GhostControl Inc.

13.12.2013

Mať ducha v garáži to nie je žiadna zábava. Straší si tam, narušuje pokojný spánok vášho auta a... ktovie, možno sa z tej garáže nakoniec presunie aj do spálne! Nie, tak tu už končí trpezlivosť. Niekto to skrátka musí vyriešiť. A keď máte problémy s nadprirodzenom, koho zavoláte? Eh, nie... tí na ktorých práve myslíte, to nie sú. Chlapci a dievčatá z GhostControl Inc. sú presne tí, ktorých potrebujete. Živia sa totiž lovením duchov.

GhostControl Inc. je ťahová budovateľsko-taktická stratégia. Do tímu je potrebné nabrať správnych ľudí, vybaviť ich správnym vybavením a kúpiť – ako inak – správne auto. Keď zazvoní telefón, naštartujete auto a vydávate sa k podozrivej nehnuteľnosti. Má to však jeden háčik, váš tím nie je jediný, ktorý ma v meste licenciu na lovenie duchov. Taktická časť je podobná X-COMu. Váš tím sa v ťahovom režime snaží zbaviť nehnuteľnosť od nežiaducich duchov. Každý lovec má za kolo niekoľko akcií – môže sa pohybovať, vystreliť na ducha, položiť pascu, otvárať dvere, zažínať svetlo atď. Pritom si musíte dávať pozor, aby ste príliš nepoškodili cudzí majetok. A nielen vaši lovci duchov ničia majetok svojimi nepresnými anti-ducharskými zbraňami, ale i duchovia samotní. Tak pozor, aby váš nový biznis veľmi rýchlo neskrachoval!