Jen reminder, že to dnes vyšlo na PC a Switch včetně dalších dvou dílů. A dokonce to dle recenzí ani nepodělali.
@Tainaru (09.02.2023 12:41): Většinou tyhle pronásledujíci mega příšery v dungeonech jsou následek něčeho. Obvykle ze třeba přeženeš nějakou mechaniku jako třeba sbírání expu nebo něčeho co se sbírá nebo zabijí a pak vyleze trest v podobě bambuly co te chce zabit kudy chodíš. Bývá to celkem často a většinou stačí z dungeonu odejít nebo jít jinam a on zas zaleze :) Ale samo nevím jak to v Etrian funguje přesně, jen to takhle nějak bude.
@Charllize (09.02.2023 12:17): Určitě jsem někde během hraní udělal chybu v prioritách odemykání schopností postav, protože v jednu chvíli už jsem skoro pořád umíral (taky došly peníze a elixíry) :D
A když už jsem si myslel, že to horší už nemůže být, tak na mě vyskočilo FOE, což je zřejmě nějaká ultimátní potvora, která po hráčovi jde, dokud ho nesejme, což se taky stalo a později už tam byly docela často. Podle toho, co jsem koukal, o něm dokonce udělali písničku :D Ale to jen tak pro zajímavost.
@Tainaru (09.02.2023 12:14): No podle mne prepnes na mapu a budeš to ovládat přes ovladač případně v handheldu tukat prstem. Ja to nikdy poradně nehral takže ten hardcore prvek neposoudím ale dungeony takové být umí. Ale nemyslím ze to v tom hardcore dosahuje úrovně jiných jap dungeonu z důvodu ze by to pak nebylo tak populární. Podle mne to dáš :) A ano, dungeony obecne jsou často grindfest repetetivni, obvzlast ty japonské, ale mne to nevadí, mám to tak rad :)
@Charllize (09.02.2023 11:41): Tahle hra je tak moc specifická svým gameplayem a kreslením se stylusem do spodní obrazovky 3DS, že nevím, jak to chtějí převést na Switch. Právě tou unikátní mechanikou mě hra lákala a rozehrál jsem ji, líbí se mi vizuálem i hudbou, ale je pro mě natolik hardcore, že v ní nedokážu postupovat a místy je to opravdu těžce repetitivní :D Nějak na ty dungeony nemám buňky, ale možná si to koupím do sbírky.