V příběhu jsem se ztratil a přestal mě zajímat velmi brzy. Ale jinak fajn hra, myslím, že na učení se psaní na klávesnici je fajn a ty různé druhy magie byly zajímavé. Narozdíl od Laurony jsem viděl elektriku jako ultimátku. Předpokládám, že hraní v češtině hru výrazně stíží, tomu dám čas později.
Čau, nevíte náhodou, proč mi hra při spuštění zůstane vyset na prázdné modré obrazovce, pouze za zvuku ptačího zpěvu? :-)
@JanBalek (12.04.2017 00:04): Díky za vysvětlení. Ono u normální hry by samozřejmě nad něčím takovým člověk mávl rukou, ale když je správné a rychlé psaní základní herní mechanikou, pak každá taková chybka způsobuje problémy. A pokud je v dnešní době takováto hra designovaná tak, že neumožňuje použít správný pravopis v cizím jazyce, tak je něco špatně, ne na straně překladatele, ale na straně herního vývojáře.
Jakožto překladatel hry chápu, že překlad občas skřípe, nicméně prostor pro překlad byl limitovaný některými prvky hry, nicméně po ročním odstupu vidím prostor k vylepšení.

Co se ú/ů týče, bohužel, jednalo se o problém se zavedením fontu ve hře samotné a tento font spojil tyto dva znaky pod jeden. V překladu jsou SAMOZŘEJMĚ znaky použity správně. Bohužel se mi nepovedlo potvrdit nebo vyvrátit změnu u slov, které člověk píše. Slov se znakem ů je ve hře 42 a vzhledem k celkovému počtu 3000+ jsem na žádné slovo během půl hodiny nenarazil. V menu "vylepšení" ale znak ů použit je.
@BINGMAN (12.02.2017 23:40): Minimálně už půl roku, hrál jsem to v říjnu a už tam čeština byla. A ano tohle dělá problémy a pak mě točilo, že místo ů s kroužkem bylo všude ú s čárkou. Osobně angličtinářům doporučuji hrát v angličtině.
Hmm tak mě to výrazně přestává bavit, ne kvůli hře jako takové, ale kvůli tomu, že mi to čím dál víc buguje. Že se to při exitu regulérně neukončí a háže to error by mi samozřejmě nevadilo, ale čím dál častěji mi to zamrzá při přechodu mezi levely a teď jsem přišel o postup skrz celý důl, protože po jeho dokončení a opuštění to zase zamrzlo. A když jsem to shodil a spustil znovu, tak jsem na jeho začátku, důl neodhalený, fragmenty nenasbíraný. Tak se jdu někam vyvztekat. :)
Dlouho, předlouho jsem neměl u hraní něčeho tak příjemný pocity. Epistory mi ohromně sedla. Nestaví vše jenom na samotném psaní, ale míchá k němu do výsledného koktejlu i jiné zábavné prvky tak, aby nehrozil ubíjející stereotyp. Sem tam puzzle, hodně objevování a k tomu trocha magie a spousta psaní, při kterém se obtížnost dokáže přizpůsobit rychlosti hráče. Nedá nic zadarmo, ale není nespravedlivá. Koho oslovilo třeba Typing of the Dead, tak tohle je dotažeností a odladěním o světelné roky jinde...