Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hamlet

Hamlet or The Last Game Without MMORPG Features, Shaders and Product Placement

62
5 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
08.04.2010 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://gameletgame.blogspot.cz
Příběh hry, jak už název napovídá, vychází ze slavné divadelní hry Williama Shakespeara, ale mírně ji modifikuje. Hlavní záporák Claudius zabíjí krále i královnu a sám usedá na trůn, načež se snaží donutit Ofélii, aby se za něj provdala. Tomu chce zabránit princ Hamlet, který se vrací z dlouhé cesty a chystá se pomstít své rodiče a zachránit Ofélii. Nicméně jeho plán se ocitá v troskách, když mu na hlavě přistane jakýsi stroj času řízený hlavním hrdinou hry - bezejmenným vědcem z budoucnosti.

Hra je silně inspirovaná českým Samorostem. Podobný je herní systém (např. chybí sbírání předmětů a dialogy s NPC) nebo třeba i hlavní hrdina, který jakoby z oka vypadl skřítkovi ze Samorostu. Příběh je rozdělen na 5 kapitol, přičemž hráč bude na své cestě muset podstoupit několik boss-fightů a vyřešit nespočet logických hádanek.

V případě, že hráč dlouho přešlapuje na místě a nemůže se dostat dál, se začne naplňovat bublina v pravém dolním rohu. Když se naplní, může hráč využít grafickou nápovědu, která mu ale místo konkrétního řešení nabízí spíše jen určité popostrčení.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.