Freddi Fish and Luther's Water Worries

1996

Ve hře Freddi Fish and Luther's Water Worries se vžijete do role zelené rybky, která podnikne dobrodružnou a nebezpečnou výpravu za záchranou svého kamaráda, žluté rybky jménem Freddi, kterého vcucnul vodní vír.

Vašim úkolem tedy bude projít 100 rozsáhlých levelů a zachránit svého kamaráda, v každém levelu máte za úkol sebrat určité množství červů, po jejichž sebrání postupujete do dalšího levelu a aby to nebylo tak lehké, vše musíte stihnout v určitém časovém limitu. Červy se objevují v bublinách, které musíte rozstřelovat svým prakem. Nikdy nevíte, co se ve které bublině nachází, někdy se jedná o nějaký bonus, jindy se v ní může ukrývat nějaký nepříjemný obyvatel hlubin, který vám může způsobit spoustu nepříjemností. Jak už to bývá u podobných arkád zvykem, i zde získáváte za úspěšné střílení do bublin body a své nejlepší výsledky si tak můžete zapsat do tabulky "high score".

Ovládání je velmi snadné a v klidu k němu poslouží pouze myš. Posuvem myši se Luther pohybuje a levým tlačítkem vystřelí z praku.

Hra obsahuje i multi-player na jednom počítači, při němž jeden hráč ovládá zelenou rybku Luthera a druhý žlutou rybku Freddiho a hraje se na střídačku, přičemž po ukončení hry se sečte konečné score a vyhrává hráč s vyšším bodovým obnosem.

Je to již velmi dávno (13 (?) let), co jsem tuto hru hrál a úspěšně i dohrál. Přesto jí mám v živé paměti a to právě díky tomu, že jsem jí rozehrál hned několikrát (včetně multi-playeru).

Hra to nicméně není vůbec špatná, vhodná ovšem spíše pro chvilkové pobavení a odreagování se. Rozhodně nedoporučuji hrát v kuse, neboť rychle přicházející stereotyp by vás ubil. Je sice pravda, že prostředí (ač se odehrává celé logicky pod mořskou hladinou) je vcelku různorodé, nepřátelé se taktéž misi od mise mění, ale herní náplň zůstává pořád stejná. Tedy sestřelování bublin prakem a hledání určitého množství červů, po jejichž nalezení pokračujete do další mise, přičemž některé mise jsou proloženy i speciálními bonusovými misemi (také jedna jako druhá). Stereotypu také napomáhá fakt, že je hra poměrně dlouhá (obsahuje nějakých 100 levelů).

Ačkoliv se krabička pyšní nápisem "pro děti od tří do osmi let", myslím si, že je to jedna z mála dětských her, která se i díky svojí jednoduchosti a vlastně vcelku zábavné arkádové hratelnosti, hodí jako skvělá odreagovačka i pro starší jedince.

Pro: Délka, Skvělá odreagovačka

Proti: Až příliš jednoduché, Později trochu stereotypní