@themacs (23.12.2019 22:45): Moc bych nemachroval akcelerací, SA jsem měl na PS2, dualshock měl tlaková tlačítka. Žádná změna. na V jsem měl klávesnici a myš na postavu a na jízdu vedle připravený ovladač a střídal jsem.
@themacs (23.12.2019 22:49): Baví tě simulátory a říkáš nám tady, že pětka má víc realistický jízdní model, když ti můžu poslat vlastní videa ze hry, jak s cheetah vyjedu mount chiliand? Kámo a dost. Měl by si svá tvrzení popřít něčím neprůstřelným, né se v tom ztrácet.
A mimochodem, píšeš si s člověkem, kterej považuje need for speed shift za jednu z nejlepších závodních her, kvůli pocitu z rychlosti a skvělému a realistickému jízdnímu modelu ;-)

Jinak SA má víc real jízdní model, protože se sporťákem když jedeš v krajině, auto ti přestane akcelerovat a jede z kopce dolů. Může ti uvíznout na střeše. Cítím váhu a odlišnosti těch aut. Jak to ty můžeš tvrdit, když si to roky nehrál a já to hrál pár týdnů zpátky celé znova? :D :D :D
@David_Cravford (23.12.2019 22:46): A to je právě tvůj názor ... ty nemáš rád realističnost, já jo, mě zas nebaví např. stupidní arkádové závodní hry, baví mě simulátory ... proto taky trochu realističnosti požaduji od jízdního modelu ... to, že není realistický a je podle tebe zábavnější (což podle mě není), tak to rovnou znamená, že je lepší?
@themacs (23.12.2019 22:45): Hraju to na gamepadu, obě dvě hry i na klávesnici.
A já ti kašlu na realitu. Jde mi o zábavu a o to, jak moc se auta lišej. Elegy jezdí jinak než Sultan v SA. V pětce sultan RS a elegy retro jsou stejně přepálený. To stejný platí o jesteru. Žádné rozdíly v nich nevidím.
@David_Cravford (23.12.2019 22:42): Počkej, takže mi tvrdíš, že když auto v reálu najede na obrubník, tak ho projede hladce? :D Tím pádem kvalita jízdního modelu se hodnotí tím, jak je nerealistický?

Ano, Gordon to tady již zmiňoval, že v SA je zábavnější ten model a v 5tce více realistický ... tzn. že když je zábavnější, tak je lepší?

Jo a mimochodem, zkoušel jsi to hrát někdy i na něčem jiném než klávesnici, něčem, kde jde regulovat plyn a tím i akcelerace?

Ovládání auta ve vzduchu je pravda, jedna z mou nejvíce nepochopenou a divnou věcí ve hře, to uznávám.
@themacs (23.12.2019 22:39): Ne nešlo, pokud neprostřelíš gumy toho auta. To je vid?
Si myslíš, že jsem to nezkoušel? Zkoušel a byl to jediný způsob, protože to auto má přepálenou akceleraci. Musíš několikrát střelit doprostřed kola, aby to mělo takové jízdní vlastnosti, takže je to takovej glitch. Ale jinak to nejde. To auto je přehnaně rychlé. A mimochodem, existují mody, MODY na driftování. Kdyby to šlo, tak to vidím všude po netu.
A ano, ukazuje to jízdní vlastnosti. Všiml sis jak hladce a bez záseků se to pohybuje to auto? V pětce to mlátí do všech možných stran a když najedeš na obrubníky, je vtipný jak to auto vysoce povyskočí. Prostě totální guma. PS: Nezapomínej, že auto můžeš ovládat ve vzduchu když vyskočíš. Prostě co to je? A né, jiné auta to nedokážou, protože jezděj stejně rychle :D
@David_Cravford (23.12.2019 22:25): Jakože driftování ukazuje kvalitu jízdního modelu? Tohle je extrémní případ, kdy 99% hráčů se takto driftovat stejně nenaučí :) Já to osobně neumím, ani nepotřebuju, protože mě drifting nezajímá, ale pokud by to někdo trénoval, tak ano, dle mého názoru by to šlo i v 5tce :) A jestli to dokáže Elegy to nevím ... může to dokázat jiné z těch 400+ aut :)
@themacs (23.12.2019 21:59): Určitě je jízdní model lepší co se týče realistického aspektu, nebo jiných pro mě neznámých, ovšem co se týče zábavního aspektu, SA je jasným vítězem, toť můj pohled na věc.

