Etrian Odyssey

Etrian Odyssey HD, Sekaiju no Meikyū

15.05.2007
01.06.2023

Etria je klidné město uprostřed lesů, jehož obyvatelé žijí dlouhé roky v míru a bez většího vzrušení. Tohle se ale změní v den, kdy je v lesích objeven záhadný labyrint. Jak už to tak bývá, podobné věci vždy lákají dobrodruhy, chamtivce a jednoduše každého snílka, který chce poznat nepoznané. Město Etria se tak stává frekventovanou zastávkou všech možných jedinců s různými pohnutky.

Etrian Odyssey je prvním dílem početné série krokovacích dungeonů. Ač titul vyšel v dobách, kdy tenhle žánr měl své období největší slávy již za sebou, zůstává věrný zaběhlé hratelnosti svých předchůdců jako Wizardry a plně využívá hardware konzole Nintendo DS. Díky dvěma displejům má hráč na spodní části možnost zakreslovat mapu a značit si do ní jednotlivé body.

Hráč si může vytvořit skupinu složenou až z devíti různých povolání, přičemž nemá stanovený limit pro jejich počet. Do labyrintu ale smí maximálně pětice dobrodruhů, přičemž zbytek party čeká ve městě. Logicky ale více členů stojí více peněz a Etrian Odyssey tak klade důraz na strategické myšlení a důkladné plánování. Samotný labyrint pak nabízí 25 základních pater a více jak 70 úkolů, v jejichž plnění brání přes 125 druhů protivníků. Celkovou náročnost navíc podtrhuje nemožnost ukládat v labyrintu, tudíž každá výprava z města se stává riskantní. Po ještě větší výzvu je pak k dispozici dalších 5 pater obsahující ty nejtěžší protivníky ve hře.

@Fritol (01.06.2023 18:54): No právě. Já budu ještě chvíli čekat jestli to nedají i na PS, což u atlusu jeden nikdy neví, ale mohli by :)
Ted koukám na hlavní stranu DH a jsem horší než jamajčan, lol .