Po stylu NFS se série Ford Racing přesunula ze závodních okruhů, pouštních oblastí či tropických lesů do ulic velkoměsta, přesněji do Los Angeles. Už menu napovídá, že se jedná o konverzi playstationové hry na pc. Nabídka módů je vskutku bohatá, asi nejzajímavěji zní Team Racing (týmové závodnění), kde má hráč na starosti více vozů. Musím říct, že mě to strašně moc bavilo a na nejvyšší obtížnost jsem si nebyl nikdy jist, na kterém místě mé káry dojedou. Samotný jízdní model je povedený, jak na klávesnici, tak na volantu jsem si jízdu hodně užíval. Požitek z jízdy ale tak trochu narušují pouliční lampy nebo stromy, kterými lze za cenu mírného zpomalení projet. Sice to přispívá k plynulosti závodu, ale zase je zbytečné do nich vytlačovat soupeře :)

Nyní něco k nabídce vozů i tratí. Projedete se třeba klasickými modely z šedesátých i sedmdesátých let, v nabídce nechybí ani populární evropské modely Sierra, Escort, Focus či Fiesta. Samozřejmě všechny vozy jsou v té nejlepší výbavě s nejvýkonnějším motorem. Jejich grafika je pěkná, jen by neuškodilo více pohledů kamery, na výběr je pouze klasický zadní pohled, nebo ten z předního nárazníku. Samotné trasy jsou pěkně vymodelované, mají mnoho ostrých zatáček, tunelů, okolí je dostatečně bohaté. Jejich počet ale není zrovna velký, když počítám i jejich opačné varianty tak se dostanu k číslu 24. Zvuková stránka se nedá označit za povedenou, motory zní dosti slabě a během závodů nehraje žádná hudba.

Ford Street Racing je relativně sympatickou závodní hrou, která na nějakou chvíli dokáže hodně zabavit, ale nepříliš velký obsah, nekvalitní zvuková stránka nebo nějaké zvláštní jevy při jízdě (třeba ty průjezdy pouličními lampami) mi nedovolují udělit lepší hodnocení. Jestliže jste fanouškem automobilů Ford a hledáte nějakou závodní hru s tématem právě těchto vozů, více než FSR bych doporučil Ford Racing 2.

Pro: Týmové závodění, zdařilé ovládání vozů, jakž takž pěkná grafika, na nějaký čas dokáže hodně zbavit.

Proti: Neuškodilo by více tratí i vozů, nekvalitní zvuková stránka, málo pohledů kamery, podivné jevy při jízdě.