@kristmeister (19.06.2021 16:19): Jo jo, o tom mi ani nemluv... :D full marks jsem vyhrála pouze jednou a to tak, že jsem se přihlásila do hry chvíli před koncem a hodilo mě to s lidma co měli nuly nebo málo... Poctivým hraním a bez boostů je to nemožné...

Ten rozdíl asi dělaj ty questy s mazlíkama nebo aktivita v eventech...

Merula je myslím jasně daná, mění se jen ostatní lidí z famfrpalu.. U mě je Rath ze Zmijozelu, přijde mi že se to k ní docela hodí... :)
@kiwizak (19.06.2021 16:10): Ve Full Marks mám bohužel obrovskou výhodu v podobě té omodované verze, nicméně nejsem svině a úmyslně si udržuju 5-6 místo jen kvůli těm pages, ale mám pocit, že hráčů s mody je více, protože ten první má většinou kolem 6000 bodů, což je prakticky 3 denní full grind s dokoupenými boosty.

Jinak celkem zajímavé, že story progress máme stejný, ale ty máš o 5 levelů více a 4 větší staty.

Hele dotaz, hraješ za Havraspár....v které koleji je Erika Rath u tebe? :D U mě je právě v Havraspáru tudíž nepředpokládám, že hraje s tebou v týmu :D

Docela by mě zajímalo, když si hráč vybere Zmijozel, tak jak je vyřešená Merula.
@kristmeister (19.06.2021 15:38)
Jo, tak to mám stejné, plus teda i Second Quidditch Cup a Rivalry, Respect and Rath z famfrpalovych..
Z ostatních ještě Christmas at The Burrow a Dragon's quest. Ještě jsem měla kdysi jakýsi pro ministerstvo s vlkodlakama, ale ten jsem nestihla a znova nenaskočil.

Taky si za Pages půjdu dát ten koncert. Zatím jich ale mám málo, teď jich bylo asi devadesát v Full marks, ale ten event je moc časově náročný, nemám na to teď čas...

Moje postava: https://ibb.co/ZNM5Mzt
@kiwizak (19.06.2021 15:11): Náhodně, spousta mi jich taky chybí, ale pátral jsem proč tomu tak je a prý vývojáři jich spoustu odstranili, protože nefungovali. Ale....dají se zahrát přes album se vzpomínkami, bohužel.....stojí to další speciální měnu. Mám v merku event se Sudičkami, protože je za to super rockový kostým.

Se schválně mrknu, který eventy mám hotový, pak to porovnej se svými, jestli to máme stejně nebo tam jsou nějaká kritéria.

Takže mám: Meet the Malfoys, Packmates, a special celebration of Hogwarts teachers, Quidditch CUp, Comet, Become an Animagus, The Frog Choir, Birds of a feather, celestial ball, conjure a patronus a First Date.

A v memories si můžu dodělat: Happy Birthday Hagrid a The Weird Sisters.

Přikládám screen mýho characteru: https://ibb.co/FJ1ZLDS
@kristmeister (19.06.2021 14:43): Asi, asi :D

Jako famfrpál mě taky nejdřív nadchnul, teď je to docela rutina a otrava. Event Clean sweep tomu asi dodává nejvíc korunu, protože odehrát tolik (nevím z hlavy, cca osm?) zápasu za sebou, když se manévry furt opakujou a Murphy to furt komentuje stejně je prostě jen jako povinnost, zdlouhavá. .. Je za to hodně erbů do Colect stars..

Erika má myslím jen ten TLSQ v druhé sezoně, kde se s ní spřátelíš, ne? A jo, vypadá starší.. Pak to působí tak blbě, když ostatní postavy vypadají jak děcka pořád..
Btw sezóny jsou nezávislé na ročníku jakmile se ti odemkne famfrpal, takže to třeba nebude odpovídat..

Jó, Tonks je taky super. Celkově si myslím, že postavy se jim povedly, to je určitě jedna z předností...

