@kristmeister (22.08.2021 13:56): nene, chapter 14 jsem dokončil včera. Dneska jsem hrál CH13V2 a Ignise, chybí mi ještě Ardyn a A:Prologue.
Ale přijde mi to jako zvláštní, prostě tam přidat alternativní konec co vypadá jako happy ending, ikdyž kdoví jak je tam co myšleno.
Teď jsem zkusil to lvl 99 hadí meluzínu. Už měla cca 15% HP, když se rozednilo a ona zmizela a celej 20 minutovej souboj můžu (někdy....nikdy?) zopakovat. Radost :)
@Paul (16.08.2021 00:10): Ono hlavně, když se ti bugne fight, tak nemůžeš dát ani load. Protože na konci je jeden boss, kde to zároveň udělá neviditelnou stěnu, takže ani nemůžeš odejít pryč. Na ten pozor, taky jsem googlil, že to dělá hodně lidem a já si to před ním neuložil.
@Paul (15.08.2021 22:50): Tak stat se to jinde a vypadl bys mimo engine byl bys nahranej, tady nejakej chytřejší Japonec zařídil ze když se to stane hodí te to zpět do hry :)
Samozrejme z moji pozice by slušelo podotknout ze na psku to takovýhle psi kusy nedělalo, ale ono by to moc k ničemu nebylo, tak to ignoruj :)
@kristmeister (15.08.2021 22:34): na ten jsem stoupl taky, ale ten jsem nemyslel - pak přímo uprostřed souboje, kde žádnej stoupací teleport není, jsem se objevil mimo mapu (jako bych propadal podlahou) a pak bílá obrazovka a warp na začátek. Naštěstí se to nevyrespawnovalo, takže jsem tam musel doběhnout. Ale jako fakt nemám rád tenhle japonskej styl designu založenej na ztrácení času.
Nevim co je Squirtle.
Čekal jsem na příspěvek, kdy Paul napíše, že mu natrhl prdel Squirtle :D

Jinak taky jsem omylem stoupnul na ten teleport, co tě hodí na začátek dungu :DD
Tak uh....pěkný. Ale ztrácet s tím čas tedy asi nebudu. Jsem rád, že se ten quest po útěku splnil a je to tam jako separátní hunt, takže mi to nebude zahnojovat questlog. Místo toho jsem šel do Costlemark dungeonu. Kdybych věděl jakej to bude voser, taky bych si to rozmyslel :) Ale kupodivu jsem ho za ty dvě a čtvrt hodiny dal a hra dokonce ani na konci nespadla, takže jsem nemusel prohazovat gamepad televizí, díky squeenix!
Ale jak jsem tam bojoval s těmi třemi obry a medůzou, a najedou jsem se skoro ke konci toho fightu objevil u vchodu do dungeonu protože "fuck you player", tak jsem od prohazování nebyl daleko.
Pak ale samotnej jabba the hut byl vtipnej, chvilku po začátku souboje se ozvala epická hudba, svolal jsem tu FF14 bohyni a bylo po boji. A pak hned warp ke vchodu a uložit, yeaaah

@kristmeister (15.08.2021 19:06): jen pro porovnání, moje nastavení se kterým mi to teď 6 hodin nespadlo:

[BasicSettings]

ShadowResolution=100
TerrainTesselation=1
TextureAnisotropicFilter=8
TextureStreamingMemory=1000
Tak teď jste ve mně teda vůbec nevyvolali zvědavost jako :)
Uložený to mám, tak to prubnu..
@Paul (15.08.2021 18:39): Vykašli sa na to, no keď už chceš niekedy predsa len vyskúšať, odporúčam až v úplnom závere, keď už budeš poriadne nalevelovaný. Za mňa však tento quest skutočne nestojí a s čistým svedomím som ho pri znalosti o čo v ňom ide odignoroval.
Konečně v Altisii. Ta se jim povedla, ikdyž navigace trochu otravnější. Hned vyspat v 3x hotelu a z levelu 49 na 73. Akorát teď jsem se vrátil přes psíka zpět (abych konečně zavřel hubu tomu Hurleymu z Lostu), a volá mi Cindy ohledně Let Sleeping Mountains Lie - to vypadá jako nějakej důležitej quest, když kvůli němu všechny ty NPCčka (resp. 13/14) přišly - mám ho dělat teď, nebo to slouží nějak příběhově jako závěr?

