Flare

01.01.2010

freeware

Narozdíl od mnoha jiných her, zde neexistuje vodící příběh či hlavní úkol, ale jakýsi náznak dějové linky se dozvídáte postupně s tím, jak procházíte hrou a plníte nejrůznější úkoly. Plnění questů je mnohdy doslova sebevražednou záležitostí, neboť nepřátelé jsou velmi silní a vy nemáte kam utéci.

Na začátku si můžete vybrat, zda budete hrou procházet jako válečník, kouzelník, či zloděj, nebo bez specializace (s tím, že si sílu, hbitost, magii a odolnost navolíte podle vlastního uvážení) - ale vlastně na tom nezáleží, protože postava může používat všechny dovednosti, které jsou ve hře dostupné. Úvodní volba má vliv na sílu, odolnost, magii a další skilly, se kterými začínáte a také na možnost výběru zbraní na začátku hry.

Flare je šířena jako open-source, a jelikož je hrou velmi mladou, prochází prudkým vývojem jak po grafické, tak i herní stránce. Rozdíly mezi verzemi však zanikají velmi nízkou frekvencí vydávání nových verzí.

Tuto hru jsem našel náhodou, když jsem hledal nějakou RPG hru, která by byla zdarma - a nebyla to demo verze nebo shareware. Což o to, tuhle podmínku ta hra splnila. On je to totiž open-source na svém vlastním enginu stejného jména (FLARE - Free/Libre Action Roleplaying Engine).

Hra má spíše jednodušší, ale přesto docela zajímavou grafiku. Systém učení dovedností bez omezení povolání velmi připomíná první díl Diabla.

Hra je bohužel velmi nedokončená a zatím není možné jí dohrát. Hra končí v tuto chvíli velmi rychle a prakticky bez zakončení po splnění několika úkolů, během nichž se dozvíte něco málo z příběhu světa, v kterém se hra odehrává. Bohužel, autor v poslední době nepřinesl žádnou novou verzi hry, která by umožnila další pokračování hraní.

S stejným enginem však existuje hra Exiled Kingdoms, která je ale pro Android. A ta je sice rovněž stále ve vývoji - avšak nabízí lepší požitek ze hry i mnohem delší herní dobu.

Pro: existence další hry na stejném enginu

Proti: nedokončený a pomalý vývoj