Great Qin Warriors

01.07.2002

V roce 2164 byla následkem bojů uvnitř pozemské federace otevřena červí díra, skrze kterou přiletěla do naší sluneční soustavy mimozemská rasa Replikantů. Vytvořila planetu po vzoru té lidské a začala odtud útočit na Zemi s cílem vyhladit lidskou rasu. Čína přišla, jako rozhodující síla ve federaci, s plánem zničit Replikanty energetickou bombou, zanesenou co nejvíce do hloubi planety mimozemšťanů. Loď federace pronikne s bombou skoro až k jádru planety a použije bombu. Následkem detonace dojde k reakci, při které je loď i s posádkou přenesena do starověké Číny roku 241 před naším letopočtem.

Náraz lodi přežije všech dvanáct členů posádky a vykráčí z hořících trosek ve válečných robotech, které vezli s sebou právě pro případ havárie svého plavidla. Rychle se zorientují v situaci probíhající války pěti království a podpoří království Čhing, napadené zbylými čtyřmi. Jeho král a budoucí císař sjednocené Číny jim za to slíbí veškerou podporu, při jejich pokusu vrátit se zpět do své doby. Replikanti se však dostanou se svými mechy i do starověku a tak musí „velcí válečníci Čhingů“, nejdříve zachránit minulost, aby mohli zachránit i svoji současnost.

Čínská střílečka s obrněnými mechy dokázala, že i na Dálném východě umí programátoři vytvořit akční hru západního střihu. Západního střihu, ovšem s čínskými specifiky. Jinak by se neodehrávala na místech, jako je Zakázané město v Pekingu, Lhasa v Tibetu či mausoleu dynastie Čhing. Děj ovšem nezůstane omezen jen na Čínu a roboti budou muset ve starověkém světě zasahovat i v Římě, říši Mayů, i na Velikonočních ostrovech. Cílem hry je na každé z map porazit nepřátelské roboty. Pokud během boje hráčův robot přijde o nějakou ze svých částí, může ji doplnit od poraženého nepřítele. Za zabití posádky, která opustí rozstříleného robota je bonus. V multiplayeru se může střetnout až 16 hráčů najednou.

RNDr. Gunár Pavel: Mě to připadá takto lepší, ale možná Say něco vyštrachá :-)

Hamster: Ano, to beru a jak jsem psal je to jedině dobře.