Pokud toužíte stát se hackerem, tak se radši této hře vyhněte. Hackerské zkušenosti mám sice nulové, ale zdá se mi, že takhle to určitě nefunguje. Pokud jste ovšem otráveni všemi těmi standardními hrami spadajícími do běžných žánrových kategorií, tak možná (a to možná je pořádně velké MOŽNÁ) by vás tato hra oslovit mohla.

Hacker Evolution je takovou žánrovou směsicí. Trocha adventurního příběhu, trochu více logického uvažování a trocha toho strategického nakládání s omezenými zdroji. Celé se to odehrává v neměnném uživatelském rozhraní, takže pokud jste někde viděli screenshot ze hry, tak jste v podstatě viděli vše. Tím podstatným herním prvkem je to, že celá hra se ovládá příkazy zadávanými do příkazového řádku. Pokud jste tedy čistými windowsáky a dostáváte pupínky, kdykoliv někde máte zadat nějaký příkaz, ještě navíc s parametry, tak ruce pryč! Naopak pokud jste se alespoň někdy s něčím podobným potkali, problém zde mít nebudete, spíše naopak, leccos vám bude připadat známé. Každopádně není potřeba býti programátorem pro zvládnutí této hry. K dispozici je cca 30 příkazů, z nichž tak dvě třetiny stejně použijete jednou, max. dvakrát a některé dokonce vůbec. Těch zbylých deset příkazů se naučí i cvičená opice.

Hra skutečně není kdovíjak obtížná, respektive obtížnost se neprojevuje v tom, že byste museli vytvářet složitější procedury a prográmky ke splnění úkolu. Nejen že nemusíte, ono to ani nejde. Spíše můžete narazit ve strategické složce hry. Zásadním parametrem je tzv. Trace, tedy něco jako vaše stopa na síti, která se každým úkonem zvyšuje, a vy si musíte hlídat to, aby nedosáhla hodnoty 100%. Pokud se tak děje, je potřeba investovat peníze do nových IP adres, popř. pořídit lepší hardware. Zde na hráče číhá asi největší nebezpečí, neboť každou neuváženou investici vám hra následně dá sežrat, a většinou jsou následky fatální.

V porovnání se svou konkurencí je tahle hra většinou haněna. Konkurenci jsem nehrál, takže zatím srovnávat nemohu, je dost dobře možné, že budu mluvit stejně. Mě osobně docela sedla, nicméně velmi váhám, zda mám hru někomu vůbec doporučovat, musel bych být totiž slepý, abych neviděl ten nevyužitý potenciál, který v tomto námětu dřímá. A tak by takové doporučení, mohlo být tím posledním, které byste brali vážně...

Pro: Neotřelý námět

Proti: Neyvužitý potenciál