Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Garry's Mod


Komentáře

< >
  • PC 100
Je to Masivní Multiplayer hra kterou mám asi ze všech svých her nejradši a mám na ní nahráno +- 3600 hodin a pomalu se tam nedá nic dělat , ale je to velmi zaživna a Nervy Drásajici hra Garry's Mod .

Pro: Moc nestojí , spousta serveru , super Gamemody : TTT , PropHunt , Sandbox .

Proti: Neni vůbec optimalizovaná na víc než 1 Jádro + Při velkým množství Entit Padá a hazí | Out of RAM | .

-2 +2 −4
  • PC 95
Další skvělá hra, resp. mód na hry všemožných fps žánrů, kdy jsou ve hře základní propy(objekty) ze hry Half Life 2 s tím, že se dá přidat další řada propů z jiných her, které to dovolují včetně postav atd. Unikátnost téhle hry je vlastně v tom, že jste jak na otevřeném hřišti, kde se dá hrát s fyzikou, zbraněmi, můžete např. nasadit trysky na vozidlo, které jste si složili a svařili z propů (můžete v tom vozidle i sedět a zároveň řídit) a další tuna věcí, které se tam dají dělat, včetně podpory pro multiplayer. Na Youtube se dá narazit na lidi, co v téhle hře vytváří pomocí kamer a postav krátké filmy. Atd.
+4
  • PC 90
Volnost... Slovo, které skvěle vystihuje tuto hru :)
Např. Sandbox, kde si můžete na vámi vybrané mapě dělat, co jen chcete (Importovat např. Slendermana, Teletubbies, nebo třeba Bendera z Futuramy :D)
Já ovšem tudle hru mám rád díky módům Prop Hunt a Trouble in Terrorists Town (TTT)

Pro: Sandbox, Prop Hunt, TTT, Pokemoni apod :D

Proti: Při již zmíněném TTT, nebo Prop Hunt dlouhé čekání při pojení se na server

+2
  • PC 95
Garrysmod je Mod z roku 2006 ktorí vyšiel v roku 2011 alebo neviem kedy na steam a poviem hneď ako to vydali na steam som to chcel a aj som to kúpil a poviem je to tak parádna hra kde môžete robiť všetko ! chcete dom postavte si ho ! chcete auto tak neni problém ! a táto hra je aj veľkí dôvod prečo som sa stál obrovským fanúšikom Source SDK hier. celé 2 roky som študoval SDK a tvorbu map a aplikácií textúr kvôli tejto hre Garrysmod ! táto hra zmenila u mňa všetko a aj zmýšľanie a som aj obrovským fanúšikom klasik kvôli SDK hrami ! preto Garrysmod odporúčam je to hra plná zábavy a naučí Vás aj tvoriť mapy v Hammer editore čož je sranda !
  • PC 95
>Kapitola 1. - Sandbox<
"No myslím, že sem hotový." řekl a spokojeně dosedl na záchodovou mísu jenž měla na sobě z nějakého důvodu přidělaná kolečka.
"Pochybuju že ti to pojede..." odmítavě namítl jeho skeptický kamarád, když se náhle ozval zvuk startujícího motoru.
"Uvidíme." odvětil na to a rozhodně se rozjel.
V následujících několika vteřinách mohl člověk uzřít prapodivný výjev, jehož absurdita tvořila trhliny v internetě. Triumfiálně se ohlédl na kamaráda ten se otočil a odplivl si "Já se na to můžu vy*rat!" načež se odpojil.


Garry's mod je praštěný. Garry's mod je kreativní. Garry's mod je zábavný. A hlavně - Garry's mod je o ničem a to není, vážení, výtka.
To, že v základní hře lze vstoupit pouze do sandboxového módu vůbec, ale vůbec nevadí, protože i v Single playeru se dá s různými utilitkami a nástroji hrát několik hodin a jen u umísťování postaviček do nejrůzněji bizarních výjevů a poloh je ohromná sranda. Všemu tomu dodávají na grotesknosti nástroje jako face poser, finger poser či resizer.
V podstatě má hráč k dostupnosti dvě základní zbraně pro sandbox - Physgun a Toolgun. Ta první slouží k určování polohy objektu a ta druhá je trochu více univerzální. Může slepovat, svazovat objekty, měnit jejich velikost, strukturu, texturu, fyzikální vlastnosti, přidávat kolečka, motorky, vznášecí články, vizuální efekty, raketové pohony a další. Díky tomu může člověk tvořit až surrealistická vznášedla, vozidla a jiné kreace, od pojizdné vany po létající mimino.

