Za mně asi nejlepší sjrpg co jsem hrál. V době vydání na ps1 mi to prislo neuvěřitelně detailně provedené. Když si vezmu pixelové piškuntály ve FF Tactics kteří měli asi tři pozice natočení postav a hopkali jak rozsypaní gumídci tak FM3 byl úplně někde jinde. Sic při pohybu po bojišti používal to samé ale samotné provedení útoku se přeplo do 3D ( okamžitě ) a věci jako ustrelovani končetin robotu, live kamera sledující vystřelenou raketu, ruzná kymáceni po zásahu nebo koukajici dráty a pokroucene vzpěry ustřelené ruky robota. Na ps1 fakt něco.
Další pro mně naprosto neuvěřitelná věc byla implementace worldwide internetu který byl dostupný mezi misemi. Šlo o fake internet který se choval jako by byl skutečný. Stovky stránek z různými informacemi, možnost stahovat soubory, používat tajná přihlašovací hesla, plne funkcni e-mail. Moje první setkání s internetem, haha. Klidně šlo vyhledat umístění všech vojenských základen v Japonsku včetně počtu mužů a techniky, hlasovat na nějaké škole o místo ve školním vyboru nebo si stahovat pozadí na plochu :)

Dvě kampaně, každá jiná, cca 60 misi pro jednu. Což vystacilo spolu s celkem solidním příběhem a lustrovanim internetu klidně i na 150 hodin.
Hra má taky tuny engine animaci často hodně militantniho charakteru. Zhruba 40 typů robotu kteří šli díly různe kombinovat, stovky kusů zbraní a různých doplňku včetně kamufláží.

A taky mne tenkrát dostalo ze z robota při boji šlo vystoupit a picat pistolkou nepřátelského robota jak komár krávu.

Brzy mám v plánu replay.