Etrian Odyssey Nexus

Sekaiju no Meikyuu X

05.02.2019

V dalším díle početné série Etrian Odyssey se naše parta dobrodruhů vydává opět zkoumat labyrint stromu Yggdrasil, který se v různých podobách objevuje v celé sérii. Tentokrát na vznášejícím se souostroví Lemuria, kde se nachází i město Maginia. Právě zdejší labyrint si totiž přeje prozkoumat princezna Persephone a na základě královského dekretu se s tímhle cílem formuje vaše výprava.

Série zůstává věrná svým základním konceptům a stále se tak jedná o krokovací dungeon, který se pyšní především možností zakreslování vlastní mapy přímo ve hře, a to právě díky dvěma displejům konzole Nintendo 3DS. Tentokrát na hráče čeká celkem 19 různých povolání a možnost tvorby vlastních postav, kterým lze v průběhu hry přiřadit ještě sekundární povolání navíc, což zajišťuje každé postavě unikátní schopnosti. Klasicky se většina hry odehrává na bojišti v dungeonech, přičemž v domovském městě můžete prodávat či nakupovat vybavení, přijímat úkoly nebo spravovat svou skupinu. Na výběr jsou tentokrát 4 úrovně obtížnosti a nechybí ani funkce automatického mapování.