Ty teda ty TLSQ taky dostáváš náhodně, nebo si to nějak vybíráš? By mě zajímalo, kolik jich máš. Mě jich právě podle achievementů celkem dost chybí..
@kiwizak (19.06.2021 13:53): Pusu na tvář? Jenom? To mají strach, že by se zvedl rating? :D

Jak vlastně hodnotíš hratelnost toho famfrpálu? Já z toho byl zezačátku nadšený, protože je to zajímavá mini-hra, nicméně jsem to čekal větší, víc jakoby manévrů a hlavně je docela blbý že při školních zápasech ti to zrychlí a ještě to tam háže FPS dropy. Taky jsem zvědavej, jak pořešili pozici chytače, jelikož v nabídce tréninku je, ale v achievementech ta pozice vůbec není.

Zrovna Erika Rath ale vypadá dobře a těším se na event s ní. Blbý je, že prej je v sedmáku, takže ve třetí sezóně asi už nebude. Hlavně je vymodelovaná, že vypadá starší, tak jsem právě doufal, že tímhle procesem projdou všechny postavy.

Jinak ještě Tonksová je udělaná skvěle a taky Madame Pinceová a její SHHHH :D
@kristmeister (19.06.2021 13:32): Jako Merula dostala celkem vývoj osobnostní, má světlý chvilky občas... Taky jsem ji zvažovala... Penny je naprosto boží, to Barnaby je vlastně trochu ťulpas no, ale legrační :D Jsem zvědavá na další dating eventy, prej máme dokonce dostat i pusu na tvář! :D to bude asi vrchol celé romance :D Jinak celkově s famfrpalovejma postavama mě to trochu mrzí že jsou z toho vyjmutý, jak ten Orion a Murphy, tak třeba i Erika... :D
Stárnutí pokud vím není a ani ho neplánujou.. :( Vousy a líčení to moc nezachraňujou... Hlavně když seš baba, přidávají třeba pěkný šaty ale na hrudníku ani ťuk.. :D plošina
@kiwizak (19.06.2021 13:14): Já vzal na Celestial Penny, protože to je top character. Na First Date jsem chtěl vzít Merulu, protože mě docela zajímalo jak to bude probíhat, ale pak jsem si našel na netu, že když bych nevzal znovu Penny, tak by byla smutná a měli bychom nepříjemný dialog. Nicméně údajně Merula by už neměla být taková svině, takže jsem spíš zvědavej, jak se změní ten její vztah ke mě. Těším se ale do páťáku, tam by měla jít na další date event jít vzít i Chiara. Škoda, že Murphy nejde vzít, u toho bych možná i překousl, že bysme šli jako dva chlapci :D

Docela by mě i zajímalo, jestli všechny postavy třeba v sedmáku budou vypadat stejně, jestli tam je nějakej vývoj, co se týče stárnutí. Já už to mám v klidu, mě se odemkly vousy, ale co takovej Ben, kterej vypadá, že utekl z pasťáku :D
@kiwizak (19.06.2021 12:19): Jsem ve čtvrtém a v noci jsem dodělal event First Date. A v hlavním příběhu jdu hledat špičku šípu pro kentaura. Obrana proti černé magii se odemyká v pátem, tak jsem zvědavej.

Koho sis vzala na First Date? :D
@kristmeister (19.06.2021 03:12): Jako já tím prokládám zejména studium a jinou nefyzickou práci a to tempo k tomu právě sedí...

Myslím že ne. Zatím je to tak, že vyloženě že postavy vyloženě z famfrpalu a postavy z hlavní linky moc nemíchaj... Ale nevím...
A s těmi učiteli na obranu proti černé magii mě to taky napadlo...ale ta se odemyká až později, vůbec jsem k ní zatím nedošla... V jakém jsi vůbec ročníku? Děláš i vedlejší questy?
@kiwizak (19.06.2021 01:39): Jo triggeruje, naneštěstí do mojí práce je ta hra jako dělaná, takže to asi dohraju. Prakticky můj rush může způsobit frustraci, nicméně jsem celkově netrpělivej člověk, co se týče plynulosti a tempa her.

