Grand Prix Unlimited

Road & Track Presents Grand Prix Unlimited

duben 1992

Čtyři roky po vydání Grand Prix Circuit přichází společnost Accolade s druhým dílem.

Ve hře dostanete možnost zazávodit si ve třech Grand Prix a to v letech 1990, 1991 a 1992 nebo si vytvořit vlastní turnaj, kde si vybíráte sami šestnáct tratí. Na výběr máte z pěti licencovaných stájí, mezi něž se řadí McLaren-Honda, Ferrari, Williams-Renault, Tyrrell a Benetton-Ford. Na výběr máte z 21 okruhů mezi něž se řadí například slavná Imola, Silverstone či městský okruh v Monaku.

Zazávodit na jednotlivých okruzích si můžete v několika disciplínách, mezi něž se řadí trénink, kdy si trať můžete nazkoušet dle libosti, dále je dostupná kvalifikace, která je důležitá pro vaši startovní pozici v samotném závodě. Závodů se účastní celkem šestnáct závodníků. Mezi závodníky lze nalézt například Sennu, Alesiho či Bergera. Závody jsou ovlivněny i počasím, kdy můžete závodit buď za slunečného dne nebo v dešti. Během závodu můžete v levém rohu pozorovat minimapu trati, dostáváte informace o vaší rychlosti, čase kola a vašem průběžném umístění. Rovněž dostáváte i zprávy z boxu, kdy vám radí, například že napravo od vás je jezdec a hrozí tak srážka. Po nehodě s jinou formulí, již nemůžete v závodě pokračovat a jste diskvalifikováni.

Hra nabízí editor tratí, ve kterém si můžete vytvořit své vlastní tratě dle vlastního uvážení. Tratě poté můžete použít ve vlastním šampionátu a vytvořit si tak zcela jedinečný zážitek.

Taky to nedávám :) viz hodnocení... Původní Grand Prix mi připadal hratelnější.