Pokukoval jsem po tomhle na GoGu, ale ta grafika....raději zase opráším SNES emulátor a zahraji si originál verzi, která je mnohem hezčí. Tohle bych kupoval jen proto, abych to měl podloženo jakože originálkou, alespoň tou digitální.
@Charllize (29.08.2023 20:52): A ještě mám Tales of Vesperia :-) Tady už to bude jen o tom, že to mám přeci jen na ten X360 v krabičkách a prodat krabičky a jít do Steam verze by byl pro mě trochu masochistický problém :-)
@Ringo (29.08.2023 20:44): SO4 je super, ale mas mnohem lepší remaster na pc a ps4. Na x360 se navíc neustále žongluje s disky. Ses na disku 3, letíš na jinou planetu a šup chce to disk 1 a tak furt dokola. X360 se vyplatí pouze kvůli Lost Odyssey, Blue Dragon, Magna Carta 2 a dejme tomu Fable 2. Jinak vše ostatní sezenes na pc a lepší :)
PS: myslím ze Blue Dragon by byla přesně tvá parketa.
@Charllize (29.08.2023 20:39): Ajaj, tak to je hodně špatná zpráva. Moje úvahy XBOX360 prodat s tím, že ty nové díly FF prostě oželím se opět oživily. Jediné, co by mi chybělo je nakonec asi to NHLko, které nevím proč EA už nedává na PC, čímž mě neskutečně se**u. Jenže mám vlastně na X360 i Star Ocean The Last Hope, ten je snad dobrý, ne?
@Fritol (29.08.2023 20:14): Já jsem primárně PC hráč, ale vždy mi šlo především o hru, ne o stroj, takže třeba mou nejoblíbenější SNES a PS1 éru konzolových her jsem pokryl vyloženě emulátory, protože jsem SNES ani PS1 nikdy neměl. PS2 éru jsem sice vychytal, koupil jsem si PS2 kvůli Dragon Questu 8 a pak donakoupil další hry, ale vesměs většina zakoupených stále čeká na zahrání. Totéž XBOX360, na kterém jsem pořádně hrál jen NHL14 a všechny ty FF13, 13-2, Lighting Returns a pod. čekají. Vždycky mi přijde nejpohodlnější prostě pustit kdekoliv noťas, NDS a PSP mě teda asi drželo nejdéle, na těch jsem něco dohrál a bavilo mě to. 2DS mám jen kvůli novým Pokémonům a remasteru Dragon Questu 7. Jinak bych to už asi taky dávno prodal. Takže co jde, hraji stejně na PC. Pokud hra, která má vyjít na Switch má později vyjít i na PC, je pro mě Switch bezpředmětný.

A jak píšeš o té kvalitě displaye, sranda je spustit si jakoukoliv NDS hru na 2DS, hodí ti to jednak do menšího okna a ještě se to rozmaže, jak kdyby to bylo přes nějaký Super eagle filtr.
@Ringo (29.08.2023 20:01): To naprosto chápu, taky jsem na 2DS dohrál dohromady 3 hry a to ho mám už spoustu let. :D A to jsem jednu dobu měl v šuplíku tak 30 her a nakonec jsem to všechno rozprodal. Ale ještě na něm mám něco v plánu hrát, stejně tak na DS.

Osobně teda s konzolema nemám problém, ale taky mi ten handheld moc nesedí. PSP a Vita byly mnohem lepší konzole, 2DS (minimálně ta XL verze) je šilený zmetek. Špatně se to drží, má to otřesný displej, nedá se na tom hrát venku ani ve stínu a to ovládání je u některých her za trest. Fakt škoda, že zrovna 3DS byly úspěšné a Vita tak propadla... mělo to být naopak.
@Fritol (29.08.2023 19:53): Po koupi 2DS, na kterém jsem si nakoupil hafo her a ani jedinou nebyl schopen dohrát, jsem se zařekl, že další konzoli domů už prostě ne :-) Můj limit naplnil v tomto směru NDS a PSP, které jsem si stejně koupil jen kvůli poštemplování originálek remaků her ze SNESu :-). Dál už to moc nejde,
@Ringo (29.08.2023 19:51): Určitě bude, stejně jak remake jedničky to nechají půl roku na Switchi a pak to vydají na zbytku beztak. Každopádně čekal bych, že zrovna ty budeš Switch vlastnit. :)
@Fritol (29.08.2023 19:12): Snad to bude i na PC :-) Shodou okolností jsem si před chvíli tunil krabičku k Front Mission 3 na PS1, koupil jsem ji kdysi v repas krabičce (bez nápisu Playstation v šedém plastu), kvůli čemuž jsem si nedávno koupil na Aukru jednu (jakoukoliv) hru na Playstation 1 do kilča, abych si mohl krabičku prohodit a mít tu s nápisem Playstation na tom šedém plastu :-)
@Charllize (25.06.2023 14:32): Jojo, zjišťovat historii kvůli popisku k tomuhle a prvnímu dílu byla radost :)

Upřímně jsem taky zvědav, jestli budou v sérii pokračovat. Byla by škoda, kdyby to skončilo jenom prodejním neúspěchem.
@Tainaru (komentář): Tak ono to moc jinak ani neslo než to přehlížet jelikož ta dostupnost byla mizerná a vzasade jen trojka šla tak nějak sehnat, protože byla jediná co u nás vyšla. První dva díly byli japan only, čtyřka US only a pětka taky jen Japonsko. Lidi kr všem udělali sice amatérsky překlady ake ofiko to byla bída.
To nižší hodnoceni mne nepřekvapuje jelikož první dva díly jsou takové spartánské, ačkoliv teda netuším co přidali do toho remaku. Trojka už má každou kampaň přes 50 hodin a i příběh je mnohem propracovanejší. Jsem zvědav jestli na ni dojde jako remake, říkali ze jo. Největší pecka by byla pětka kdyby vyšla. Každopádně skvělá série, co umřela. Poslední její část v akční podobě byla opět dehonestace, podobně jako se to teď děje u FF :)