Nicméně jsem zvědavej jak si poradí s obranou proti černé magii, protože musí dávat každý rok jiného profesora a také dle knih by Charlie měl hrát chytače.
@kristmeister (19.06.2021 00:01): Očividně tě ta hra hodně trigeruje :D
Dokončila jsem už druhou sezónu, takže jo, je fakt že ta byla natahovaná víc než první, no. Nemůžeš to ale vůbec brát tak, že jsi ušetřil 9 měsíců, to nedává smysl. Není to tak, že bych se snažila dohrát. Popravdě si to úmyslně natahuju a hlavním questum se vyhýbám. Chtěla jsem dojít do 4. ročníku, kde se odemykají další možnosti (hlavně teda romance a jiné TLSQ). Knihy se dají v pohodě získávat denními questy, eventy, náhodně... Mám už asi dvacet zvířat... Prostě tomu dávám čas, když to "netryhardím", tak mě to baví.. Ale dovedu si představit že pokud se to snažíš rushnout, tak je to frustrující ;)
Btw, zapomněl jsi zmínit týpka, co ho v charms povzbuzuješ k wingardium leviosa už od začátku hry a pořád se to nenaučil... Ten zas nejvíc štve mě :D
@kiwizak (18.06.2021 19:36): V sezóně dva je to ještě horší, tam máš quest kde trénuješ, pak ti dají quest, kde si máš dát 4 friendly, abys pak měla zase quest na friendly. Oni už neví jak to natahovat a když si vezmu, že poctivý hráč musí čekat 6 hodin, aby mohl mít friendly.

9 měsíců? Takže já jsem skipnul 9 měsíců času nad tímhle waiting simulatorem. Jediný, co mě fakt u tý hry drží je ten příběh, protože i s omodovanou verzí jsou ty study questíky neskutečná nuda a opruz. Kdyby šly aspoň přeskakovat ty debilní animace jejich chichotání a ty rádoby minihry. Neskutečně fakt nechápu, proč na vyučovacích hodinách se máš mazlit se zvířaty, mít focus anebo dělat už asi 50 protijed Barnabymu. Kdyby tam prostě nechali jen a pouze otázky ze světa HP, tak by udělali nejlíp, protože logicky, jdu se učit nový lektvar, tak bych měl o něm něco vědět. Nehledě na to, že Hagrid dá v druháku quest postarej se o jednorožce a draka a na jejich adoptování potřebuješ...."knížky vole...knížky", který se nedají skoro nijak získat. Takže i vysloveně nutí člověka do toho cpát peníze, aby mohl splnit questy.

Mám v plánu to zanedlouho všechno rozmazat v komentu, protože čím víc to hraju, tím mi ta hra je protivnější. Naštěstí dokázali zvládnout aspoň vytvořit sympatické charactery, Murphy je nej.
Tak genocida to není, ale zločin proti lidskosti už by to mohl být. Já jsem na hru kdysi kliknul, že si chci zahrát hru zadarmo a potom se stockholmským syndromem ve tři hodiny v noci jsem sledoval reklamní video abych mohl dokončit úkol... když je nelegální lichva, klamavá reklama, šmejdi s hrnci, smlouvy po telefonu, tvrdé drogy, mučení a jiné nelidské a kruté zacházení... tak tohle by přece taky mělo být regulováno. Nastavil bych regulaci typu věk 18+ a za maximálně 100 Euro už nemusíš nikdy čekat.
@stepankoby1 (18.06.2021 20:16): Taky mě to napadlo. Pamatuješ na tu scénu z Doctora Who, jak desítka tvrdí, že ve slovníku je vedle slova "Genocida" jeho fotka s nápisem "Ani náhodou!" ? Tak nějak si dovedu představit, že to Red říká o kapitalistické herní verbeži xD
@kristmeister (18.06.2021 17:22): Jsem se schválně šla podívat - od září, tj. nějakých 8-9 měsíců..

