Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Freedroid

FreedroidRPG

95
1 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
23.12.2011 PC
Vývojáři:
Freedroid team
Oficiální stránky:
http://www.freedroid.org/
Freedroid je open-source multiplatformní hra na hrdinu (RPG) fungující na operačních systémech Linux a Windows. Jako ve většině RPG her, i zde funguje systém vlastností a dovedností, které je možné zlepšovat. Vlastnostmi jsou síla (strength), obratnost (dexterity), kondice (physique) a chlazení (cooling). Dovedností je velké množství a jsou útočné (počítání pí, hackování, virus) i obranné (léčení, opravování věcí, nouzové vypnutí, únik).

Hlavním hrdinou je Tux, maskot operačního systému Linux. Cílem hry je najít hlavní server společnosti MegaSys a nahrát opravenou verzi softwaru řídícího robota. Tím dojde k definitivnímu zničení a porážce robotů, kteří se vzepřeli a začali útočit na lidi v důsledku špatného updatu řídícího softwaru.

Freedroid je jedna z těch her, které si více či méně otevřeně dělají legraci ze společnosti Microsoft a jejího šéfa Billa Gatese. Můžete zde však narazit i na odkaz na Čapkovo drama R.U.R., stejně jako na odkazy na seriál Pán času (Doctor Who), které hru činí hratelnější.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Tato hra je jednou z těch, kde si nemůžete vybrat, s jakou postavou budete hrát. Prostě jste tučňákem (Tuxem) a hotovo. Můžete si jej sice pojmenovat různě (a jméno Vaší postavy se nakonec objeví v názvu nové verze softwaru, kterou na konci hry nahrajete na hlavní server společnosti MegaSys), ale to je asi tak všechno, co můžete s postavou na začátku hry udělat. V průběhu hry však můžete postavu, jak tomu u RPG her bývá, specializovat na boj zblízka či zdálky - nebo kouzla. Přesto však postava zůstane víceméně všestranná, neboť Freedoid neumožňuje extrémní specializaci takovou, na jakou může být člověk zvyklý z hry Diablo II nebo jiných.

Hra je, coby open-source, stále ve vývoji a navíc je hrou mladou, která má vývoj ještě před sebou. Proto obsahuje mnoho drobných i větších chyb a to především v dějové linii a chování některých postav.

Jednou z hlavních dovedností je hacking - pomocí kterého můžete spoustu robotů, aby bojovali za Vás - a nikoliv proti Vám. Nicméně tato dovednost je plně použitelná až na vyšší úrovni. Pokud byste chtěli tuto dovednost použít již na začátku, asi Vám nezbyde než využít jeden z dvou oficiálně přiznaných cheatů. Stojí to však za to, protože šetří spoustu finančních prostředků, které je jinak nutné vynakládat na opravy výstroje a výzbroje.

Podobně jako v jiných hrách, i zde je možné si výstroj a výzbroj vylepšit. A to s pomocí předmětů vyrobených z součástek robotů, které zabijete. Na jejich sběr potřebujete získat dovednost Extrakce součástek, kterou Vás za velmi nízký peníz a za učební body získané při postupu na vyšší úroveň naučí jeden z dvou modrých chlapíků, kteří se pohybují poblíž hlavní brány města - jeden mluví pouze německy a nerozumí Vám, druhý mluví i anglicky a zmíněnou dovednost Vás naučí.

Asi to není hra pro zaryté příznivce společnosti Microsoft, protože si hra z této společnosti a z jejího (již bývalého) ředitele Billa Gatese dělá legraci více než hodně - a to na pozadí příběhu, který jako by byl vypůjčen z Čapkova díla R.U.R. A hratelnost nebo možná spíš zábavnost je ještě zvyšována odkazy na seriál Pán času (Doctor Who) a možná i spoustu dalších literárních i televizních a rozhlasových děl.

Dějová linie není přímá jako u Diabla, ale také rozhodně není tak klikatá jako třeba u Divine Divinity. Kromě hlavních úkolů, jenž Vás dovedou až k hlavnímu serveru společnosti MegaSys, totiž řešíte i spoustu doplňkových úkolů, jejichž splněním získáte především spoustu bodů zkušeností, tolik potřebných pro postup na vyšší úrovně.

Hra obsahuje i editor úrovní, takže je možné si úrovně upravit podle sebe. Editor úrovní však nemám vyzkoušený a nemyslím, že bych jej v nejbližší době měl v plánu vyzkoušet. Hra se totiž dá dohrát i bez editace úrovní - i když plnění některých úkolů může místy trvat trochu déle.

Pro: zábavná (ale jen pro někoho), editor úrovní

Proti: spousta chyb

+6