Football Manager 5.02

01.09.2002

freeware

Freewarový FM 5.02, jehož první verze vyšla už v srpnu 1999, konkuruje známějšímu CSM 2002 FE. Ujmete se role fotbalového manažera, tentokrát jen týmu z první nebo druhé české ligy, a vaším úkolem bude dovést vaše svěřence k úspěchu. Můžete určovat sestavu, taktiku, bonusy, nakupovat a prodávat hráče, podepisovat smlouvy atd. Je zde možnost také vytvořit si vlastní tým s omezeným rozpočtem, s nímž začnete ve druhé lize.

Hra už není dále vyvíjena, poslední update soupisek byl proveden v roce 2004.

Doted nechápu, jak mě před lety mohla tahle hra tak chytnout. Vždyt UI je ošklivé, taktické možnosti brutálně omezené a navíc se občas stalo, že Save pozice se sama od sebe poškodila tak, že nešla nahrát -> konec hry. Nedokážu to přesně specifikovat, ale ve hře bylo/je něco, co mě nutilo jít dál a bavilo mě to daleko víc jak CSM. Možná to byla jednoduchost, rychlost se kterou se dala odkopat sezona, nebo neustálá snaha uspět v evropských pohárech.
Možnost vytvořit si vlastní tým má taky svoje kouzlo. Já si dělal tým složenej ze svejch známejch a pak jsem se náramně bavil a sledoval, jak spolužák "Evžen" dává hattrick Spartě ;) To, že hra už není dále aktualizovaná, neni zas tak moc na škodu, po chvíli (10-15 sezon) stejně nastoupí náhodně generovaní hráči.

Pro: chytlavost, jednoduchost, vlastní tým

Proti: podprůměrná grafická stránka, chybí aktualizace, jednoduchost