuzad byl jednou z nejvíce chtěných postav. Jeden z redditorů kdysi vypsal všechny jeho skutky, z čehož vznikl tento soupis a později byl používán jako vtípek při diskutování potenciálních přídavků/postav.

"THE ARCHLICH OF NAXXRAMAS, ESTEEMED LICH LORD OF THE PLAGUELANDS, COMMANDER OF THE DREAD NECROPOLIS, MASTER AND FOUNDER OF THE CULT OF THE DAMNED, FORMERLY OF THE COUNCIL OF THE SIX, CREATOR OF THE ABOMINATION, SUMMONER OF ARCHIMONDE THE DEFILER, BETRAYER OF HUMANITY, HEARTHSTONE ENTHUSIAST, AND MAJORDOMO TO THE LICH KING HIMSELF"
Návštěvníci EU Road to Blizzcon obdrželi jako dárek Illidana se skinem Shando.