Gordi and the Math Invaders

Gordiho zábavné počty

1998

Dětská naučná hra pro děti od pěti let, která zábavnou formou představuje nejrůznější matematická cvičení a úlohy. Hráč se ocitá v roli Komanda Alfy, aby zabránil zlým virům zcela zničit počítač. K tomu mu dopomáhá známý zelený skřítek Gordi a jeho další přátelé.

Hráč bude muset například vyléčit grafickou kartu počítače, a zároveň ji ubránit před viry tím, že na ně stříkne sprejem s určitým číslem, které se rovná matematickému příkladu na těle viru. Dále ve vědeckých laboratořích bude muset skrze baňky počítat nejrůznější příklady, aby dosáhl požadované substance. Také jsou zde přímo "neherní" sekvence, při kterých zelenáč Gordi hráči popisuje postup u určitého příkladu, který se s každým krokem před hráčovýma očima dostává do celistvé formy.
O rok později vyšlo pokračování Timmy & Gordi's Maths Attack.

Komentář chápejte spíše jako takovou radu do života (vašich dětí). Pro mnohé byla matematika na základce a střední zábavnou hodinou, při které mohli svůj mozek pořádně rozpumpovat. Pak je zde ale také hodně lidí, jako například já, pro které byly hodiny matematiky úděsnou noční můrou, úhlavním nepřítelem puberťácké doby a zdrojem slz smíšený se stresem. (Jakmile jsem v septimě úspěšně napsal svůj poslední test z matiky v životě, hned doma jsem si pustil tohle, byl to zatraceně skvělý pocit!)

Ale velkou pomocí mi byla právě tahle zábavná hra, která mi mnohdy úspěšně pomohla se dokopat k tomu, aby můj mozek pochopil aspoň něco z těch příšerným číslic a rovnic. Jednotlivé minihry jsou příjemně rozmanité, hezky barevné a mnohdy i vtipné. Navíc to má takový velkolepý dobrodružný feeling, jste jediným pipánem, který může zastavit zlé viry před zničením Gordiho počítače. Tomu se říká motivace! Tak až budete mít dítě a uvědomíte si, že matematické nadání postrádá, zkuste mu dát tohlecto, přísámbů, že jeho známky se můžou nepatrně zlepšit.
A když to přeci jenom nepůjde, kupte mu dvojku.