Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Frozen Drift Race

17.02.2017
100
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Jak název napovídá, má tato hra co do činění se zamrzlým terénem, na němž se tu závodí nehostinnou krajinou, v jejích pěti různých obměnách, jejichž podmínky obtížnosti se neustále zvyšují. Auto je totiž na zledovatělém povrchu hodně kluzké a má sklony jít do smyků. To je dále podpořeno implementací fyzikálního modelu.  O nutnost smyků se též stará komplexní systém bodových odměn, jakmile jde hráč v jízdě do smyku, nenarazí-li při tom do nějaké překážky. Na začátku si v hlavní nabídce vytvoří uživatelský profil, v němž se mu ukládá dosažený postup, finance, body a doba založení. A zvolí si jeden ze trojice přítomných herních režimů, Kariéru, Rychlý závod či Volnou jízdu. V každém z nich má k dispozici identická prostředí, ale větší kontroly nad celkovým průběhem absolvované jízdy docílí pouze u druhé a třetí položky. Zatímco hlavní varianta lpí na daném harmonogramu od vývojářů, bez možnosti jakýchkoliv repríz splněných pasáží, v tom druhém si lze nastavit počet kol, oponentů, popř. i typy závodů. Z nichž tento titul běžící na enginu Unity čerpá. Jsou jimi Circuit, Checkpoint a Knockout – ozvláštněných oním sbíráním bodů za smyky. Dohromady pětice dílčích úkonů čekajících na řidičovo provedení, než mu hra odemkne v Kariéře další štaci. Pakliže některý z nich nesplní, opakuje klání do té doby, dokud nemá vše hotovo.

Ve Frozen Drift Race se za výhry inkasují i již zmíněné peníze, sloužící k nákupu výkonnějších aut. Pět dostupných, z nichž čtveřice je zprvu nedostupná. Ta doplňuje několikero odlišných karosérií s motivy či barvami, též požadujících cenu určité výše. Vozidla mají lišící se charakteristiky svých vlastností, akcelerace, rychlost a stabilita. Jde zde o to, promyslet si, s jakým vozem se do zdejších soutěží sám pustit. Po dohrání celé kariéry následuje zobrazení gratulace, a to láhvemi s alkoholem. Indikátor směru jízdy dbá na projetí všech úseků na trati, využívání zkratek má za následek jeho zmatení. Čímž tak probíhá střetnutí o něco déle, než jak bylo původně zamýšleno. Soupeři tu do sebe narážejí, čehož se dá využít ku prospěchu hráče. V případě nastalé havárie či výletu mimo mapu pomůže stisk klávesy R, vracející poté dopravní prostředek zpátky na trať.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.