Escape From Paradise City

24.10.2007

Paradise City, mesto prerastené zločinom. Vlády mnohých štátov boli infiltrované podsvetím, a na všemožných vládnych postoch sa usídlili zločinecké esá celého sveta. NSA je bezmocná, a vôbec netuší ako situáciu riešiť, ledaže by... povolalo iných zločincov. Jedinou voľbou pre nich bude spolupráca s NSA. Tri rôzne postavy pod vedením agenta Walther J. Kovacsa, nemajú na výber.

Nick porter, bývalý bankový lupič, ktorý dobre vie ako narábať so strelnými zbraňami. Angel Vargas pouličná bitkárka, ktorá vie kam vám zabodnúť nôž. A Boris Chekov, chlapík, ktorý ma toho na rováši viac ako ktokoľvek iný, vie dobre narábať s pištoľou, ale hlavne je to ten typ malého intrigána, ktorý potrebuje okolo seba, čo najviac poskokov. Predstavujú tak tri klasické archetypy RPG hier – toho čo má svaly, tá čo mrštná a šikovná a toho čo používa radšej hlavu ako päste.

Mestské prostredie dodáva tomuto hybridu RPG a stratégie zaujímavý rozmer. Úlohou hráča je v každom leveli ovládnuť znepriatelené gangy. Toho dosiahne tak, že zneškodní bossa toho ktorého gangu. Plnením questov, zabíjaním protivníkov vaša postava získava skúsenostné body, postupuje do vyšších levelov a zlepšuje si množstvo skillov. Každá postava má unikátny set. Hra je však postavená tak, že bude treba hrať so všetkými troma postavami postupne a odhaľovať tak pozadie celého Paradise City.