Slaboučká videoherní adaptace "do počtu". Hratelnost Half-Blood Prince se omezuje defacto na pobíhání po Bradavicích a tři opakující se minihry.

První jsou dost mizerně navržené čarodějnické duely, druhá nenápadité létání na koštěti (naštěstí s alespoň špetkou atmosféry) a třetí celkem fajn vaření lektvarů. To je bohužel všechno a v kůži Harryho tak pendlujete od jedné aktivity ke druhé a cestou sbíráte po Bradavicích poschovávané erby. Snažení hráče je sice zabaleno do příběhové omáčky z předlohy, děj je však podávám otřesně a po scénáristické stránce jde místy až o ohavnost (což je vzhledem k předloze skoro zločin). Jednotlivé dějové scény na sebe špatně navazují a jsou hloupě napsané i rozanimované. Ovládání je toporné a kouzlení za pomoci pravé páčky ovladače místy až frustrující.

I přes hodně omezenou a opakující se herní náplň zabere hra cca 5-6 hodin, při plnění nepovinných výzev (samozřejmě v rámci naprosto totožných tří miniher) se herní doba o něco natáhne. Šestá herní adaptace dobrodružství Harryho Pottera tak měla nakročeno k úplnému propadáku...

Jenže on je to pořád Harry Potter a kouzelnický svět i v tomhle zpackaném provedení celkem funguje. Díky tomu si hra zachovala jisté zbytky atmosféry a já se i přes objektivně mizernou herní náplň jsem se po těch několik hodin vlastně celkem bavil.

Half-Blood Prince tak bohužel působí jen jako hodně odfláknutá hra na motivy filmu, spíchnutá v časovém pressu za několik málo měsíců. Objektivně to možná není ani na ten průměr, přesto niž s hodnocením nepůjdu. I mizerná herní adaptace ze světa čar a kouzel totiž svým zvláštním způsobem baví a jen se ukazuje, že na trhu by bylo pro moderní hru z tohoto světa rozhodně místo. Uvidíme, co předvedou tvůrci Hogwarts Legacy , kterým osobně i přes obrovská fanouškovská očekávání příliš nevěřím.

Hráno jako součást Herní výzvy 2022 – "5.  Na vážkách:  Dohraj hru, která má na žebříčku DH oranžové hodnocení (50 - 69 %)" – Hardcore varianta

Hodnocení na DH v době dohrání: 66 %; 71. hodnotící; fyzická kopie na disku

Pro: Svět Harryho Pottera; Bradavický hrad (byť i ten je odfláknutý); vaření lektvarů

Proti: Špatný soubojový systém; repetitivní herní náplň; otřesný scénář; i přes opakovaní mechanismů velmi krátké; frustrující ovládání

Na úvod bych rád napsal, že jsem velkým fanouškem knižní i filmové série, proto jsem se na šestý díl s pod titulem Princ dvojí krve velmi těšil po příjemném pátém díle, který měl dokonce český dabing. Ten tady nečekejte, k dispozici ovšem máte české titulky.

Na začátku jsem se ihned setkal se zklamáním, v podobě létaní na koštěti, Koště létá samo a vy pouze ovládáte kterými směry poletíte. Průlety skrz překážky snad ani nejde trefit, naštěstí vás náraz nezraní ani neshodí z koštěte, ale vypadá to hrozně divně. Po tomto úvodu na koštěti vás hra naučí používat první kouzla. Doupě vypadá opravdu hrozně a celkově i následný zbytek hry bude vypadat hrozně chudě a prázdně. Trošku to odpouštím Bradavickému hradu, kde chodby a různé místnosti se opravdu snaží podobat filmové předloze, pro tuto hru.

Po příjezdu do Bradavic vás čekají první "vylepšené" mechaniky pro tento díl. Jsou jimi kouzelnické souboje, vaření lektvarů a famfrpál. První se zaměřím na souboje. Vy dostanete možnost, se připojit do kouzelnického klubu a pokud porazíte daného šampióna každé koleje, vaše kouzla budou silnější, což je ale úplně zbytečné, jelikož se obejdete i bez nich. Celkově je to strašně nudné a navíc bodové ohodnocení, po každém souboji (bodová tabulka je i u lektvarů a famfrpálu) nedává vůbec smysl. A proč tady vlastně je? Ve hře můžete získávat odznáčky, které jsou rovněž naprosto zbytečné a nic vám nepřidají. Dalším je famfrpál, který je také velkým zklamáním, vlastně vše probíhá pokaždé stejně. První je trénink po kterém následuje samotný zápas, ten probíhá následovně. Proletáte vyznačené kruhy, pak vás otravuje soupeřům chytač a vy jej šťoucháte a, když odpadne, tak se vám povede chytit zlatonku. Poslední je míchání lektvarů, které se mi z miniher líbí nejvíc.

