Hammerting

16.11.2021

Hammerting je vertikální simulátor trpasličí kolonie s lehkými RPG prvky, v němž hráč dostane pod svou správu trpasličí klan. Světem nad povrchem se přehnala válka a trpaslíci se rozhodli přispět svou troškou do mlýna způsobem, který jim jde nejlépe - našli si doposud neprozkoumanou horu, v jejichž útrobách založili novou državu. Co v podzemí vykutají a vytvoří, pak pošlou svým válčícím spojencům, čímž mohou zásadně dopomoct k porážce temného nepřítele. Ovšem i temné hlubiny pod horou ukrývají nejedno nebezpečí.

Hráč tradičně začíná jen s několika málo trpaslíky a surovinami, ovšem s jasnými cíli - vybudovat základnu sloužící nejen pro těžařské operace, zahájit těžbu, vytvářet mocné artefakty a plnit požadavky od svých spojenců, kteří potřebují pro svou válku určité suroviny nebo výrobky. Trpaslíky hráč neovládá přímo, ale uděluje jim příkazy pro aktivity, jimiž se mají věnovat. Každý jedinec má pak své základní vlastnosti, silné i slabé stránky a své dovednosti si postupem času vylepšuje. Mimo stavění kováren, zajištění dopravy pracantů i materiálu do potřebných místností a vyrábění mocných zbraní je ovšem třeba prozkoumávat hlubiny - jen v nejspodnějších částech podzemního komplexu se nacházejí ty nejvzácnější materiály, které jsou potřeba pro vybudování prosperující, bohaté kolonie. Temné hlubiny ovšem ukrývají i nepřátele, lávu, pasti a životu nebezpečné podmínky, s nimiž je třeba počítat.