Však jasně, vyjadřovat názor patří ke svobodě projevu, je už jedno, jak hloupý projev to je, hlavní je, že se může projevit každý. :)
@Gordon (23.12.2019 21:44): Ne ne, to já psal obecně, neříkal jsem nebo neobviňoval jsem tebe ;)

Jako mě přijde jízdní model parádní (L.A.Noire a Sleeping Dogs tiše závidí) a že by byl v SA nějak lepší, to za mně ne. Lepší byl v GTA IV, ale tak to je asi tak obecně známá věc.

Jo, asi jsem tě nepochopil, ale stejně jsem vyjádřil svůj názor na ně ;)
@themacs (23.12.2019 21:41): Já si je nenahacknul, to jen kamarádi, právě, že mě to vydělávání nijak nenaplňovalo.

Ano, online jsem hrál a ano, všechny vozy jsou úplně stejně tupé, liší se jen papírově, tu je rychlejší, tu lépe zatáčí, není v nich žádný cit, jsou guma.

Jo, s těma simpsonovými si mě vůbec nepochopil. Ale to nevadí, na tebe to mířené není.
@Gordon (23.12.2019 21:26): Jo, s hackem to pak musí bavit, když jen tak dostaneš ty prachy :) fígl je v tom si ty prachy vydělat, pak tě to těší, že si z toho můžeš něco koupit ... a stačí mít pár kámošů, kteří ví jak hrát a za chvilu se koupete v penězích :)

Jo a hrál jsi btw teda Online, když říkáš, že se všechny auta chovají stejně?

P.S. S těma Simsponama to sedí no ... taky tu žlutou ***** nemám rád ...
@themacs (23.12.2019 10:23): navíc teď přidali i ten Casino Heist ... nepamatuji si, že by něco z toho bylo v tolik opěvovaném San Andreas

V SA je celá jedná kapitola věnovaná kasínům v "Las vegas", brutálně nakopaná.

Je to brutální pain in ass, zkoušel jsem všechny způsoby, kamarádi nakonec koupily za pět doláčů heck, kde jim nějaký týpek přiskriptil sto mega a pak jsme tam jezdily... v... batmobilech...

@rikuhahl (23.12.2019 10:32): Taky to moc nechápu, po heistech jsem s onlinem seknul.

@themacs (23.12.2019 13:25): jinak ne, ze SA si nic nepamatuju, sorry, protože rádoby cool nigga yo dawg bro příběh s bandou tupých negrů fakt není nic pro mně ...

Já bych naopak řekl, že příběh SA je nejlepší ze série, je v něm cit, emoce, vývoj postav, zrady... opravdu to není jen o niggování, postava se časem neuvěřitelně vyvíjí.
Tvoji logiku mohu stejně tak aplikovat na pětku: Yo dawg parta polodementních psychopatů co se ničeho neštítí a dělají ze sebe před ženami totální debily.

@David_Cravford (23.12.2019 13:57): SA je tak trochu jako Simpsonovi, skrývá skrytou moudrost, v určitých pasážích je hra strašně hloupá, v jiných tě smíchy rozbrečí, jinde zase dojme, jindy ti zas dialogy (mike toreno) přijdou neuvěřitelné, doteď si pamatuji, jak CJ říkal tomu slepému šéfovi yakuzy tu historku o kondomu na ksichtě v moři nedaleko pláže, když po něm chtěl, aby doplaval na nějakou loď.

S jizdním modelem pětky souhlasím, je neuvěřitelně nudný a sterilní, všechny auta se chovají víceménně stejně.

