Frankenstein: Through the Eyes of the Monster

1995
09.11.1995

V této hře na motivy klasického hororového díla se hráč ujme samotného monstra, zločince popraveného za vraždu, který je následně oživen Dr. Frankensteinem a nyní se snaží přijít na způsob, jak a zda vůbec by se mohl opět stát sám sebou.

Hra se většinou odehrává v prostorách laboratoře a doktorova hradu, kde hráč hledá stopy a řeší různé hádanky nutné pro další postup ve hře. Hráč je též často konfrontován s jinými postavami a jeho rozhodnutí mají vliv na jejich další osudy. Ve filmových sekvencích, které se zde často objevují, se mimo jiných herců objevuje i slavný Tim Curry.

Chvili jsem to hral a strasne to trpi datem vydani - kvalita FMV je opravdu bidna a Tim Curry to rozhodne nezachrani. Hodne mi ale vadi, ze to s knizni predlohou, ktera cely pribeh popisuje trochu jinak, nez bezne podavane schema sileny vedec - hodne monstrum, nema prakticky nic spolecneho, coz je velka skoda.