@kristmeister (15.08.2021 13:06): teď jsem hrál několik hodin s vypnutým afterburnerem, rivatunerem a gf experience a nepadlo to. Tak nevim jestli není nějaká nekompatibilita tam. Instalovat to kvůli mě nemusíš, ale díky :)

@Charllize (15.08.2021 13:56): tak to je super informace, u který by bylo docela hezký aby byla ve hře, když už trvaj na to tam to RNG cpát.
Je bych podotknul ze některi nepřátele mají item schovaný v určite části těla. Takže ten item nevypadne pokud se ta část těla nezničí. Muže se pak stat ze někdo zabije potvoru 20x a nic jelikoz proste tu část potvory neurazil, neuseknul nepropichnul atd. Samo i v těch jednotlivých částech příšer je nastavené % šance na drop, ale nebývá nijak nízká.
Zrejme se to ví, ale tak pro jistotu :)
@kristmeister (15.08.2021 11:50): jseš lucky (jako obvykle.. :)) protože já toho gryfa zabíjel cca desetkrát, než mi to vypadlo. Btw vzpomeneš si jestli jsi měl zaplý ty nvidia featury? Jestli to nedělá některá z nich..
Ten design sidequestů...nejenom že je to bezpříběhovej fetchquest odpad, ale oni tam ještě nacpou RNG, takže někdo třeba musí zabít Griffona 52krát než mu vyhodí předmět potřebnej ke splnění...
Slovy nelze vyjádřit jak hluboce opovrhuju designéry sidequestů této hry.
Mám trošku chuť tu hru odinstalovat. Dneska mi dvakrát spadla. A pokaždý v momentě, kdy jsem odehrál dlouhej úsek kdy nešlo ukládat. Teď naposledy to spadlo přesně když jsem dodělal ten FF14 quest, kterej zabere přes hodinu a není tam jedinej autosave nebo možnost uložení. A vždycky když to spadne, tak vytížení paměti na grafice - 11GB, přestože jsem snížil rozlišení na 1080p, stejně je to takhle rozežraný.
Vedle v diskuzi si Garret stěžuje na padající Cyberpunk, ale kurva ten mi držel jak přibitej 160 hodin bez crashe, s raytracingem nebo bez. A šlo tam ukládat kdykoliv plus autosave každých 10 minut.

Kurvafix.

Jo a dneska jsem dělal Crestholm channels. To byl taky strašnej voser. Fakt ať už jdou všichni videoherní designéři s podzemníma kanálama do...kanálu.
@kristmeister (13.08.2021 09:43): upřímně, ta obtížnost je prakticky neexistující už teď :) O Armigeru nemluvě. A pak jsem párkrát povolal toho boha/dědu (ramuh? nebo tak nějak) což je...kapitola sama o sobě
@Charllize (13.08.2021 09:38): Nejsou tak hrozný, tam to spíš ubíjí ten fakt, že je to dlouhý a ty dungy jsou stejný. Anebo když je v lokaci armáda Creme-Brulee nebo jak se ty želé jmenují a každej má odolnost na jiný typ magie.

Edit. Ten puzzle dungeon myslíš ten, jak tam šoupeš ty kostky?

@Paul (13.08.2021 09:27): Ještě si pak dodělej všechny hrobky a když pak najdeš ještě jednu speciální věcičku, tak se ti odemkne true armiger a pak jsi prakticky nezničitelnej :)
@Paul (13.08.2021 09:27): Ty post fight dungeony jsou tam kvůli par superbossum který bez levelu 100 - 120 a vybavení z těch dungeonu das jen těžko. Ale story content je tam už minimální. Záleží jak to koho baví, já když to hrál tak sem to taky neudělal vsechno. Trosku zvazuju ze bych si to možná zopaknul, pac rozdíl mezi launch verzi a tím co tam je teď je docela velký.
@Charllize (13.08.2021 09:23): Tak ten budu chtít projít. Ty čistě bojový..uvidíme, ono mě obecně hry po dohrání moc nebaví, když už není příběh. Proto vždycky ve hrách prioritizuju sidecontent než jdu na main quest. Ale létající auto chtít budu :)
@Paul (12.08.2021 22:37): Je tam jeden speciální dungeon kam se dá dostat jet létajícím autem. Speciální je proto ze se v něm nebojuje a je to takový puzzle dungeon. Po dohrání tam jsou ještě ty fight dungeony co jsou na konci každého normálního dungeonu za tema zavrenejma dverma, ale to nevím jestli bys psychicky unesl :D