@themacs (23.12.2019 14:24): Nemyslím si, že je nutné být takto zbytečně osobní a v podstatě ho slušně se pokoušet urazit, své argumenty umí dobře podepřít a vesměs píše tak, že se jeho pohled na věc dá chápat, zatímco ty píšeš jen samé nevím...
Nikdo si nemusí dokazovat to, proč je jeho investovaný čas smysluplnější. :)
@themacs (23.12.2019 14:45): Ty detaily utvářejí kompletní celek a GTA V je postrádá. Pětka má sice detaily které si při delším zkoumání nevšimneš...vidíš tohle je můj problém s tou hrou. Má TUNU zbytečných detailů, které nijak neoživí gameplay. SA má tunu detailů které ten gameplay "tuní" :)
@themacs (23.12.2019 14:45): to mě netrápí, přečti si pořádně s čím mám problém u tebe.
Vlastně další věc, která mi vadí, že "takových jako ty znám mraky". Kámo, já nevím jak ty,ale mám své důvody proč tu hru tak uctívám. Vypsal jsem ti vše možné do podrobného detailu a přijde mi, jakobys to zametl pod koberec. Mě i GTA III singleplayer mimochodem bavil víc, než u pětky.

Mě jde o celkový dojem z tý hry. Rádia, svět,NPCčka, interakce. V tomhle pětka úplně vyhořela a má toho tolik, že vše dělá jen na půl. To, jak dojebali charakter Lazla mě doteď hodně štve. GTA V je jakoby furt extra třída, jakožto herní titul, ale je vůbec vtipný, že v jistých aspektů hra z roku 2004 naprosto válcuje titul, kterej neustále dostává nové uptady.
Já GTA V musel přemodovat abych se u toho dokázal bavit a stejně jsem to vždy po hodině vypl.
@rikuhahl (23.12.2019 14:29): a mě nevadí bavit se s lidmi, kteří se se mnou neshodnou. nemám s tím problém. mám problém s tím, když mi někdo tvrdí nesmysly a bere to jako jednoznačný fakt, když to nemá ani čím podložit.
@themacs (23.12.2019 14:24): Mě spíš fascinuje, že tvrdíš o tý hře něco když o ní ani nic nevíš. Na základě jakých informací teda máš vytvořený názor, když si z toho nic nepamatuješ? Jsem lover toho GTAčka, protože pro mě je to i životní styl. Pamatuju si snad všechny hlášky, dialogy, rádia apod. protože jsem tu hru studoval. Do mrtě. Pronikl jsem do kořenu tý hry a posunula veškeré mé limity ohledně toho, co všecko dokáže hra obsahovat. Můžeš tohle taky říct o GTA V? Asi ne vid :) a jinak, SA jsem dohrál nedávno, pár týdnů zpátky, takže píšu na základě čerstvých poznatků. Né na základě nostalgie.
Jsem schopný i v práci poslouchat rádia a reklamy z toho GTA a taky jsem zvládl i celej desetihodinovej příběh na jeden zátah.
Jinak nemá cenu vykládat nesmysly, které tvrdíš. Ani nemluvím tak o pětce, ale o SA. Protože na jednu stranu říkáš, že o ní nic nevíš a pak vyložíš něco ve smyslu "rádoby cool nigga yo dawg bro příběh s bandou tupých negrů". Na základě čeho to tvrdíš, když tenhle arc má asi tak 30% v celkovém příběhu? Vždyť to nevíš, tak přestaň šířit nesmysly.
@David_Cravford (23.12.2019 13:57): Ne, většinu z toho, co jsi napsal, nevím. A ani nepotřebuji. Mě ta hra nějak zvlášť nebavila. Ale to nemá cenu vykládat někomu jako jsi ty. Takovýchto SA loverů znám bohužel hodně a SA je pro ně něco jako svátost. A pětka naopak hrozný šrot. Už jen díky té grafice se mi SA fakt nelíbí. A víc už to řešit ani nechcu, protože to nemá cenu :) Jdu pokračovat v Onlinu, ty pokračuj v SA :)
@themacs (23.12.2019 13:25): Tak to fakt víš naprosté kulové o SA. Já tu hru dohrál 3x na sto procent bez cheatů a ne, není to o tom cos napsal.
Je to o komplexnosti a jak se stát větším byznysmenem. Jen v Los Santos jsou mise s gangsterskou tématikou, ale jakmile jsi v poušti, v SF, LV nebo v krajině, tak se kompletně překlopí tématika. Míření že se nedalo? Vždyť se ovládá stejně, jako u pětky! S M4kou se dá střílet normálně :D právě že pětka je totální shit s nucením krytím. V SA jsem se mohl skrčit a najít si překážku sám. Tady zmáčknu tlačítko a ani SKRČIT SE NEMŮŽU.
Ovládání postavy v pětce je těžkopádné. Než se rozběhne, trvá to snad vteřinu. Než se otočí. Je to divně mázlé. Jinak jízdní model mělo SA náročnější a zábavnější; v pětce nemůžeš ani převrátit auto, pač se ti vrátí zpět na čtyři kola. Dětinský. Můžeš i se sporťákem vyjet mount chilliand. To v SA bylo nereálné.
SA má taky zábavnější jízdní model s BMX. ANI JEDNOU jsem nepoužil BMX v pětce. v SA je to můj oblíbený dopravní prostředek!
Ale je fakt vidět, že nechápeš příběh SA. Ten příběh má přes 100 misí, za to pětka PRO TŘI CHARAKTERY, 69. To je docela masakr :D a Mike Toreno je nejvíc inteligentní charakter z celého univerza. Věděl si o tom, že CJ je vzdělanej a má nějakou morálku? Přečti si můj komentář, kde to rozebírám. Můžu ti předložit TUNU dialogů a cut scén. Takže to fakt není to co píšeš. Věděl si třeba i to, že jak Big Smoke má dlouhou objednávku, tak chtěl nalákat Grove Street do pastě aby je mohli ballasové zabít? Proč asi po nich Smoke nestřílí, hm? ;)

