Hearts of Iron

29.11.2002

Zakladatel série Hearts of Iron nás přenáší do bouřlivých let 2. světové války, kde se můžete v roli státu zúčastnit jako svědek historicky přesných událostí, nebo sám participovat v utkání hlavních stran války jako je Osa, Spojenci nebo Kominterna.

Jde o real-time strategii s možností pauzy. Hra přináší několik scénářů, které pokrývají různá časová období druhé světové války, a tak má hráč možnost zvolit si, zda začne v období zbrojení a přípravy na válku, anebo jestli se ocitne uprostřed tohoto mezinárodní střetu. Mimoto hra disponuje editorem scénářů, ve kterém si lze upravit scénář, jak sedí samotnému hráči.

Cílem hry je rozšířit do celého světa svoji ideologii (fašismus, demokracii či komunismus) pomocí politického vlivu a samozřejmě také vojenskou silou. Hráč se na své cestě k vítězství musí starat o průmysl státu, hlídat suroviny, dbát na obyvatelstvo, rozvíjet technologie nebo sestavovat vládu. Součástí hry jsou i reálné historické události ovlivňující děj.

Hra svým vzhledem připomíná deskovou hru, na kterou se hráč dívá shora. Mapa světa je rozdělena na státy a provincie, které jsou znázorněny políčky, kde probíhají akce ve hře.