___________________________________________________________________________________
>Kapitola 2. - Stažitelný obsah<
"Je blízko. Já to cítím." syknul první mezi zuby a ohlédl se na druhého, který shazoval skleničky ze stolu a zkoumal, zdali se rozbijí.
"Ne. Nejsem. Jak si na to přišel." řekl nevinně třetí.
"Seš zticha." odvětil první a zkoumal periferním viděním okolí.
"Támhle je!" vykřikl druhý a začal honit s pistolí v ruce cosi malého po zemi.
"Je to za*raná hula panenka." Přidal se k němu i první.
K výjevu, který následoval, už by snad stačilo dodat jen hudbu ze starých filmů Charlieho Chaplina. Dva po uši ozbrojení vojáci honili po baru hula panenku. Groteskní obraz však přerušil výbuch - ne jeden, ale dva. To oběma došla trpělivost a hodili mezi barové židle granát. Třísky lítaly všude, stejně jako vnitřnosti prvního a druhého.
Ticho... A smích, uprostřed toho smetí se děsivým smíchem smála malá panenka v hula sukni, taková, jaká se dává na palubní desku auta.


O tom, že je stažitelný obsah velkým lákadlem Garryho módu, se nedá dohadovat. Prop Hunt, Trouble in Terrorists Town, Hide'n'Seek, Murder a mnoho dalších dělají z jednoduché modifikace zábavu na desítky hodin, tedy v případě, pokud máte kamaráda či dva se kterými hrát. Nemluvě o tom, že kromě herních modů si hráči mohou stáhnout mnoho dalších přídavků jako různé modely, postavy, mapy a další. Kdyby totiž nebylo stažitelného obsahu a možnosti modifikace, tak si Garry's mod nezíská takovou popularitu.
Pestrost modů, které hráči vytváří je nekonečná. A to je krása GModu. Originalita Prop huntu z něj činí neobvyklou a dlouho trvající zábavu a vytváří nejednu vtipnou situaci. Koneckonců ve hře kde je jeden tým převlečen za nejrůznější objekty na mapě a druhý se je snaží najít a zlikvidovat prostě musí zabavit i toho největšího suchara. Ale nejsou tu jen mody tým vs. tým, ale taky různé kooperativní příběhy nejrůznějších žánrů.

___________________________________________________________________________________
>Kapitola 3. - Bugy<
"Poutníci, složte své dary před mocného chodníkového boha!" uslyšeli hlas odkudsi zdola. Z dláždění na ulici na ně zírala pleška brýlatého muže.

Bugy... Kdo by to nečekal když se do hry vrtá tisíce hráčů a tvoří svůj vlastní, uživatelský, obsah. Za celou dobu hraní jsem narazil na nejrůznější, ale jsou dva, které se opakují a člověk se jim nevyhne. Tím prvním je ten, že člověk se zasekne v textuře, není třeba dalšího komentáře. Druhý je trošku komplikovanější - týká se výpadků textur a objektů, které jsou následně nahrazeny černofialovými čtverečky či nápisy error. Většinou je to chyba toho, že server nestáhl příslušné soubory a mapa se načetla bez nich a většinou se to týká objektů, které jsou buďto vytvořeny uživateli či jsou importované ze hry, kterou na počítači nemáte.
Přesto dokážou někdy pobavit a pokud máte fantasii ještě z toho vznikne legendární historka.

___________________________________________________________________________________
Abych to shrnul. Garryho mód je nenáročná zábava, když jste unavení, přepracovaní, nebo prostě nemáte přemýšlecí den. Nejlépe se hraje ve více hráčích, kteří mají smysl pro humor a neberou nic vážně.

Pro: velké možnosti v sandboxu (úpravy postav, vozítka, věci na spawnutí) a uživatelských módů, multiplayer, stažitelný obsah

Proti: vypadávání textur, menší bugy, potřeba dalších her postavených na Source enginu

+7
  • PC 100
Nejlepší modifikace na HL2, co jsem kdy hrál. Taky je to pro mě jedna z nejlepších her vůbec. Mám nahráno +-600 hodin a pořád to baví.
Tolik možností, co lze ve hře dělat. Můžete si jen tak blbnout, vytvářet prapodivné věci, stavět domečky a základny, hrát v různých módech na nespočtu serverů (nejlepší - roleplay a trouble in terrorist town) nebo třeba natáčet videa. Ano, takhle hra je přímo dělaná pro machinimu.
V singleplayeru se za chvíli začnete nudit, nicméně jakmile si otevřete brány do multiplayeru, tak vás hra pohltí!

Doporučuji, najít si alespoň jednoho kámoše s kterým budete hrát.

Vytknul bych snad jen to, že garrysmod není samostatnou hrou a k jejímu úplnému hrání musíte vlastnit další hry od Valve, pro plnou podporu textur.

Pro: nespočet možností, chytlavé herní módy v MP, fanouškovská základna - stažitelný obsah, skvělý na MACHINIMU

Proti: potřeba dalších VALVE her, bugování, absence českých serverů

+13