@Red (28.01.2017 18:40): Já většinu času jezdil plus mínus osamoceně :)) Tedy po asi 10-12 kolech se to pěkně rozskupinkovatělo skoro jako v reálu. Tlačítkem "G" jsem si pak vždy zjišťoval odstup toho přede mnou i za mnou, což mě hrozně bavilo postupně snižovat ztrátu. Takže, když jsem 2x až 3x jel za závod do depa, tak moc narváno nebylo :)
@Richmond (28.01.2017 18:23): No jednak můžeš vidět dopředu a jednak jsou i mapy kde se zobrazují i ostatní soupeři. A kdybych třeba potřeboval zajet do pitu tak je užitečné vědět jestli je za mnou jeden jezdec nebo vláček. Jasně je to už pohled dnešního hráče, jako chybu to zas tak nepovažuju.

A jo hrál jsem to casual (narozdíl od jedničky) na nejlehčí soupeře a jen s jedním natrvalo vypnutým pomocníkem - aut. bržděním.
@Red (komentář): Proč je nutnost naučit se nazpaměť trať jako negativum? Já jezdil skoro vždy tréninky i kvaldu a během nich jsem si trať dostatečně zapamatoval a pak samozřejmě full závod, na plnej počet kol. Pomocníky jsem tedy vypínal a obtížnost automaticky nejvyšší. Déšť mi přijde fakt jako jediný slabý místo hry.
@M.a.t.t. (28.01.2017 18:17): Tak Sennu s Ratzenbergerem vyndali, ale tohle mi u takovych perfekcionistu prijde divny, kazda hra je pak posrana tim, ze nejlepsim jezdcem je pravidelne Coulthard. Meli prejmenovat Sennu na Hilla a Coultharda udelat z Hilla.
To je tak, keď Senna, ktorý sa v tomto ročníku zabil, nemohol byť prítomný a nováčikovi Coulthardovi ponechali jeho parametre. :)
@Red (28.01.2017 16:36): Coze, vecna tymova dvojka Coulthard vyhral a v tymove hierarchii preskocil i meho oblibence Damona Hilla?

Ze bych si to po mnoha mnoha letech zase zahral, tehdy jeste stale fungoval muj oblibeny tym Lotus.
Sezóna dojeta. Nejvíc naštve když zajedete skvělý kvalifikační čas a v závodě vás vystrčí v první zatáčce (Japonsko), případně vám dvě kola před cílem odejde formule (Británie).

Gratulace Davidu Coulthardovi a týmu Williams.

Mé výsledky
Pořadí jezdců
Pořadí týmů
Už jsem získal nějaký bodíky - San Marino 5. a Monaco (!) 3....no a potom zase sada víceméně neúspěchů, španělsko jsem dobře rozjel, ale průběhu jsem musel přerušit a po pauze jsem samozřejmě vyletěl z trati hned v další zatáčce a urval kolo. V Kanadě jsem taky vyletěl z trati, neurval jsem nic ale okroužil jsem na chvostu (19.). Francie slušný 9. místo.

No a teď v Silverstone kroužím na slušném 7. místě, přede mnou jen o 0.6 sekundy Barichello a dvě kola před cílem "suspension error", formule neovladatelná a už ji zvedá jeřáb :(
@Red (18.01.2017 15:29): Jo to chápu. Já si vždycky bral toho největěího outsidera a max obtížnost s ručním řazením. Sice pak byl můj největší úspěch 6.místo v Monze, ale zase jsem měl pocit reálnýho jezdce v reálný slaboučký stáji, co ten jeden bod extrémně prožívala :)) Třetí díl jsem loni docela hrál a tam ten grafickej skok už docela byl velký.
@Richmond (18.01.2017 15:15): Chci to hrát pokud možno nemodifikovaný, autentický k roku výroby včetně základních pravidel, velkých cen a aut (jen si řikám že bych asi jel rychleji ve Ferrarri)

Manuál nemám, mám stáhnuto ze starých her. Čekal jsem po jedničce větší skok v grafice, hraje se to dost podobně akorát já už jsem levej.
@Red (18.01.2017 12:46): Hele ale rozdělení bodů si můžeš nadefinovat. Alespon kdysi jsem to dělal, když jsem si nahrával tehdy aktuální sezonu včetně aut, jezdců, tratí a spol. Mimochodem výtečná hra, moje první koupená hra v krabici, která stála víc jak tisícovku (konkrétně 1499). Ovšem uvnitř byl skvělě provedený tlustý český manuál :)
Velká cena Pacifiku - okruh Aida

Trať kterou neznám a překvapivě se mi v kvalifikaci dařilo - krásné čtvrté místo.

Moje nadšení zchladila 2.zatáčka kdy mě Alesi vyhodil z trati. Přežil jsem to vez zdraví ale vrátil se na nějaké 14.místo - závod v čudu. Nakonec jsem dojel na 12. pozici se 3. nejlepším časem okruhu. Body získává jen první šestice, vyhrál Coulthard. Nedojel jen jeden závodník na chvostu.
Tak určitě je to formulí. Můj kolega Belmondo alias Tomas Enge se vůbec nekvalifikoval.

Já po druhém dnu kvalifikace vyjel 14.místo na startu. To je zřejmě můj strop - i v závodě jsem měl 14. nejrychlejší čas. Pamatuju si že v gp 1 jsem měl na tomhle okuhu časy 1:24, dnes jsem měl 1:27+

Na začátku jsem se nebezpečným manévrem dostal na 8. místo, bohužel to bylo všechno. Ti přede mnou nenávratně ujížděli a já měl co dělat abych blokoval Barichella za sebou. Přesto v tomhle budu pokračovat, vyhlašuji si cíl získat za sezonu aspoň bod:)

Žádná diskvalifikace, žádné kolize - ostatní formule nedělali chyby. To je jedna z věcí které mě na f1 hrách štve nejvíce, v GP 1 se mi aspoň stal závod v Belgii kdy v dešti dojely jen 8 vozů.

Interlagos - 1. závod
Tak kvalifikace Interlagos, okruh který patří mezi mé nejoblíbenější, nedopadl nejlépe. 12. pozice, ztráta téměř 2s na vítěze. A to prosím většina pomocníků zapnutejch, odstranil jsem jen ty co mi fakticky snižují možnosti předjíždět s tím že to dyžtak doladím.

Říkám si jestli to není třeba formulí. Myslím že v minulém GP jsem problém neměl, ale paměť je mlhavá a dost pravděpodobně jsem jezdil za McClaren zatímco tady jsem si vzal ten tým s Belmondem. Byla by to zajímavá zkušenost být outsider hned odzačátku, ale docela rád bych to věděl bez zkoušení.