@mvp23 (12.10.2018 02:12): Tak určitě,, i když 98 u mě měla přidanou hodnotu v podobě nostalgie. Ale myslím, že WC má i nějaký patch na fungování na windows 10, zatímco zprovoznit Road to World Cup nebylo jen jedním patchem. Samozřejmě všechno by asi šlo přes virtual box. Jednoznačně ročník 98 nejlepší:)
@mvp23 (11.10.2018 17:11): Pro mě byl jediný rozdíl oproti normální FiFě 98 že tam hráli místo Bluru Chumbwamba nebo jak se to píše...něco dalšího vedle stadionů a sponzorů tam možná bylo, ale nevšim jsem si:)
Od roku 1994 do 2006 (pak uz jsem FIFu nikdy vyrazneji nehral, pak uz spis PES) z tech, co jsem hral to vidim takto:

-1998 (85%): super bonus byly zapasy v hale. Zde si dovolim i malou vsuvku a to rocnik 98 ze serie World Cup (85%), ktery mi zde prijde silne podhodnocen, pritom pro me jeden z nejlepsich fotbalu vubec. Konecne fotbal, kde se na nejtezsi obtiznost bezne nevyhravalo proti silnym souperum 5:0 a podobne, ale zde se clovek opravdu musel trochu zapotit a u silnych souperu byl uspech, kdyz jste nedostali gol. Postupne odemykani historickych tymu se zdejsi atmosferou bylo naprosto super - jedna z nejlepsich veci, co jsem u fotbalovych serii videl! Navic zadny fotbal jsem si tolik neuzil ve dvou, kdyz jsme s kamaradem hrali za jeden tym a snazili se vyhrat povestny World Cup. On na klavesnici, ja na klasickem joysticku, coz nebylo nejpohodlnejsi, ale na skvelou zabavu to stacilo.

- 1995 + 1996 + 2000 + 2004 + 2006: zde to vidim takove vyrovnane (70%). 95 mela skvelou atmosferu a nesmyslnou fyziku. 96 byl jeden z tech fotbalu, kde souper nebyl uplne jalovy a o to vetsi stavu zapasy mely. 2000 mela dobrou atmosferu a dobre se hrala, akorat byla moc jednoducha. 2004 a 2006 uz mely znacne vylepsenou fyziku mice, ale uz se trochu vytracela atmosfera.

- 1999 + 1997: oba za slabych 65%. 99 nevypadala spatne, ale blbe se hrala. Rychle se z toho stal stereotyp. 97 se spatne hrala a blbe i vypadala a kdyz nad tim tak premyslim, tak mozna nejhorsi dil z FIFA serie.
Pro mě 98>2002>99>2003>2000>2001

Vždycky byl nějaký prvek lepší a dva zase horší, IMHO jediná evoluce byla grafika, design se spíš zhoršoval (také tím že rozlišení samotné hry se zvětšovalo, ale menu zůstávalo na 640 a konzolevatělo.
98 měla nejlepší interface a atmosféru vůbec, 2002 atmosférou a hratelností by byla fajn nebýt ai házející milimetrové 60m přihrávky vzduchem za obranu přípomínající spíš americký fotbal, 99 vypadala vůbec nejmíň jako fotbal(kdyby to nekopali a házeli tak dobrá simulace házený) ale hrála se dobře, 2003 měla nejhorší design, chyběl editor ale měla vůbec nejlepší atmosféru zápasu(vlajky a znaky při nástupu apod, samotná hratelnost zajímavá...2000 byla taková syntéza všeho dobrého po designu a špatného po hratelnosti a 2001 byla nejhorší, odtud bych fakt do 98 označil jako lepší jen grafiku.

2004+ byly potom téměř shodný ročníky se stejnými chybami s mírnou evolucí (poučení od PES), ale bez vlastního ksichtu, něčeho co by motivovalo tomu dát přednost před dílem nejnovějším.
@DEU (komentář): Tohle jsem zurive paril asi rok a pul a krome samotnyho hrani upravoval i tradicne hodne nepresny soupisky, viz. Sinisa Mihajlovic shooting na urovni 1, diky omezeny soupisce tady spousta hracu chybela, tusim napriklad Cristian Panucci a spousta dalsich, s AS Rimem jsem odehral snad 2 rocniky, samozrejme to bylo casem hrozne jednoduchy, ale strasne me bavil interface a celkove design hry a IMHO to byl do te doby suverenne nejlepsi fotbal a FIFA 2001 byl prvni dil, ktery byl horsi, nez predchozi, i pres o neco lepsi hracsky statistiky. Plus to samozrejme melo skvelej soundtrack (Stop the Rock neboli "Zastav raka") a uchylny celebrations. Pro me osobne nejpamatnejsi FIFA.
Tak končím, proti počítači je to opravdu strašně jednoduchý. I když jsem dal world class tak jsem porážel soupeře rozdílem třídy (teď třeba s Leedsem jsem dal Real Madrid 4:0)

Ale krásný nostalgický večer:)
@90210 (29.08.2016 22:55): No koukám že tam chybí i třeba Rusko nebo Portugalsko. Klasický týmy jsou paráda.

Hra by mohla být obtížná kdyby nebyla zidanovka (levý alt). Překvapilo mě jak rozhodčí občas pustí jasný faul, ale píská docela rozumně - jednou to pustí a dvakrát odpíská. Rohy a standartky jsou opravdu zabijáky, nejdou bránit, jen se modlit. Každopádně jdu na world class obtížnost, profesionál je fakt o ničem (výhra 6:1 ve druhém zápase kdy jsem ani nevěděl všechna tlačítka)

Grafika se mi hodně líbí, jen je škoda že je menu v nízkým rozlišení takže nelze moc pracovat s nglidem - buď mám rozostřený menu nebo rozostřený zápas.
Tak jsem si to spustil a je to vtipný - třeba tři týmy český ligy ale česká reprezentace chybí (když tam je i Taiwan:)). Docela dobře si to pamatuju, dávám góly na profesionálovi bez problému (Baranek je zabiják)
Ja si vybavuji FIFu 2000 hlavne diky zapasum, co jsem hral s kamaradem ze stredni a ted se podrzte - tenkrat jeste vytacenim pres modem! Byla to pecka! Navic zapasy byly neskutecne vyrovnane a s zivym protihracem tenkrat byly bezne vysledky jako 4:3, 5:4 a podobne.
@Yarwen (komentář): Ja jsem FIfu 2000 hral jako horkou novinku asi rok a editaci si uzil taky dosytosti, hlavne u Serie A, ale po case to uz bylo jednoducha arkada, nemel jsem pocit, ze by to neslo se zapnutym offsidem, ta hra realnej fotbal moc nepripominala ani tak a bez nej uz vubec.