Logická pecka. Přiznám sa, že jsem ju nikdy nedotáhl do konca. Bylo to teda v mladším věku a už jsem sa k ní dlůho nedostal.
Rybí agenti sů velice sympatičtí a rybí humor je velice humorný. Každá obrazovka je takové malé umělecké dílko. Hudební doprovod néni nic vysoce kvalitního, ale podtrhuje atmosféru jednotlivých obrazovek. Hra také obsahuje různé spestření. Např.: v podobě zpívajících pozůstatků vikingů na obrazovce Eight Vikings in a Boat, nebo hlášky a ťukání na monitor zevnitř pokud necháte rybky odpočívat.
Při řešení hádanek opravdu probíhá vyšetřování a člověk je zvědavý na co narazí dál. Obtížnost hádanek postupně přituhuje a při záseku je dobré dat si pauzu a vrátit sa ke hře pozděj. Ke konci je obtížnost opravdu HC a nemosíte sa stydět, když nezvládnete všecko.
Hra už neco pamatuje, ale myslím že tento typ her nestárne, proto doporučuju každému alespoň ju zkusit.

Dnes by možná mohla zlobit kompatibilita s novýma OS, ale to určitě néni nic neřešitelného. :-)

Pro: vsjo

Proti: ničevo

Tahle hra patří podle mě ke špičkám v žánru logických her.
Mně osobně se na ní nejvíc líbí to, že je hodně obtížná. Dohrál jsem jí zatím zhruba do poloviny a tak se k ní čas od času ještě vracím a zkouším nová a nová řešení chybějících úrovní. A opravdu se mi povede tu a tam popojít o kousek dál. Tak snad se někdy dočkám i úplného dohrání.
A gratuluji všem, kteři hru už dohráli. To jsou opravdoví borci.

Pro: vysoká obtížnost a přitom jednoduchá grafika, komentáře rybiček, vtípky

Proti: lze hrát pouze v okně (ale to je maličkost)

Vynikající logická hra. Každá ze 70ti místností je svým vlastním unikátem, jak ve způsobu řešení, tak v jejím vzhledu. Hra nešetří příjemným pohodovým humorem prezentovaným nejen komentáři dvou hlavních rybích aktérů, jež zabaví i když se v místnosti zaseknete příliš dlouho. Někdy působí skoro jako živí, zvláště když vás ve vhodný okamžik dokáží trefně popichovat.
Propracované rébusy místností jsou opravdovou výzvou. Jistě nejsem jediný, kdo se rád vždy po čase k Fish Fillets vrací, aby se dostal zase o kousek dál než minule. Takže tato hra vám vydrží skutečně dlouho. Jednou jí i já snad konečně dohraju. To by v tom musela být zaseknutá želva, abych nedořešil tři zbývající místnosti! :-)
Fish Fillets je jedna z najťažších logických hier. Ovládate v nej 2 ryby, s ktorými sa musíte dostať z miestnosti, prípadne vyriešiť určitý problém. Modrá ryba je väčšia a hlavne silnejšia (odtlačí aj oceľ). Malá ryba (oranžová) je zase obratnejšia a dostanete sa s ňou takmer všade. Poviete si "Dostať sa z miestnosti? To znie ľahko." Ale jednoduché to určite nie je. Odporúčam všekým hráčom, pre ktotých nepredstavujú bežné logické hry žiadnu výzvu.

Pro: veľmi vysoká obtiažnosť (pre niekoho-), počet kôl, ryby spolu komunikujú-reagujú na váš postup a na dianie v jednotlivých kolách

Proti: veľmi vysoká obtiažnosť (pre niekoho+)

Hru Fish Fillets jsem poznal roku 2003, byla obsažena v CD přiloženému k časopisu PPK. V té době se již jednalo o freeware hru.

