Flowers -Le Volume sur Automne-

FLOWERS -The Volume of Autumn-, Flowers: Aki-hen, Flowers 3

27.05.2016
17.11.2016

Láska kvete i na podzim. Je to období jako stvořené k zastavení a rozjímání nad šálkem čaje. Listí se proměňuje v paletu hřejivých barev a příroda se pomalu chystá na zimu a odpočinek, svět se postupně ponoří do tmy a taky do ticha. Jeho atmosféra jako by nám chtěla nastavit zrcadlo, kam jsme se za za tu dobu dostali. Třetí inscenace série Flowers řeší rozpolcenost mezi láskou a Bohem.

Innocent Grey podzimní část osvěžil novými charaktery a jejich milostnými dilematy, zároveň na scénu uvádí i zástup již známých postav, Suoh Shirahane či Rikku Hanabishi nevyjímaje.

Sledujeme komplikovaný vztah dvou nejlepších kamarádek, tak trochu extravagantní prezidentky Yuzurihy Yatsushiro a silně nábožensky založené víceprezidentky Neriny Komikado. Obě stojí v čele saint angraecumského Nikajského koncilu (Council of Nicaea), tzv. církevního sněmu, na němž se projednávají otázky nauky, kázně a pastorace. Jak se z dívek postupně stávají mladé ženy, začínají v sobě nacházet doposud nepoznané city, vzrušení a vzájemnou přitažlivost vůči sobě, i jiným. Náklonnost se však jeví neharmonicky a nefunkčně, jelikož se jedna z nich oblasti "zakázané lásky" a intimitě vzpírá, vinou rigidních středověkých dogmat. Tento agonizující propletenec jednostranných sympatií se patřičně zdramatizuje intervencí sester Sasakiových, Ringo a Ichigo, jejichž romantické linie se protínají s těmi jejími.

-LVsA- souběžně rozvíjí Suohinu rovinu, v níž jsme zase o něco blíže odhalení tajemství nedořešené události odchodu její Amitié partnerky - Mayuri Kohsaky. Avšak v momentě, kdy se do jejího srdce vrátí stabilita, začnou se kolem ní motat temné, bolestné stíny z minulosti.

Kvalitu a vytříbenost celého scénáře provází semknutá dramatická naratologická linka, která opět burcuje Suohinu neuhasitelnou ctižádost přijít všemu na kloub prostřednictvím série podivných událostí, jejíchž závažnost se na SAA neustále stupňuje.

-Le Volume sur Automne- prozatímně osloví jen japonsky hovořící zákazníky. Překlad do angličtiny se plánuje.