Parádní porce fascinujícího bizarního humoru. Rozhodně jde o jednu z nejvtipnějších her, co jsem kdy hrál, čemuž napomáhá i charakteristická grafika, ta je svojí svérázností zcela okouzlující. Fantazie tvůrců zřejmě nezná mezí, takže nás každou chvíli čeká nové osobité prostředí, figurky které jej zabydlují a švihlé úkoly, které v něm čekají ne jednoho, ale celou škálu roztomilých (a většinou také poněkud trhlých) hrdinů. Prostě veselá jízda.

Pro: sranda, třeskutá sranda, bizarní sranda, nekonečná sranda, sranda

Proti: z bizarnosti plynoucí nelogičnost, ale to je cena, kterou je za tu srandu radost zaplatit

Trojka Goblinů je jednoznačně nejlepší a nejšílenější díl. Zatímco jednička byla spíše logickým rychlíkem a dvojka něco logickou hrou a adventurou s důrazem na kombinace postav, ve trojce máme jedinou postavu - reportéra Blounta, který se vydává napsat článek. Přitom se zamiluje do goblinky Wynony, vydá se odhalit svou minulost a usmířit dvě znepřátelené království. Tvůrci tentokrát udělali i pěkné outro, které krásně propojuje všechny tři díly. Ale o příběh tu tolik nejde.

Trojka samozřejmě pokračuje v duchu předchozích dílů, takže tu máme opět ulítlý humor, tentokrát doprovázený i povedenými animacemi, ale poprvé je to čistokrevná adventura. Ale parádní. Tvůrci popustili fantazii z řetězu a tak každá z 12 misí je úplně jiná. Ten gejzír nápadů je až neuvěřitelný - a tak budete v říši mrtvých měnit světelné podmínky, budete se procházet jako obr či trpaslík, sestavovat dynamit a odpalovat věž, jako kouzelné ruce hrát speciální šachy či mixovat kouzla (nejlepší pasáž), lítat v nebesích či likvidovat celou armádu (čistě adventurně).

Každá mise je úplně jiná a pokud se bojíte, že s jedním hrdinou se ztratí kouzlo kombinací a časování akcí, nebojte. K rukám dostáváte různé pomocníky - hada Fluberta, papouška Chumpa, skřítka Ooyu a zahrajete si i za blechu Bizoa. A pokud by to bylo málo, hrdina se může proměňovat ve vlkodlaka, což vede zas k jinými možnostem, zahrajete si i za Blountův stín či odraz.

Zkrátka třetí díl srší skvělými nápady, ulítlou grafikou a parádním humorem a jedinou vadou na kráse je pár hnusných bugů, kdy hra nezvládne složité akce a zasekne se (papuč a předtím pírko). Jinak bez výhrad.

Pro: Opět pěkná grafika, ulítlý humor a moře originálních obrazovek a nápadů, propojenost s předchozími díly

Proti: Pár bugů