@Drolin (16.09.2014 14:48): Je třeba si uvědomít že já jsem v komerčních jrpg panic a jediné zkušenosti mám s FF VII, VIII. Takže to srovnám: nejsou tady scény které by mě tady emocionálně dostaly do kolen, ať už je to absencí animací, grafikou nebo nesouhrou obrazu a zvuku. Na druhou stranu mě tady daleko spíš zajímalo co bude dál, jak dopadne ta která postava a co se stane za další zvrat. Takže co do zvědavosti a promyšlenosti jak to dopadne u mě vítězí tyto, co do "zážitku" asi přeci jen FF. Každopádně nikoliv FF ale tato série mě dostala do stavu kdy jsem si nainstaloval emulátor a hodlám tam zkusit Suidoken. Xenogears, Chrono Trigger nebo zkrátka něco podobnýho tomuto.
Dohráno za 84 hodin. Srovnání s Last Scenario: větší ale nikoliv detailnější postavy -grafika mi nepřišla tak roztomilá. Více možných družíníků avšak některé nezpracované do hloubky. Sbírání družíníků někdy připomíná pokémon "Chyť je všechny" a je jednou z motivací hry. Někteří jsou docela skrytí nebo se přidají pouze pokud v družině máte určitou postavu. Bez průvodce bych tak rozhodně některé postavy nedokázal nabrat. Příběh mi přišel méně originální a promyšlený než v Last Scenario, kde vás dopředu hnaly pečlivě dávkované otázníky ohledně příběhu. Zde je vlastně jeden, klasický otazník a to je původ hlavní postavy. Hlavní postava už není takový český Honza co se do něčeho připletl náhodou, ale schopný diplomat který vás svými rozhodnutími někdy dost překvapí. Souboje s šesti lidmi a jejich zařazení do formace mi přijde lepší, s větším počtem roztodivně schopných postav však šla obtížnost dolů. Tahové bitvy jsou fajn, některé jsou však nevyvážené a asi u dvou nevím jak bych dosáhl na hodnocení "A", asi jedině shodou náhod a štěstí. Celkově mě však RPG bavilo víc něž abslutní většina komerční produkce.
Není podobná, tam je vykradená muzika z více her, což se u freeware dá celkem odpustit.
No, trvá to. Obzvlášť když chce člověk sesbírat všechny rektuty, s každým nechat udělat interview, každého druhého si vycvičit a tak... těch 40 nebude úplně netrefený odhad, ale půjde to i za míň.
btw. jrpg je žánr charakteristický retrokonzolovou grafikou? To má být co? :)
Hamster nedošel nijak daleko, jelikož to pauznul kvůli BG2, ale má celkem dobrou představu, jak to s tou hrou bude vypadat dál, jelikož hrál herní předlohu (ke které se EF z nějakého důvodu ani slovem nehlásí). Nehrál-li jsi Suikoden II, tak je mi zřejmé, že si EF asi dost užiješ, ale přesto bych v takovém případě spíše doporučoval nejdříve rozpálit emulátor (wiki) a fan-projekty kdyžtak nechat na později.
Heh, tak jsem to zkusil a prolezl zatím jen úplný úvod s prvním dungeonem a úž je mi celkem zřejmé, že někdo tu má v oblibě Suikoden stejně jako já a to docela nepokrytě. Možná tedy víc než já, protože udělal tuhle hru. Příjde mi skoro na hraně nazývat to inspirací a pokud tam má být i hrad a bitvy... :D

To jsem zvědav co z toho bude.

EDIT: Aha, tak dalších pár minut mi odstranilo jakékoliv pochybnosti. Je to skoro až trochu frustrující. :) (ne že by to nevypadalo dobře, ale doufám že ten příběh si povede vlastním směrem, protože zatím mám obavu, že to nemusí úplně platit)
Drolin: Chceš vyliskat? :-D Jak můžeš házet jRPG, dungeon a SE(1a2) do jedné kupy! To jsou naprosto jiné žánry!

Edit: LS vypadal o něco lépe než ty ostatní loulajfovské jRPG, ale ten začátek rozhodně odpudil.
Gothic 3 určitě nazahazuj :) Jinak Exit Fate vypadá zajímavě, ale těch freeware RPG je už nějak moc (Cardhalia, Spirit Engine...).
Na tohle jsem hodně zvědavej, hrál jsem kdysi dávno nějakou alpha verzi, která mě moc nepřesvědčila. Ale byla to alpha verze že :) Jestli to bude aspon stejně dobrý jako Last Scenario, tak zahazuju Gothic 3 a jdu hrát. Doufám že bude komentář, Josefe :)