A taky má SA prolog co má přes 20 minut. Jo a jinak pochybuju že v GTA V můžu tak driftovat jako s elegy. V Sa jsem trávil nekonečné hodiny abych se naučil s tím dělat skvělé drifty. V pětce maj všechny auta jen přepálenou akceleraci a můžeš je i ovládat ve vzduchu (???) :D
@BINGMAN (23.12.2019 11:08): Heisty, byznysy, bunkry, kasíno, hangáry, závody, nightclub, atd atd, glitchování a z něj vycházející kupa srandy, jen tak ježdění po mapě, kupování si aut (v onlinu je snad o 200 vozidel více jak v singlu) a tunění ... když to hraješ sám, tak si to asi moc neužiješ ... když máš skupinu tak 5 - 6 lidí, kteří ví, o co go, tak tam jde dělat víceméně vše :)
@David_Cravford (23.12.2019 13:01): Ok, pokud se bavíme o singlu, pak asi nebudu moc nápomocen, hrál jsem ho před 5 lety a po dohrání jsem šel na online a z něj už neodešel ...

Právě, že ježdění auty po mapě mě v 5tce baví, jízdní model i celkové ovládání postav a střelba je pro mne 1000x lepší než v SA, kde to byla prostě otrava ... mířit se skoro nedalo, nedala se myš nastavit bez input lagu a zvuky ... to nekomentuju ... jinak ne, ze SA si nic nepamatuju, sorry, protože rádoby cool nigga yo dawg bro příběh s bandou tupých negrů fakt není nic pro mně ...