Jinak abych ještě reagovala na tvoji předchozí zprávu: neobhájím. Mnohdy je vnímání "in game" času debilní až to bolí. Například když ti někdo řekne okamžitě přijď a naskočí ti odpočet na osm hodin :D Nebo když ve famfrpalovych úkolech pořád vyskakují friendly zápasy k tomu, abys mohl pokračovat, i když to vůbec nedává smysl... Neříkám, že je ta hra perfektní, to vůbec ne. Jenom nad tím tak nějak pokrčím rameny a neřeším to.
@Cathan (03.06.2021 23:10): Ale otrokářský systém opravdu nezměníš tím, že otroky nakupovat nebudeš. Ona každá freemonim hra to má nastavené jinak. U některých extrémů je jediné morální východisko dojet do jejích sídla, vypálit ho do základů a poslat tvůrce do tepláků. Což nebude, když se koukám na současné volební průzkumy, možná tak nereálné:D Zrovna HP:HM šlechtí, že tam žádný multiplayer není (nebo nebyl, když jsem to zkoušel) a má opravdu eventy a nějaký vývoj. Ale jako hráč vždycky prosazuju model "zahrát si a užít si", spíš než než "nehrát" nebo "hrát a trpět".
Otázka je, a nestavím se na žádnou stranu protože jsem HM stále nehrál, jestli je zkrátka poté morálně ospravedlnitelné tu hru pirátit. Legitimní by přeci bylo jí prostě nehrát a ignorovat.
@kristmeister (03.06.2021 22:34): Ono je zdarma a "zdarma". Jak zmínil správně Cathan jde o jiný platební model. Model, kde asi 1% lidí je zneužito a naprosto je to finančně zruinuje jako stařečky šmejdi s hrnci. To hru autorům násobně proplatí, zatímco 99% ostatních zákazníků se jen sebezotročuje bez jakéhokoliv zisku pro autora.

Jinak pro všechny doporučuji si zahrát tu SIMULACRA: Pipe Dreams, která opravdu zdarma je a celou tu zrůdnost přesně popisuje. Nebo si aspoň přečíst článek .
@kiwizak (03.06.2021 21:20): A jak obhájíš tu situaci, kdy čekáš 3 hodiny až se ve hře setmí, abys dala 2 minutovej pokec na večeři, abys následně čekala další 3 hodiny až bude půlnoc? A druhá věc, sloveso pirátit je celkem silné. Hra je zdarma, nepiratim, hraju s módem, autoři nepřicházejí o zisk.

@Cathan (03.06.2021 20:15): Oni to tak musejí dělat, protože starou verzi nerozjedeš. Vyskočí hláška, že to potřebuje updatovat.
Rozhodně mi nepřijde v pohodě tuhle pirátit s tím, že je stejně zdarma, ale každý máme svědomí jinde. Jako člověk, který tu hru hraje myslím můžu posoudit, že to s tou energií vůbec není takové, jak tu popisujete. Nikdy jsem si žádnou nedokupovala. Kromě toho, že se obnovuje (a maximální počet vám průběžně narůstá jak postupujete, aktuálně mám 33), dá se taky sbírat na místech po hradě, v klubech, ve vašem pokoji získáváte bonusy za všechny svoje mazlíčky, získáte energii za souboj, famrfpálový zápas, za levelování vztahů s kámoši a zvířat v rezervaci, za plnění denních úkolů. Takže bez mrknutí oka zdvojnásobím. Taky bych dodala, že odložit mobila na dvě hodinky, pokud děláte 8 hodinovej quest, rozhodně není něco co byste měli brát jako jako "aaah, hra mi říká kdy mám a nemám hrát!" ale jako formu time managmentu, kterej je součástí herní mechaniky. O to víc pak člověka potěší, když dostane jen tak 200 energie od tvůrců, protože proč ne (pravidelně rozdávají nejenom energii, ale i knihy) nebo když dosáhne v eventové aktivitě na milník, kde dostane další extra energii. Je to prostě další "měna" jako vše ostatní ve hře. A co se bonusové měny - diamantů- týče, rozhodně to není zaplať nebo si nech zajít chuť. Není problém diamanty v dostatečném množství získávat a utrácet i jako neplatící hráč. Takže nevidím JEDINEJ důvod, proč tu hru hrát s neomezenou energií upirátěnou. Maximálně tak že jsem zvyklý mít všechno hned a po svém a nerespektovat pravidla...
@kristmeister (03.06.2021 13:10): Já neříkám, že je to košér, jen nevím, jestli se správným řešením to prostě upirátit a ještě s poslední aktualizací. Nemělo by pak být odpovědí tu hru spíš prostě nehrát? Nebo aspoň nesnažit se jí hrát se vším všudy, když do toho člověk nic nevrazí? Je to prostě morálně pochybné.
@Cathan (03.06.2021 11:50): U Wowka zaplatíš 3 stovky a můžeš si tam měsíc dělat co chceš. Tady dáš 3 stovky a můžeš si koupit maximálně tam speciální čepici. A někdo přijde, práci ukradne a vystaví jí zdarma? Ta hra je zdarma. A ta verze, co někdo upraví taky, nemá z ní zisk, jen je modded. A větší zlo mi spíš přijde takhle rejžovat na značce Harry Potter než obcházení nesmyslných mikrotransakcí. Větší vrásky mi spíš dělá stahování warezu, protože tyhle free2play si aspoň něco vydělají reklamami.

