Everyday Misanthrope

23.08.2015

freeware

Hra Everyday Misanthrope, která vznikla během několikadenního game jamu, je textová adventura, kde vaším hlavním (a jediným) úkolem je ničit lidem život v běžných situacích. Tomu napovídá již její název, který obsahuje misantropii, což je obecná nenávist k lidem nebo lidstvu. Můžete tak pokazit den servírce, když ji nutíte k nemožným objednávkám, můžete si dělat legraci z vnitřních nejistot kolegy v práci, nebo prostě jen schovat zmrzlinu mezi pečivo v supermarketu, aby to pak jeho zaměstnanci museli uklízet. Jste dnes naštvaní na celý svět? Tak si zahrajte Everyday Misanthrope.

Probouzíte se do života, ve kterém neznáte žádnou radost, pouze bolest. začínáte s 50 žetony utrpení a v průběhu dne za ně děláte rozhodnutí, kterými se snažíte znepříjemňovat lidem život, aby vám bylo lépe.

Je jen na vás, jaký cíl si stanovíte. Budete se snažit snížit své utrpení za cenu nejmenšího zla, nebo se naopak pokoušet zničit život co nejvíce lidem? A udělá to váš den skutečně lepším?

Everyday Misanthrope je skvělý příklad toho, že i malá hra, vytvořená za pár dní může mít větší myšlenku než průměrný AAA titul. Obecně je misantropie přehlíženým tématem a tato hra ho vtipně a skvěle zpracovává i nutí k zamyšlení.

Na konci hry ještě dostanete seznam svých „úspěchů“, v podobě krátké informace, jak vaše zákeřné činy ovlivnili den druhých. Dozvíte se zde třeba, že zákazník v obchodě se kvůli vám zpozdil, a jeho přátelé se začali koukat na GoT bez něho :(

Nepamatuji si, kdy jsem se naposled u nějaké hry tak moc smál :D Jen doufám, že to neznamená, že jsem taky misantrop, a můžu v klidu doporučit jako jednu z nejvtipnějších her vůbec :)