Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Family Farm

Rodinná farma

29.04.2011
72
8 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Jde o farmářskou strategii, která bývá popisována jako Tycoon zasazený do 19. století s postavičkami jako v sérii Sims. Každá postavička má talent pro určitý druh práce a také zkušenosti, které určují, jak rychle danou práci zvládne. Je také potřeba myslet na jejich potřeby. Ve hře se střídají tři roční období - jaro, léto a podzim. Každé období je určené pro jiné práce a jsou časově omezená, takže je nutné využívat postavičky co možná nejefektivněji. Pracovní sílu lze najmout za peníze, nebo rozšířením domu, kdy se můžou narodit děti. Důležité je také počasí, které ovlivňuje úrodu.

Hra vyhrála v soutěži Česká hra roku 2011 v kategorii "Nejlepší český herní titul v českém jazyce."


Poslední diskuzní příspěvek

safr nekdo me predbehl s pridanim :)

vyborna vec pro decka, jen mi to po case prislo trosku stereotypni.
Hezka grafika, pohodove ovladani, prijmna hudba.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Family Farm je taková rodinná oddechovka, i když bude bavit spíše partnerky a děti. Chvíli jsem to hrál, co potěší, je taková příjemně koukatelná grafika a adekvátní ozvučení.

Ve hře máte určitý cíl, který musíte dosáhnout v průběhu herních let. Herní rok je rozdělen na etapy - jaro, léto, podzim. Tyto etapy určují, jaké činnosti můžete vykonávat, tj. na jaře se především sází, plodiny v průběhu léta a podzimu dozrají a lze je sklízet. Prostě tak, jak to známe z běžného života. K dispozici je určitý počet lidí, a je nutno je delegovat na práci, aby vše potřebné bylo stihnuto. Je možno i počít potomka, který za určitý čas doroste do věku, kdy se také může zapojit do práce. Kromě práce na farmě si zvelebujete i dům, který pak pojme více lidí. V domě musí někdo zůstat, kdo uvaří oběd. Tento krok je dosti důležitý, protože kvalitní a včasný oběd dodá pracujícím sílu. Člověk totiž může pracovat pouze určitý čas, než se unaví, a pak musí odpočívat. I toto je nutno vzít v potaz při rozdělení práce, aby měl za odpočívajícího kdo zaskočit a stihl případně dodělat práci.

Jako farmáři můžete pěstovat zvířectvo a plodiny. Jsou méně náročné a náročnější druhy, o které je třeba se kvalitněji starat a užít zkušenější dříče (zase za ně ve výsledku máte lepší výdělek). Lze i sbírat plody keřů a kácet stromy.

Je to vcelku příjemná a celkem komplexní hra. A od českých autorů. Jenom se poté průběh hry stále opakuje dokola, takže přijde stereotyp.

Pro: Příjemná grafika, promyšlené mechanismy, český výtvor

Proti: Časem stereotypní

+7