Gordi's Magical Movie Adventure

Gordiho filmové dobrodružství

1997

Animátor Tonda má pouze jednu noc na to, aby stihl dokončit animovanou pohádku, která má mít premiéru už následující den. Tonda je však už natolik unavený, že během své práce usne.

Nyní je na hráčovi, aby film dokončil za něj. Musí v celém filmovém studiu najít požadované objekty pro jednotlivé scény. Jakmile v jedné scéně všechny objekty najde, musí jí taktéž přiřadit dialogy a hudbu. Některé objekty ve studiu, ale bude nutné získat vyřešením různých úkolů. Například vyhrát piškvorky, sestavit chronologicky mini film a nebo správně vodovkami zbarvit obraz. K tomu mu dopomáhají skřítek Gordi a žlutá Rukavička, kteří hráče skrze hru vedou a dávají mu nejrůznější rady.

Sám jsem si ji přidal, tak si ji taky hned okomentuju! Obzvlášť, když pro mě představuje takovou sentimentální nostalgickou hodnotu. Gordiho filmové dobrodružství je rozhodně jednou z nejzvláštnějších her pro děti. Není to žádná ta nechutně infantilní švanda, při které hraje hlasitá, otravná a rádoby zábavná muzika. Hned samotný začátek vám nabídne pohled na noční město, začne hrát velice tajemná a hluboká hudba a poté se objeví název hry. Následné first-person procházení po filmovém studiu, ve kterém jste navíc absolutně sami, má v sobě tak perfektní dospělou atmosféru, která je vskutku na klasickou dětskou hru velice netradiční. Veškeré lokace - animátorská dílna, kostymérna, hlavní chodba, zvuková místnost, bossovská kancelář a obrovský filmový ateliér (s tématikou horroru, ve kterém je tma jak v pytli a hraje tam tak temná a hrůzu nahánějící hudba, že jako malej jsem si vždycky musel vypnout zvuk, jinak bych v noci neusl.) mají velice dobře postavenou strukturu a charakteristické úkoly na získání požadovaných předmětů, které potřebujete pro dokončení scény. Hra se scénami je navíc parádní. Sami si určujete z nabídky melodií jaká tam má hrát, vybíráte z nabídky dialogů a poté to celé pustíte už naostro a vychutnáváte si, jak šikovně jste to naaranžovali. Skřítek Gordi, který je vašim rádcem a parťákem, je navíc celkem sympatickej maník, který ani netrpí oním klasickým problémem většiny maskotů her pro děti, tedy že ani tak není přehnaně infantilní a rádoby vtipný.

I když je ze hry velice znatelně poznat onen fakt, že prostě to je celé pro prcky, stejně v sobě má takovou tu krapku dospělé váženosti adventůr, tudíž člověk se ani nemusí stydět, že to třeba ještě ve dvaceti zapne a jako za starých dobrých časů se pustí do pátrání za ztracenými rekvizitami, které se ukrývají v celém filmovém komplexu. Tak slyšte, uživatelé databáze-her! Až budete mít děti, dejte jim tohle zahrát, nebudete litovat! Fakt ne!