Herní doba vám příliš času nezabere, pokud nebudete plnit nepovinné vedlejší úkoly, kterých je zde na napočítaní prstů jedné ruky, tak máte za 4 hodin hotovo. Po většinu hry v hradě máte k dispozici ducha vaší Nebelvírské koleje Skoro bezhlavého Nicka, který vás doprovodí na místo určení kam potřebujete. Během pobíhaní po chodbách hradu si jistě všimnete právě prázdnoty celého hradu a také moc studentů nebudete potkávat, a čekat nějaké věkové skupiny žáků už nehledejte vůbec. Co se týče známých tváří, tak ty potkáte také maximálně jen během misí, kde mají svou roli pro příběh. Ten se drží filmové podoby tohoto dílu, takže neočekávejte nějaké větší odchylky. Ještě asi přidám, že cutscény mají temnější barevnost a vypadají trošku líp, než následné přepnutí do in-game scény, která vypadá jako chudý příbuzný.

Harry Potter and the Half-Blood Prince rozhodně není tou nejhorší hrou z tohoto kouzelnického světa, ale i tak jde jen o průměrnou hru, kterou si nejspíše vyzkouší převážně fanoušci této kouzelnické ságy.

Pro: Bradavice a školní pozemky, vaření lektvarů

Proti: délka hry, kouzelnické souboje, famfrpál, prázdné prostředí, scénář hry

Nic moc. Harry Potter 6 se moc nepovedl. Hra, ve které se pořád děje to samé dokola. V příběhové lince není pořádný nápad a hra taky pořádně nezabaví. Nuda převládá jak ve famfrpálu, tak později i v soubojích a lektvarech.
Stereotyp se u mně dostavil dost brzo a já sem se hlavně snažil dohrát mise týkající se hlavního děje hry. Na sbírání erbů (těch malých i velkých) jsem se vykašlal i když sem část posbíral. Nechtěl jsem se nudit ještě víc.
Zpracování okopírovaného příběhu z filmu taky nedopadlo nejlíp, žádné napětí, v misích pořádně nic nepřekvapilo pokud si dobře vzpomínám.
Ale abych něco taky vyzdvihl. Bradavice a školní pozemky jsou dost autentické s jejich filmovými předlohami, takže tomuhle udělím plus a slušně provedené mávání hůlkou, které už se objevilo v pátém dílu, dokáže potěšit.
Lektvarům nemůžu upřít zábavnost. Vlnění lektvaru v kotli a přilívání a přihazování různých přídavků do kotle bylo zpracováno dost dobře. Ale toho chystání lektvarů začne být moc a i tahle prácička začne nudit.
Takže Harry Potter a Princ dvojí krve rovná se hodně velký stereotyp v pěkném prostředí.

Pro: Prostředí, autentičnost Bradavic a školních pozemků, lektvary, kouzlení.

Proti: Stereotyp, famfrpál, nudné mise, nudné zpracování příběhu.

Šestý díl Harryho Pottera - No s přívalem nových videí a informací ohledně Hogwarts Legacy jsem zjistil, že nemám dohraný 6 díl což byla velká chyba a díky herní výzvě jsem tuto hru konečně dohrál a jaksepatří ohodnotil.

No co k této hře dodat - Dabing, hrozný, famfrpál šilený a ta kamera och bože :-(.... Jediným plusem je veliká nostalghe a opětovná chuť si pustit film. Doufám tedy že nadcházející hra - která vyjde snad už v únoru překoná vše co jsme dosud viděli od prvního dílu ve světě Harryho Pottera.

Pro: Nostalgie - Prostě Harry Potter a kouzelnický svět

Proti: Dabing, kamera, špatná hratelnost - prostě narychlo udělaná hra

Po úspěšné pc-hře HP5 jsem se těšil na tuto hru jako malý děcko.
Ale byl jsem velice zklamán!
Tuto hru jsem měl dohranou během čtyř hodin jednoho dne!

Pro: Spíše nic > Je to podle mě nejhorší díl z celé řady HP her!

Proti: Grafika, Příběhově velmi slabé a nudné, VELMI krátká herní doba

Hra byla celkem příjemná. Mohle jsem dělat vše co bradavice nabízejí ale moc krátká a grafika není nic moc. Tak na tři hoďky no.