ExeKiller

Je libo kombinace cyberpunkové stylizace, Red Dead Redemption a Blade Runner? Podobný mix nabízí first-person akce ExeKiller od polského studia Paradark. Stačí si jen připravit kolty, oprášit klobouk a vydat se jako námezdní lovec napříč postapokalyptickým westernovým New Yorkem, kdy se vám zrnka písku, šeď dávných dob, bída i lesk, zarývají za nehty.

Píše se rok 1998 a ocitáme se ve futuristické době po pádu vlád, kdy svět řídí velké korporace, chaos a zmar. Zemi totiž zachvátil před dvaceti lety velký požár a lidé obývají už jen pár míst na planetě. Jako osamělí vlci se tedy vydáváme nejen napříč již zmiňovaným New Yorkem, ale i dalšími městy a nebezpečnými pláněmi. Naším úkolem je proradně sbírat do pomyslných kapes S.O.U.L.S, což jsou biočipové součástky, jež shromažďují informace o svých majitelích a také je ovládají, což nám samozřejmé vynese nemálo drobáků, ale i problémů.

Podobně jako v sérii Deus Ex, i zde jednotlivé úlohy nabízí spoustu možných řešení – ať už se k cíli rozhodneme provraždit za pomocí různých zbraní a gadgetů, proplížit se či se z potyček dostat pomocí našich přesvědčovacích schopností, záleží pouze na nás, jak se k daným situacím postavíme. Naše volby mají dopad na okolní dění a dynamické počasí nám také nic neulehčí.