Football Manager 2009

Worldwide Soccer Manager 2009

14.11.2008

V této hře ze série Football Manager (dříve také známé jako Championship Manager, kterou ale od ročníku 2005 vyvíjí jiné studio) se zhostíte role manažera fotbalového mužstva se vším všudy. Budete určovat základní sestavu, podepisovat nové smlouvy, kupovat/prodávat hráče, plánovat tréninky, vyvíjet mediální tlak na soupeře atd.

Nejzásadnější novinkou tohoto ročníku je přepracovaný 3D match engine (lze přepnout zpět do osvědčeného 2D), navíc s možností přepnout se do tzv. "TV view", ve kterém zmizí lišty a je tak lépe vidět, co se odehrává na hřišti. Vylepšený je asistent manažera, od kterého se během hry můžete dozvědět zásadní informace a díky němuž máte lepší přehled o hře. Rozšíření se dotklo i tiskových konferencí, kterých se můžete osobně zúčastnit a odpovídat na otázky novinářů.

Kompletně přepsán byl systém přestupů, přidána podpora widescreenu, nebo třeba možnost hrát za ženu. Samozřejmě byl proveden update soupisek, tzn. upraveno přes 350 000 hráčů z 5000 hratelných týmů z 50 zemí světa.

V den vydání vyšel patch, který odstraňuje řadu nepříjemných bugů (hlavně nepřirozeně velký počet zranění).

Moje jednoznačně nejoblíbenější hra (jen do vydání FM 2010), prostě od toho nejde vstát, ale proč něco psát ty který to baví to vědí a ty, který takovýhle hry nebaví to stejně číst nebudou.

Pro: 3D zápasy, prakticky nekonečná hra

Proti: žrout času

Konecne solidny manager kde sa da hrat aj slovenska futbalova liga. Vynikajuce takticke moznosti, ktore ak (ne)funguju v skutocnosti (ne)funguju aj v hre. 3D mod mi sadol na 100%. Jedinym negativom zatial po 100 hodinach hrania mi pride trosku prehnany pocet remiz.