Formula Truck 2013

Game Formula Truck 2013

11.08.2013

Formula Truck 2013 jsou druhým dílem titulu Formula Truck od brazilských Reiza Studios, v nichž se hráči ujmou role závodního jezdce pětitunových tahačů sledujících již 18. sezónu Formula Truck. Hra si zakládá na vysokém stupni realismu. Dopomáhá jí k tomu použitý licencovaný engine ISI gMotor2, na kterém běží např. rFactor, i několik titulů od studia SimBin.

Ze závodních režimů hra nabízí trénink pro jednoho hráče, závody s umělou inteligencí v jednotlivých závodech, či v kompletním mistrovství. Závodních okruhů je ve hře 14 v celkem 18 rozloženích, jmenovitě například Córdoba, Tarumã, Interlagos, Velopark a další. Vozový park následuje použité vozy ve Formula Truck sezóny 2013 a také zúčastněné jezdce. Závody čítají celkově 26 druhů tahačů značek jako MAN, Iveco, Ford, Mercedes-Benz, Volvo, Volkswagen a Scania.

Další "technická" na téma grafika hry (jak jinak od speedevila): Čekal bych, že když jsou hry Formula Truck a Stock Car Extreme od stejnýho vývojáře (Reiza Studios) postavený na stejnym základě, budou se i stejně chovat co se grafického zobrazování týče, ale bohužel.
U "FT" se mírné záškuby objevují už při sólo jízdě, při závodě horší - čim víc aut, tim horší (pozn.: pro někoho nepodstatné, pro speedevila nekoukatelné). Jakoby špatně fungující vertikální synchronizace. U "SCE" žádnej problém, jedno auto nebo dvacet aut, pořád stejná plynulost. A to i v případě módu Formula Truck ve hře "SCE".
Někdo by řekl: "blbě nastavený". Já řikam: "STEJNĚ nastavený". Config.exe nastavený stejně, detaily grafiky ve hře stejně, zkoušeno pochopitelně na stejnym HW se stejnym nastavenim v ovl. panelu NVIDIA.
Kdysi mě to chvíli "trápilo", ale teď už je to OK. Problémovou "FT" nepotřebuju, když Formula Truck existuje jako mód do "SCE", kde maká bez problémů i po grafický stránce.
*Teď čekam, že dostanu zase za uši kvuli psaní o módu do hry. Pamatuju si, jak se kdysi někdo pohoršoval nad tim, když jsem zmínil existenci módu Game Stock Car do rFactoru.