Euro Truck Simulator 2: Pobaltí

Euro Truck Simulator 2: Beyond the Baltic Sea

29.11.2018

rozšíření

Pobaltí je v pořadí již páté rozšíření hry Euro Truck Simulator 2. Jak název napovídá, tentokrát bylo do mapy přidáno přes třináct tisíc herních kilometrů cest v okolí Baltského moře.

To znamená, že v přídavku lze navštívit Litvu, Lotyšsko, Estonsko, jižní oblast Finska a pohraničí Ruské federace. To vše zahrnuje 24 nových větších a menších měst, Baltskou architekturu a nové společnosti, od kterých můžete brát zakázky. Kromě detailního prostředí přibyla novinka v podobě tramvají, které můžete vidět ve městech.

Beyond the Baltic Sea jsem okamžitě po vydání musela mít. Euro Truck Simulator 2 hraji pravidlně už od jeho vzniku a tak rozšíření mapy mi přišlo vhod.

Pobaltí je největší a jednoznačně i nekrásnější DLC, které do hry přibylo. Právě cesta po Finsku, Litvě, Lotyšsku a malinké části Ruska mě neskutečně chytla. SCS Software si dali velikou práci, aby poctivě zobrazili odlišnosti jednotlivých zemí a nedrželi se jedné šablony jako při vzniku jednoho jednotlivého státu.
Nemám sice oproti Itálii a Francii nutkání se do konkrétních států podívat in real life, ale naopak mě dostatečně odradili od toho se tam někdy vůbec podívat.
Jednoznačně nejlepší DLC pro ETS2, protože tolik památníků, soch, mostů a jiných jinak významných míst jinde nenajdete. Pochopitelně přibyly i nové firmy, náklady a jiná vylepšení jako jsou světelné podmínky v noci, kdy slunce zcela nezapadne, jak tomu bývá v severních částech Evropy.
Jsem zvědavá na další vylepšení, protože tenhle vlak SCS dobře rozjeli, snad se brzy nezastaví.