Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

eXtinction

Nick Naster's eXtinction

02.10.2004
54
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V roli nejlepšího meziplanetárního agenta Nicka Nastera se podíváme na planetu Zeta 2, kde musíme zastavit invazi vetřelců z vesmíru, kteří na planetě rozšířili virovou nákazu. Virus napadá lidi a vnáší jim do těla vetřelecké embryo.

V této akční plošinovce si postupně prostřílíme cestu skrz šestici měst, která jsou prošpikována nepřáteli, na jejichž likvidaci nám hra nabídne až devět různých zbraní.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
PC CD orig./ Grafika 6/10 Hudba 6/10 Hratelnost 7/10 Zábavnost 5/10

eXtinction je 2D akční plošinovka odehrávající se v budoucnosti. Vy se ujmete role jednoho z mariňáků, kterého si na začátku můžete vybrat. Dále si jen zadáte jméno a můžete jít na věc. Při výběru se dlouho rozmýšlet nemusíte, protože je prakticky jedno koho si zvolíte.

Ze začátku se mi hra zdála hodně zmatená, vůbec jsem se neorientoval v prostředí, v nepřátelích a měl jsem chuť to vypnout. Naštěstí jsem ještě chvíli zůstal a přibližně po dvou, třech misích se dostal do hry. Těch misí je tady rovních 30, takže nehrozí, že hru hned tak dohrajete. Je rozdělena do pěti epizod po šesti misích, kdy v té poslední čelíte bossovi v podobě velkého létajícího robota. Tady zmíním, že tyto mise byly nejlehčí a hlavně nejrychlejší. Právě daleko rychlejší než neustálé a monotónní běhaní po čtvercových levelech, které se prakticky vůbec neliší jedno od druhého. Jediný rozdíl je v textuře pozadí podle toho na jaké planetě, nebo oblasti se nacházíte. A to je docela málo.

To stejné platí pro nepřátele a pro zbraňový arzenál. Nechápu proč vše dostanete a na všechny narazíte hned od začátku. Zbraňový arzenál je sice dost velký, ale k čemu to když po celou dobu hrajte to stejné. Navíc je hra velmi jednoduchá, bonusy v podobě životů a energie (která slouží k létání) stejně tak i zbraně potkáváte na každém rohu. Takže stačí vždy používat ty svoje nejoblíbenější bez obav o to, že když ji vystřílíte, že by jste se museli pracně shánět po další munici.

Prostředí je sice 2D, ale postavy jsou 3D, tedy alespoň to co z nich tvůrci v roce 2004 dokázali udělat. Nevypadají nejhůře, ale sami víte moc dobře, jak rychle 3D stárne, za chvíli to bude vypadat strašně. Hudba je jakoby elektronická, takže k hře se hodí, ale jestli to není váš šálek kávy, tak budete trpět a nebo ji vypnete, což nikdy nepotěší.

Když to celé nějak shrnu, tak je to jen mírně nadprůměrná akční hra, která slouží nejlépe k chvilkovému odreagování. Taková půlhodinka a jít dělat něco jiného, pak se k ní rádi vrátíte. Rozhodně ji však nehrajte v jednom zátahu. Ne že by to nešlo, ona není až tak dlouhá, prostě by jste se jen strašně nudili a to přece u hry nechcete?

Hru jsem začal hrát: 7.3.2010
U hry jsem strávil: 8 hodin a 25 minut

Pro: akční spád, vhodná hra na chvilkové odreagování, slušný zbraňový arzenál

Proti: stálé stejné prostředí, nepřátelé i zbraně, po hodině hraní začně nudit

+8