A ano, singl je v pětce hrubě nedodělaný a odfláknutý. Původně se plánovalo, že budou i updaty a DLC do singlu, jenže R* našel neskutečný potenciál v Onlinu a na singl se víceméně vysral. Mě osobně to třeba neva, já jsem s Onlinem spokojen, mám partu kámošů s TeamSpeakem, s kterými Online hraji a stále mě to baví :)

Singl mě sice bavil hodně, hlavně díky příběhu a osobně mi to stačilo, protože jsem pak šel na online, ale pravda, že singl je pro hráče milující SA naprosto o ničem :)

Kdyby jsi napsal hned, že hraješ jen singl a o onlinu nemluvíš (zmátlo mě to video, které je z onlinu), tak bych asi ani na to nereagoval.
@themacs (23.12.2019 10:23): Ano, SA má 150...150 interiérů. To je docela extrémní rozdíl v porovnání se hrou, která má několik desítek perfektně vymodelovaných a ZAVŘENÝCH. Pointa? A ne prosím, nezačínat s nějakým limitem, že by to hra neunesla nebo tak. Existuje script (ano jak jinak), vytvořený hráčem, který ti otevře asi 60 interiérů a polovina bez načítacího času.
Furt nemůžu kupovat safe housy (nehraju online btw), a jde mi o singleplayer. GTA bylo VŽDYCKY o singleplayeru. A svět se se čtvrtým dílem nedá moc srovnávat, ten měl aspoň nějakou interakci a příjemný NPC. Jinak heisty možná, ale dá se dělat něco trošku jiného v té hře, než něco krást a zabíjet? V SA mě baví jen tak vzít auto a jezdit skrz mapu, což o pětce říct nemůžu. Možná je to lepším, ano lepším a varibiálnějším jízdním modelem. Zkus porovnat Elegy z SA a pětky. V pětce všechny auta působí gumově a mají přepálenou akceleraci. Elegy z SA je speciálně udělané na drifty a každé auto působí jinak v té hře.
A ty si nepamatuješ heist casina ze San Andreas? Ta mise je dlouhá a nabouchaná skvělými hlášky. S Woozim to klátit skrz casíno a kosit mafii, to je paráda. A mám i velkou volnost v té misi lze jí splnit vícero způsoby.
Ty píšeš o tom, jak vydělávat, kámo v SAMP jsem pořád na nule s penězi a užiju si tam dvacetkrát víc zábavy, protože to má perfektní a ZÁBAVNEJ gameplay.

Jinak hráči na forech se bouří a vadí jim i nesmyslný aimbot enemáků. AI v pětce je absolutní lame shit už od samotného počátku a ano, ten svět JE prázdnej. Vím, že mi pěkný auto na ulici pochválí, ale … kam to auto pak mám dát, když nemohu kupovat baráky, natož garáže? :D ANO správně, opět to řeší mody! A já vím, že to vše je v online, ale tohle měli GTAčka už v základní hře.
V pětce si max koupíš podniky, DO KTERÝCH ANI NEMŮŽEŠ. Krása. Jinak SA má přes 200 NPCček a každé je unikátní se svýma hláškama. Pochybuji, že najdeš v pětce někoho jako je Orange 12. Baví mě i chodit v tý hře a poslouchat ty jejich off-key rozhovory. To o pětce taky říct nemůžu.

SA hraju polovinu mého života a furt neomrzelo.
@rikuhahl (23.12.2019 10:32): Taky mi uniká smysl onlinu, který hraje bambilion lidí. Jedině heisty tam za něco stojí. Možná i nějaké deathmatche nebo závody, ale tam trvá hodinu než najdeš další hráče a další hodinu než se to vůbec naloaduje.
@themacs (23.12.2019 10:23): pětka je oproti San Andreas opravdu okleštěný chudák. Stačilo mi odehrát singl, dát si pár hodin v onlinu a už nemám žádný nutkání se ke hře vracet. Popravdě, ani moc nerozumím, proč tu hru pořád hraje tolik lidí. Ale tak každýmu vyhovuje něco jinýho.
@David_Cravford (23.12.2019 03:34): Pak asi hraješ jinou hru :) Pěkný auto ti lidi na ulici rozhodně pochválí, občas si ho i fotí :) Že je ta hra nechutně prázdná ... tuna interiérů zavřených, velký obchoďák ... koupaliště ... v Casinu se toho dá dělat docela dost, navíc teď přidali i ten Casino Heist ... nepamatuji si, že by něco z toho bylo v tolik opěvovaném San Andreas ... když víš, jak to hrát a jak vydělávat, pak není problém mít peníze a není třeba ani kdovíjak grindit .... nicméně jak to tak čtu, tak tohle očividně není asi hra pro tebe ;)