EDIT. Ještě abych to trochu obhájil, tak se sluší napsat, že to není vyloženě o čekání na dobití energy. Ale je tam ještě takovej vomrd, že ty tam jdeš dělat nějakou interakci a klikáš tam na objekty, který ti spotřebovávají tu energy. Jedna taková interakce ti sebere i 50 energy a ty máš max energy třeba 25. No a největší fuck up je v tom, že ty interakce jsou časově omezené, takže když to nestihneš, tak to děláš znovu na čas a klidně znovu a znovu a znovu, protože tě to dál nepustí, dokud to nesplníš v tom čase.
@Red (03.06.2021 09:12): Hele, ber to jen jako glosu...ale vážně jsi použil výrok z antifašistické literatury pro obhajobu pirátění her?:D To je grandmaster level argumentu ad hitlerum.

Nicméně, ono se argumentovat cenou dá u všeho. Třeba u World of Warcraftu, že není morální, aby Blizzard chtěl platbu každý měsíc. Ale prostě takový systém mají, a zkrátka jedinou morální volbou protestu je tu hru nehrát. Ale abych nebyl pokrytec, já dovedu pochopit, že někdo chce hru dohrát kvůli příběhu, nezdržovat se, atd, ačkoliv někdo ještě protivnější než já by to nedovedl pochopit vůbec. Původně jsem tu ani nechtěl otravovat. Ale ta zmínka, že někdo piráti každou novou aktualizaci... já nevím, prostě se mi to nezdá správná. Někdo je za vývoj té hry, průběžně aktualizace atd placený a on prostě někdo přijde, tu práci ukradne, a vystaví jí zdarma. A ono nic není zdarma, ta energie není nejlepší systém, ale je to prostě jejich paying systém. Je to dost za hranou toho co jsem asi ochotný v pirátění akceptovat.
@stepankoby1 (03.06.2021 10:16): Hezky napsáno. Úplně mě může nasrat, když mi hra určuje, kdy jí můžu hrát a kdy ne. Chápu, že hra vydělávat nějak musí, ale tohle je nejhorší způsob vydělávání peněz, co znám. Radši tunu reklam než čekání.

@Cathan (03.06.2021 02:12): A neřekl bych, že je to prasárna. Hra je zdarma, já jí hraju zdarma. Jedinej rozdíl mezi mnou a hráčem, co to hraje na přes google play je ten, že on musí čekat na dobití energy, kdežto já ne.
@Cathan (03.06.2021 02:12): *zdarma, ale s nasírajícím principem "buď čekej celou věčnost, než budeš mít energii na něco počkat(?!), nebo zaplať". Jak to bylo vydaný, tak to není plnohodnotná hra, ale waiting simulátor. Představ si hrát The Walking Dead od Telltale, ale každá minuta hraní tě vyjde na půlhodinu čekání. Je rozdíl tenhle princip mít u textovek á la Travian a 3D imerzivního interaktivního filmu. Tady mi přijde docela v pohodě si to cracknout, protože se tím zbavíš odporné herní mechaniky a třeba tě to i začne bavit. A souhlasím, že by bylo mnohem lepší to vydat za peníze bez čekání. Ale co když je ta hra ve skutečnosti prázdná a waiting mechanika je jediná její skutečná vlastnost? To já bohužel nezjistím, protože jsem to ragequitnul ještě první den po stažení.
Protože tu není žádnej protivnej strejc, ujmu se té role já. Když se pominou ty viry, on je to prostě strašný podvod a zlodějna. Ono pirátění má své šedé zóny, třeba abadonware, ale jestli vážně vydává někdo zdarma hru s eventy atd, je to jednoduše neokecatelná prasárna.
@Red (03.06.2021 00:08): Samozřejmě to sebou nese rizika v podobě virů, ale mám dobrý stránky, kde je i hodnocení a lidi do komentu píšou jestli to funguje či ne. Zrovna jsem teď testoval tuhle hru a funguje, energy si můžu dokupovat dle libosti.

