Frogger: The Great Quest

18.11.2001
14.09.2002

I wish I may, I wish I must, find a princess before I bust!

Frogger se změnil. Odkdy obojživelník mluví, chodí vzpřímeně a nosí kalhoty i triko s vestou? Měla svůj podíl na polidštění žáby evoluce, nebo snad práce? Podobnou proměnu však evidentně prodělala celá rybniční komunita napodobující lidi snad úplně ve všem. Frogger dokonce rozumí naší řeči, a tak si mohl vyslechnout pohádku o princezně, která polibkem změnila žábu v prince. Když padala hvězda, nepřál si nic jiného, než takovou princeznu najít. Má kliku, protože se mu kouzelná žabovíla přání rozhodla vyplnit. Dobrosrdečný kvákal se v této akční bajce s prvky platformingu na cestě za štěstím víc naběhá, než naskáče.

V porovnání s Frogger (1997) a Frogger 2: Swampy's Revenge (2000) při starém zůstalo snad jen sbírání mincí a požírání much za účelem obnovy životní energie. Povaha platformingu se důsledkem volné kamery i úrovním s výraznými výškovými rozdíly naprosto změnila. Krátké a dlouhé skoky doplňuje plachtění s nafouklým rezonančním měchýřkem. Frogger zvládá i žebříky a poprvé od Frogger II: ThreeeDeep! (1984) se nebojí vody, což znamená hodně plavání a potápění. Kuráž mu neschází ani v boji, kdy si údery na blízko či zelenými flusanci a kouzly na dálku poradí s veškerou havětí, na níž v gobliny sužovaném království narazí.