Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 90
Komentář se váže k první předběžné verze, proto kritiku neberte doslovně...
Když smícháte Factorio k tomu přidáte Software Inc. a dokořeníte Production Line dostanete hybrida jménem Good Company.
Velmi milá grafika a jednoduchost, která časem graduje až do neskutečné složitosti a ta začáteční milost se změní na dokonalé logistické trápení, kde by se ne jeden manager zapotil.

Příběh je jednoduchý, musíte vyrábět produkty o které je zájem. Zní to jednoduše, až na to, že ten "zájem" se časem mění a co je na začátku COOL, tak za pár týdnů výroby je to "šajz" o který nikdo nemá zájem a tu je zakopaný ten pes. Ve hře musíte vyrábět stále nové produkty no k tomu musíte staré výrobky upgradovat a proto budete muset překopávat celou výrobu a to je to pravé co přecvičí vaše logistické myšlení, protože když někdo tvrdí, že někdy je lepší všechno zbortit a znova začít na zelené louce, tak tady má 100% pravdu. Když máte překopat výrobu z jednoho produktu na druhý anebo ten původní upgradovat musíte dát do toho všecek důvtip, kterým disponujete, protože dosáhnout to, aby vše fungovalo, tak aby se nikdo nenudil a nečekal a nepostával bez práce a na druhé straně musíte vyrobit dostatečný počet výrobků a zase ne moc abychom jste nezahltili trh a tým by váš výrobek začal ztrácet na ceně... Už chápete kam to směřuje ?!?! Tady skončím a komentář edituji při vypuštění plné verze.
Nateraz koupu doporučuji, ale na hře je dost cítit, že ještě potřebuje dodělat, hlavně ovládací prvky, obtížnost a celkově popracovat a odladit...

Hra mi dokonce 3x padla za 7 hodin, doufám že při plné verzi nebudeme takové věci zažívat...

verze hry: v0.6.1b (Hra s předběžným přístupem)

Pro: Logistika, logické myšlení, ekonomické myšlení, coop multiplayer

Proti: padání hry, zatím předběžná verze

+10
  • PC 85
Hra má stále ještě velký kus cesty před sebou, ale doufám, že to bude jen lepší.
Už dlouho se mi totiž nestalo, abych v předběžném přístupu, strávil věru 30 hodin, dobře se bavil a stále neměl nejen dohráno, ale chtěl ještě víc!
Hra má zaklady hotové. Základní příběhová linka vás vrhá do regionu s bídnou zaměstnaností, abyste zvrátili úpadek města a ovládli trh masovou produkcí nových, dokonalých produktů, při optimální produkci s přihlédnutím na poměr cena / výkon.

Mám opravdu strategie rád, ale až tady se mi konečně splnilo jedno z velkých přání: vše co vyrobím, toho se zbavím. Produkce je zde nastavená, pro maximální spotřebu, takže se tu člověk nezabývá žádným zdlouhavým skladováním. Prostě co vyprodukuješ, dříve nebo později spotřebuješ, když se hoodně zamyslíš, tak dokonce i bez větších prostojů, toho nebo onoho. Je až neuvěřitelné, jak skutečnost, že se vše prodá, neuvěřitelně uspokojující. Má to hlavu i patu, všechny produkce jsou uzavřené, všechno jde dříve nebo později pryč z baráku. Paráda.

Základ hry je v současné chvíli na velmi solidních základech. Dokonce co jsem to začal hrát, přišla i akutalizace, která přinesla přímé vylepšování stromů, přímé přidělování dělníků ke stolům, logistickým bodům, což zase posunulo hratelnost. K zásekům hry jsem se zatím dostal jen jedinou, tedy i po této stránce dochází ke zlepšením. K dispozici je nějakých 8 úrovní v příběhové části, kdy kromě první, se ke každé váže i jedna výzva, která velmi brutálně prověří vaše dosavadní zkušenosti. Výzvy počítají skóre a lze jej tedy porovnávat i s vašimi přáteli.

Obtížnost postupně stoupá. S každou úrovní stoupá náročnost vyráběných produktů, tedy i komplexnost výroby, na malém prostoru, což ve výsledku znamená logistické peklo. A prostor, je tu nepřítel #1. Každé špatně rozhodnutí, je tu po zásluze potrestáno.

Člověk musí mít neustále na mysli, že je to předběžný přístup. Například systém ukládání tu v současné chvíli hraje proti vám. Možnost uložit tu je, ale už ne možnost načíst. Automatické uložení, když se dostanete ke krachu společnosti a že dříve nebo později, opravdu dostanete, vás vrátí jen o týden zpět a pokud už v té době je situace kritická, nemáte prakticky žádnou možnost to zvrátit a restart úrovně je nevyhnutelný.
Sem tam se porouchá nějaký ovládací prvek, ape třeba zaměstnanci se chovají, jak mají, s těmi jsem žádný kritický problém neměl.

Rozhodně tahle hra stojí za pozornost. Srdce stratéga zde dostane vše po čem touží a vzhledem k tomu, že se bude hra ještě vyvíjet, je velká šance, že dostane ještě mnohem víc.
Třeba jen fakt, že by najímaní zaměstnanci měli dostat různé specializace, což ve výsledku ovlivní jejich produktivitu, může ve výsledku dost ovlivnit celou dynamiku hry.

Během hraní jsem narazil i na pár věcí, které jsme neváhali s JetroCZ, překladatelem, který v současné době uvolnil češtinu ke hře , nahlásit vývojářům a vypadá to, že ti na podněty reagují, tedy takové drobnosti jako pojmenování zaměstnanců, úprava vyhledávání ve hře, aby přijímalo české znaky, nebo klonovací tlačítko, mají šanci se skutečně do hry dostat.

No uvidíme, kam se hra dostane. V současné chvíli jsem z ní nadšen. Jakmile to dohraji, což mi ještě pár hodin zabere, hru na chvilku odložím a budu se těšit, jak moc jiná bude za pár měsíců, kdy se k ní rozhodně ještě vrátím.

Pro: Skvělá strategie, náročná, velký potenciál do budoucna.

Proti: Nic moc mě nenapadá, všechny chybky mohou být odstraněny.

+8