Po, pro mě nezapomenutelném, intru následuje velice pěkné a přehledné menu, stačí jedno kliknutí myší a hráč se ocitne v místnosti. Úvodní levely jsou velice jednoduché a slouží spíše k naučení ovládání a schopností ryb, poté hráč postupuje do čím dál těžších místností. Ve hře se ovládají dvě ryby – větší modrá je pohlaví mužského a dokáže cokoliv zvednout či posunout, menší červená je pohlaví ženského a nedokáže pohnout s ocelovými tyčemi. S červenou rybou je snazší dostat se ven z místnosti, neboť je méně objemná než modrá. S těmito ‘‘rybími agenty‘‘ se plní různé úkoly. Hra obsahuje zdařilý příběh, který začíná pádem UFO poblíž rybího domečku, rybky dostanou za úkol UFO pronásledovat a během cesty ještě musí splnit sedm úkolů - vyřešit záhadu bermudského trojúhelníku, najít počítač zločinné organizace, najít bájnou Atlantidu, najít želvu ( uprchlého vězně ), najít mapy kapitána Silvera, vyřešit problém s jaderným odpadem a posbírat všechny svaté grály.

Zejména v pozdějších fázích hry jsem mockrát využíval funkci uložení postupu během mise, často mi zabralo mnoho hodin, než jsem přišel na správnou cestu ven. Potěšilo mě, že během mého dlouhého přemýšlení rybky i další jiní živočichové vtipně komentují mé počínání, občas dokážou i poradit. Jednotlivé místnosti jsou velmi rozmanité, díky čemuž jsem se u hry nikdy nenudil. Hudební doprovod sice není moc kvalitní, zato ale dokonale vystihuje atmosféru dané místnosti.

Fish Fillets je určitě jednou z nejlepších českých her a, dle mého názoru, nejlepší logickou hrou všech dob. V dětství jsem se u ní výborně bavil, více jsem nepřemýšlel u žádné jiné hry. Dávám 95%.

Pro: vysoká obtížnost, zábavnost, příběh, rozmanitost místností, pěkné menu, ozvučení

Proti: nic mě nenapadá :)

Tahle hra má v mém srdci jedinečné místo, protože to byla první originálka, kterou jsem si kdy koupil (navíc za vlastnoručně ušetřené peníze). A to jeste oproti klasickým big boxům měli Filleti krásnou krabici z tvrdého pevného papíru.

Bohužel, ač jsem se k ní během mnoha let často vracel, jsem jedničku nikdy nedohrál, i když jsem se dostal strašně daleko - do všech závěrečných místností, z nichž jsem vyřešil jen tři. Na ty zbylé už nemám nervy, protože hra je v podstatě "uměle" ztížena jen jedinou přepisovanou save pozicí a nemožností vracet tahy, takže když se člověk uklikl a omylem něčím pohnul o políčko navíc, čímž si to definitivně pokazil, musel kvůli tomu překlepu dělat třeba stovky až tisíce tahů znovu. V dětství jsem na to měl trpělivost, dnes už ne, obzvlášť po dohrání dvojky, která tímto netrpí. Navíc pohyb rybiček je oproti dvojce takový pomalejší a nesouvislejší, ovládá se to prostě hůř.

Přesto tuto hru hodnotím velmi vysoko a to nejen růžovými brýlemi nostalgie. Pefektní hádanky, prudce rostoucí obtížnost, nepopsatelný pocit zadostiučinění po vyřešení každé místnosti, vtipné dialogy (typický humor Vládi Chvátila), roztomilá skvěle se hodící hudba (jediný prvek, který osobně považuju za povedenější v jedničce než ve dvojce), hezká ručně kreslená grafika, rozvětvený příběh (takže když se člověk opravdu zasekl, mohl jít luštit jinou místnost). A v neposlední řadě je to rodinná hra, kterou s klidným srdcem můžete dát hrát dětem.

Pro: Skvěle vymyšlené rébusy, dialogy, humor, grafika, hudba

Proti: Dnes už nepříjemné ovládání, 1 save pozice, nemožnost vrátit po chybě tah, některé opravdu nepovedené momenty (např. místnost, kde se po chvíli zhasne a velkou část musíte udělat poslepu popaměti)

Jedna z opravdu dobrých logických her. A bezpochyby jedna z nejtěžších. Nikdy jsem ji celou nedal. Ale je kultovní nejenom obtížností, ale i humorem a nápaditostí. Grafiku nemá cenu hodnotit, ta je hodně svérázně kreslená, a k tomuto typu hry se hodí, dabing jakbysmet.

Musím obdivovat toho, kdo tenkrát hru dohrál a vyhrál počítač, který byl hlavní cenou.

Pro: Svéráznost, humor, pojetí

Proti: Obtížnost (pro někoho to může být + :-) )