Film Fatale: Lights, Camera, Madness

07.03.2012

Nikdo již nevyslovuje jméno M. W. Vernon, i když v období čtyřicátých a padesátých let byl považován za zásadního hollywoodského režiséra. Šílenec, megaloman, tvůrce posedlý svými filmy. Své studio si vystavěl na odlehlém ostrově, právě zde tvořil své opusy. Jeho poslední snímek však zůstal nedokončen... Od té doby však uplynulo již mnoho let. Jednoho dne je však hvězda onoho nedokončeného filmu, slavná herečka Rita Ray, unesena! Nyní je na její dceři, aby svou matku zachránila. Stopa vede právě na Vernonův ostrov... Šílený režisér chce totiž svůj film dokončit za každou cenu, bez ohledu na to, kolik lidí pro to musí zemřít.

Svými mechanikami nevybočuje tento titul z normy žánru. Na hráče čeká objevování lokací, HO sekvence, puzzly a používání získaných předmětů. To vše v atraktivním prostředí dobového filmového studia s lokacemi natáčení, dílen výrobců zvukových a trikových efektů či skladišť rekvizit.

(Herni vyzva 2016)
Prijde mi zvlastni, ze pres velmi vysoke hodnoceni, ktere jsem teto hre dal, mam problem o ni napsat neco vic, nez jsem uvedl v jejim popisku. Hadam, ze se na hodnoceni podepisuje nejen to, ze je Film Fatale sama o sobe solidni hra, ale pro mne osobne i velice atraktivni tema filmu. Co muze byt pro cloveka (skoro) od fochu lepsiho, nez pribeh o silenem/genialnim reziserovi, jeho nedobrovolne múze a jeji dceri, o ktere se nicmene domnivam, ze byla i jeho dcerou. Krome toho mam rad, kdyz je mozne s padouchovymi pohnutkami alespon trochu sympatizovat, i kdyz jsou jeho prostredky a metody k dosazeni cile hodne pochybne.

Po strance herni velmi ocenuji pritomnost interaktivni mapy, kdy se muzete jednim klikem prakticky libovolne pohybovat po vsech dosud navstivenych mistnostech. Tohle mi u spousty HO her chybi - kdyz mate stesti, tak vam mapa ukazuje, kde prave jste a kde je potreba neco udelat.