HiTiles textury, které značně vylepšují vzhled terénu jsou nyní dostupné zdarma, viz. zajímavosti.

"Since 2019-12-13, the HiTilesAF are available for free. A big thank you to all the loyal cutomers of these past years. It's been a great experience serving you." odkaz
Mě bohužel jen na 12-22 fps. :( Běželo by to naprosto skvěle na té mobilní Nvidia GPU nebýt faktu, že hru nemohu přinutit běžet právě na té dedikované GPU pod Windows 8.1.

Edit: prostě hra pod Windows 8.1 vůbec nedetekuje GF 840M.
Aktivita jednotky GPU Nvidia ukazuje, že nic neběží. Hra se prostě odmítá spustit na dedikované GPU. :(
No já tomu tolik nerozumím, ale mám spíš opačnou zkušenost - můj procák s integrovanou HD3000 se přehřívá daleko míň s vestavěnou GPU, než s dedikovanou 550M, která hřeje mocně a přehřeje vše kolem včetně HDD. To pak jde celej Y570 ke 100 C....ale s integrovanou není s chlazením žádný problém.
Co mám podložku s vrtulí a odpáral jsem spodek, uchladím i tu Nvidii, ale větrá to naplno a teplota se drží 90+ C.....
@Luky_Luk (10.12.2018 20:48): mám tam Intel Core i5-4210U Haswell, tzn. grafika je Intel HD Graphics 4400 v single channel (mám obsazený jen jeden slot s 8GB RAM). Dual channel by dokázal výkon grafiky posunout o takových 30% nahoru ale problém TDP. Když máš CPU s TDP 15W a současné zatížení CPU a GPU tak narazíš velmi brzy na limit TDP, tzn. taky CPU i GPU jdu rapidně dolů. Proto to má smysl jen s dedikovanou Nvidia GF 840M ale AF se tvrdošíjně odmítá spustit na té Nvidia GPU přesto, že je vybraná v ovladačích i OS jako primární karta.
Fakt AFku nestačí HD3000 nebo HD4000...nebo tam máš ještě starší integrovanou?

Mě AFko na HD3000 šlape slušně.
Tak musím smutně konstatovat, že Falcon 4.0 AF nelze žádným způsobem donutit běžet na notebooku s Nvidia GF 840M pod Windows 8.1. Vždy bez ohledu na vynucení Nvidia dedikované GPU v ovladačích a v nastavení hry to jede jen na integrované Intel GPU, což fakticky znamená, že hra je nehratelná pro příliš nízké FPS.
@leebigh (27.09.2015 20:37): no mě by to ani nevadilo pokud by měl nějaký rozumný důvod ale, protože se jedná o následovníka Falcon 4.0 od Microprose, který se povedl a dodnes se pro stabilitu v kampani a především MultiPlayeru hraje ve Falcon komunitě, prostě mi přijde neférové snižovat hodnocení tohoto skvělého hardcore leteckého simulátoru na 40% jen tím že tomu dám 0%.
Vím o čem mluvím, sám jsem jenom v MP strávil několik nejméně 100+hodin.¨

PS: to mě vede k myšlence, že zde doplním recenze - postupně - k většině leteckých simulátorů co jsem kdy hrál nebo zkoušel nějakou dobu. Zdá se, že tohle je pole neorané na zdejším webu.
vodkasesemtexem: můžeš mě (nám) vysvětlit proč hodnotíš 0%, pokud nejde o omyl?