A to video ... tohle se sice stává, ale že by to bylo nějak často ... nevím, když umíš řídit, tak se tomu vklidu vyhneš ... když ne, tak narazíš i do stojícího auta ...
Je to přes šest let a tahle hra je furt nechutně prázdná. TUNA interiérů zavřených, potenciál nenaplněn. Žádné kupování garáží, baráků, žádné nové interiéry v podobě velkého obchoďáku, indoor koupaliště, žádné pořádné a zábavné jízdní mechanismy. Casino, kde ani nejde dělat polovinu věcí a je to opět- o grindu. Vlastně všechny věci co jsem vypsal, dělají hráči s modama, což je dost smutný.
Přemýšlel jsem, že to přeci jen zapnu, ale tohle video https://www.youtube.com/watch?v=OiB66PLmI5E mě přesvědčilo, že to nemá cenu.
NPC jsou stále agresivní prasata, co na hráče nadávají a ještě mu schválně vjíždějí do cesty. Pamatuji si, jak si moje pěkný fáro kluci z Grove Street pochvalovali a opírali se o něj v SA a jak ten orange guy chválil moje bohaté oblečení. Už vím, proč tak miluji 3D díly. Protože bylo příjemný se v tom světě pohybovat, což o mapě v GTA V říct nemůžu.
Ahoj, neví někdo jestli když udělám set up na doomsday heist s někým jiným (on mě invitnul) tak se splní i mně? Třeba že máme oba dva the data breaches a stejný set up?
@themacs (10.10.2019 12:30): já hraju na ps4 a dřív to bylo vše v pohodě, pak to jednou začalo a od té doby se to děje pořát a já už nevím co s tím... za poslední měsíc jsem to ani jednou neudělal úspěšně. Nedokážu odhadnout kolik už jsem prodělal, ale málo to nebude.
@Wollf (10.10.2019 12:11): Bohužel se to občas stane, mě tak 1 z 10 prodejů ... nejefektivnější řešení je otevřít správce úloh a natvrdo vypnout proces GTAV.exe ... tímto způsobem přijdeš o pár beden, ale nepřijdeš o vše, jako kdyby ti měl vypršet čas nebo do něčeho nabourat ...
Zdravím, když v kanceláři koupím balíčky, převezu je do (skladu) a chci je prodat tak letím letadlem, a pár balíčků v pohodě vypustím a vše je v pohodě, ale pak letím dál na předem určené místo a tam vypustím balík ale ten balíček se nezapočítá... mě pak zbývá nabourat, nebo počkat až vyprší čas... nevíte někdo co s tím?
@David_Cravford (26.07.2019 14:28): Protože byl velký zájem o hru a byly přětížené servery. Jako by ses s tím nikdy jindy nesetkal. Hraju GTA O už 6 let a nikdy jsem s tím neměl nějaký větší problém, že bych se nemohl napojit.
Takže GTA Online teraz obsahuje čistý gambling.
Načo urobiť GTA VI, Bully 2, nový Midnight Club alebo Manhunt keď na tomto oveľa viac zarobia.
Tak chci zkusit gta online a po masivním uptadu a několika hodin stahování, mačkám na "play", chvíli to naběhne a pak zase. Vůbec hru nespustím :)
i po tolika letech mám s tím krámem, social clubem tak nechutný problémy. Spustit ty poslední dvě gta (iv, v) je vůbec zázrak.
@Korbitch (23.07.2019 14:02): A je sranda a má cenu začínat online vůbec?
Slyšel jsem, že je to o grindování. Na samp jsem měl rád, že sis vybral server dle vlastní preference. Miluju stunty v gta a drifty a to asi u online očekávat moc nemůžu. Nechci jen v té hře "pracovat" abych si mohl koupit jachtu. Ale prý fiveM je super náhrada a přibližuje se to k samp. Dej mi pak třeba do zpráv vědět dojmy z online!