Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Fate of the World

Fate of the World: Tipping Point

59
4 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
strategie > sociální strategie
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
28.02.2011 PC
Vývojáři:
Red Redemption
Oficiální stránky:
https://www.soothsayergames.com/what-we-do/
Fate of the World je tahová strategie na téma globálního oteplování. Hráč se ujme role hlavy fiktivní globální organizace GEO, která může činit různá politická rozhodnutí, aby ovlivnila situaci v různých částech světa. Hráč má zezačátku zastoupení ve 12 světových regionech (Evropa, Severní Amerika, Jižní, Amerika, Oceánie, Čína...), ve kterých si najme své zástupce a prostřednictvím nich pak hraje karty. Každý scénář trvá určitý počet let a každé kolo trvá 5 let.

Karty, které může hrát zastupují politická opatření a akce nebo konstrukční projekty - je možné tedy např. zavést anti-odlesňovací program (vhodné pro Latinskou Ameriku), nařídit změnu pohonu automobilů na elektrický nebo vystavět novou generaci jaderných elektráren v regionu. Každý projekt ale něco stojí a zdroje hráč dostává právě od každé oblasti na začátku kola. Na to je navázán systém reputace, který je důležitý jak z hlediska cílů hry, tak i proto, že ztrátou popularity hráč přijde o zdroj financování. Problém je, že různá opatření mají rozdílný efekt v každém regionu a zároveň má každá oblast sadu statistik, které nejsou jen z ekologické sféry, ale i ekonomické a sociální. Opatření hráče mají na tyto statistiky vliv a klidně je možné kvůli neuváženým rozhodnutím např. vyvolat hladomor.

Například scénář "Oil Crisis" se odehrává v letech 2020-2120 a má tedy 20 kol. Scénář končí neúspěchem, pokud se globální teplota zvýší o 3°C, pokud vaše náklady převýší zdroje, pokud je GEO zakázáno fungovat v 8 z 12 regionů nebo globální Human Development Index klesne na 0,5.

Vzhledem k provázanosti statistik a hráčových možností je nutné a zároveň velmi obtížné činit vyvážená rozhodnutí, což má ilustrovat komplexitu a urgenci současné světové situace.


Poslední diskuzní příspěvek

Není nic horšího, než když po desítkách let urputného boje konečně snížíte emise na čtvrtinu, abyste zjistili, že kvůli uvolnění methanu z…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.