EDIT. Co se týče eventů, tak vždycky je třeba aktualizovat ručně a nová verze je k dispozici prakticky ještě ten den, co vyjde update na Google play.
@kristmeister (02.06.2021 22:41): Tak toho bych se přiznám, taky trochu bál. Možná na bluestacks, ale na mobil bych se to dát neodvážil. Jinak Kiwizak vzpomínala, že tohle je živá hra, která reaguje na současné dění (svátky apod), to je samozřejmě nejúčinější protipirátská ochrana a tak asi jakákoliv moddovaná apk je asi zakonzerovovaná outdated verze. Ale přiznám se, že hraní na mobilech jde opravdu mimo mě. V současnosti tam mám jen Lichess a nějakej Solitaire. Ale už rok mě žádají, abych si do práce došel pro nový mobil. Tak uvidíme:)
@Red (01.06.2021 23:46): U těchto typů her si většinou stahuju omodovaná apk, která obchází ty mikrotransakce. Někdo říká, že to už nemůže být zábava, na což vždycky reaguji krásným příkladem. Hra The Simpsons: Tapped Out. Stavíš si vlastní Springfield, ale ouha, ty bys rád měl firmu Globex anebo aby ti po městě hopkal Itchy? To ale potřebuješ 500 koblih, což je naše speciální měna. Jo ty nemáš speciální měnu a nechceš si jí zaplatit? No, tak se musíš spokojit se základními budovami a postavami.
@Red (01.06.2021 23:46): Úplně už nevím, jak jsem to měla že začátku, ale na to tempo si asi musíš zvyknout. Naklikáš akce, posbíráš extra energii, naklikáš další, odložiš to a věnuješ se něčemu jinému než se to obnoví a pak se vrátíš. Dá se to drtit, ale spíš by to znechutilo, když to bereš tak že se tam dvakrát denně "stavíš", tak za mě v pohodě. Upřímně jsem nikdy nic podobného osobně nehrála, takže nevím jistě, ale řekla bych že zde to ještě jde..
Na Hogwarts Legacy se těším, tak snad to nebude zklamání. :) Z HP her na PC jsem zatím nic nehrála, ale už jsem na ně několikrát koukala že do toho půjdu. LEGO HP jsem hrála, ale to se tak úplně nepočítá :D
@kiwizak (komentář): No tuhle hru jsem pár dnů zkoušel a teda pro mě to byl opravdu odstrašující případ freemium hry, kterou bych stokrát radši jednorázově zaplatil než hrál free. Pořád jsem měl vybitou energii na rutinní hlouposti a obsah stál. Jestli to mají jiný hry obdobný nebo ještě horší, tak potěš koště. Dokonce jsem ji vzpomněl u komentáře k jiné hře.

Jinak věřím, že obsah je pro fanoušky HP fajn, ty hry na PC byly většinou překvapivě dobré (mně se hodně líbil s Harry Potter and the Order of the Phoenix (měl i český dabing). Jsem zvědavý na Hogwarts Legacy.
@kiwizak (komentář):
Pro zájemce přidávám pár screenshotů.
Hlavní síň (myslím že konec roku): https://ibb.co/Ry1kP6w
Šatna famfrpálového týmu: https://ibb.co/Bym1BtZ
Hagrid, Bill a Charlie Weasleyovi, Merula (vánoční quest): https://ibb.co/7RK68jF
Vánoční aktivity (zdobení stromečku): https://ibb.co/R94W5GR
Ples (časový quest): https://ibb.co/LS7cnt8
Klidně ukážu i aktivity kdyby měl někdo zájem... Je tam vlastně i nový design dialogů teď.